BOJOWNIK PO JEDNEJ NOCY

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Miron
Posty: 44
Rejestracja: 03 kwie 2007 21:38

BOJOWNIK PO JEDNEJ NOCY

Post autor: Miron »

Witam .W mojm akwa panoje ospa ale to juz koncowka (tak mysle).NA samym poczatku padla mi jedna bocja wspaniala,potem jeden ze skalarow dostal -ma zaczerwienione skrzela ale to co zobaczylem dzis rano zwalilo mnie z nog.Otoz moj bojownik wczoraj sobie plywal normalnie,nie zaowazylem nic co by wskazywalo nato ze dzis sie pozegnamy .Dzis rano byl kompletnie pez pletw ,nie zostalo kompletnie nic tak jakby cos go zezarlo tylko co?.Zadne inne ryby nie atakowal go wczesniej a mam dwa skalary mlode 2-gurami niebieski ,jedna bocie, pyszczaka niebieskiego ,glonojada i dwie ryby ktore plywaja po dnie ale niewiem co to za ryby (dostalem je razem z akwa maja okolo15cm) .Prosze pomozcie mi, boje sie ze to moze jakies chorobsko sie przywleklo .Dzieki i czekam na wasza pomoc.[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c72 ... 3aa5f.html][IMG]http://images21.fotosik.pl/150/c72c666acda3aa5fm
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Obserwuj akwarium, pewnie masz jakiegoś "agresora". U mnie była taka sama sytuacja, rano karmię rybki i wszystko jest ok, a po powrocie z pracy zastałam sam korpusik, bez płetw :shock: Po wpuszczeniu nowego samca, zupełnie przez przypadek podejrzałam winnych, a w zasadzie winne- dwie samice betta. Na moich oczach urządziły sobie polowanie na nowego samca.
Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie, ale nie wiem, kto mógł mieć apetyt na bojownikowe płetwy.
Pozdrawiam!
wróciłam :)
Miron
Posty: 44
Rejestracja: 03 kwie 2007 21:38

Post autor: Miron »

A mogla to byc bocja ?
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Kurczę, tego to ja nie wiem, ale masz porządny misz-masz w obsadzie. Zbyt mały zbiornik, ciasnota, stres tez może wywoływać agresję u rybek.
Nie podałeś litrażu. Masz rybki z różnych biotopów. Znawcą nie jestem, ale tak:
-skalary potrzebują dużego zbiornika, bodajże minimum 50l powinno przypadać na jednego osobnika
-gurami z tego co wiem, też lubią przestrzeń
-bocje prócz przestrzeni potrzebują towarzystwa, nie powinno się trzymać pojedynczych sztuk
-pyszczaki, to chyba Afryka, na tych totalnie się nie znam, więc nic nie mówię, ale jak dla mnie to on totalnie nie pasuje
-glonojad- nie piszesz jaki
-dwie nieznane rybki (?)
wróciłam :)
Miron
Posty: 44
Rejestracja: 03 kwie 2007 21:38

Post autor: Miron »

pszczoka mam akwa 200 litrowe to chyba nie jest za male ,glonojad to zbrojnik niebieski .Miejsca maja dosyc ,a co do bocji pisalem ze jedna mi padla . dokopie jak sie wszystko uspokoji .Dzieki
Miron
Posty: 44
Rejestracja: 03 kwie 2007 21:38

Post autor: Miron »

Znalazlem winowajce to pyszczak niebieski .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Znalazlem winowajce to pyszczak niebieski .Pozdrawiam
Pyszczak w akwarium z bojownikiem??
Mi ta ryba tam kompletnie nie pasuje (parametry wody i biotop)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

no coz - trzymaje pyszczakow z rybami o dlugich pletwach i do tego powolnymi - to dla nich wyrok...

Pomijajac zupelnie temat niedobrania biotopowego i pod wzgledem parametrow wody....
ODPOWIEDZ