[Problem] Rzęsa wodna?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
FabrykaBaniek
Posty: 52
Rejestracja: 11 lis 2006 20:55
Lokalizacja: Warszawa

[Problem] Rzęsa wodna?

Post autor: FabrykaBaniek »

Witam Serdecznie,

Mniej więcej w 3 dni od kiedy posadziłem w moim baniaku Języcznik Australijski, po powierzchni zaczęło pływać drobnolistne coś, tworzące zielone dywany.
Obrazek Obrazek

Wyglądało bardzo ładnie, choć już wtedy przeczuwałem, że będą z tym problemy. No i właśnie, roślina zaczęła się rozrastać tak, że zabiera znaczącą część światła.

Mechaniczny sposób pozbycia się intruza spełzł na niczym. Tak to wygląda dwa dni po czyszczeniu:
Obrazek

Czy jest jakiś inny sposób?
200 l. Płd.-Wschd. Azja
Filtr: EHEIM 2228 Światło: 120 W
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie możesz rzęsy delikatnie zebrać z powierzchni wody? Dlaczego? Miałam u siebie rzęsę, rosła dosyć dobrze, ale kiedy musiałam ją usunąć, bez problemu zebrałam w ciągu tygodnia wszystko, co pływało. Najpierw podczas podmiany wody zgarnęłam ręką to, co mogłam, a potem sukcesywnie każdego dnia przepatrywałam powierzchnię wody i wyrzucałam to, co się pokazywało.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

U mnie przy molkach i kosiarkach rzęsa nie ma prawa istnieć nawet 5 minut w dowolnych ilościach w baniaku - wszystko zjedzą... ale one są takie głodomorki.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
ODPOWIEDZ