POMÓŻCIE !!! BOJOWNIK BOJUJE!!!!!:(:(:(:(

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nitix
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2005 20:31

POMÓŻCIE !!! BOJOWNIK BOJUJE!!!!!:(:(:(:(

Post autor: nitix »

Mam akwarium 200 l i ryby:
-neonki
-skalary
-pawie oczka parka
-brzanki
-glonojady
-fenomki
i bojownika
Dziś kupiłem 4 skalary, bojownik zaatakował mi jednego skalara oddzieliłem go od reszty. Ale bojownik zaczął atakować pozostałe skalary, więc go umieścułem w izolatce, co mam zrobić?? Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Czasami tak bywa ze bojownik wyhodowany w szklance ma tak zryta psychikę, że nie nadaje sie do akwa ogólnego.
Dlatego powinno się unikać zakupów ryb prosto ze szklanki, co innego, gdy pływał już z innymi rybami w sklepie,
Obrazek
Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

czesto bojownik, który nie widział innych ryb atakuje, ale tylko te swojej wielkości lub większe,mniejszych z regułe nie rusza.... :lol:
pozdr 8)
gorgotluk
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2005 18:53

Post autor: gorgotluk »

hehe...a ja mam skalary ktore atakuja wszystkie nowe rybki w akwarium...ale jak im sie znudzi nowy kolega to daja mu spokoj. Morze i bojownikowi przejdzie...albo mozemy zamienic sie na skalarki to one utemperuja troche Twojego bojownika;)...Tez kiedys mialem bojownika...ale szybko zostal zjedzony przez brzanki:(.
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Ej nitix chyba masz trochę pomieszane biotopy.:shock: Może to jest przyczyną tak dużej zadziorności twojego bojownika. 8) A tak w ogóle to każdy nowy mieszkaniec akwarium dla bojownika może być potencjalnym wrogiem.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm bojownik ze szkła bardziej agresywny :?: Raczej nie bo przerobiłem juz troszke bojowników w swoim bojownikarium i wiem ze agresywnijsze były własnie te które pływały w akwach z innymi rybami.Bojownik to ryba terytorialna a jakie terytorium mozna miec w musztardówce lub szklance :?: Po wpuszczeniu do akwa ogólnego taki bojownik w 95% zaszywa sie gdzies w kaciku i uwaza bardzo mały kawałek akwa za swoje terytorium.Pozatym bojcie to z natury ryby płochliwe i agresja u nich z reguły ogranicza sie tylko do innych samców bojownika i ewentualnie ryb z długimi płetwami.
Pozdrawaiam
Przemek
ODPOWIEDZ