pilne - rośliny a temperatura

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

pilne - rośliny a temperatura

Post autor: Aloj »

Witam
Mam pytanko - ja w roślinach nie jestem mocna, a pośredniczę znajomym. Dostali rośliny z akw., w którym była ostra ospa. Trzymają to na razie na oddzielnym zbiorniku (sama woda i rośliny). Tak myśleliśmy, żeby zadziałać tylko wysoką temperaturą. Czy rośliny ją wytrzymają (32-33 st). jest to mix roślin - microzorium, nurzaniec, cabomba, jakieś żabienice itp. Czy może lepiej nie ryzykować i dać chemię? Ale w tym zbiorniku nie ma żadnego sprzętu (filtra itp) mają tylko zapasową grzałkę.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Osobiście dał bym 33st na dwa dni a następnie nadmanganian potasu (stosownie i dawka w opcji szukaj) i gotowe
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

lepiej zastosować terapie temperaturą (33st i góra 3-4 dni więcej nie bo ,,wikitują'') niż odrazu chemie wlewać
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Tys prowda. Splewki zdechną i tak po kilku dniach z powodu braku żywiciela. Podnosząc temperaturę poniżej 34 stopni przyspieszasz ich rozwój i zginą wcześniej a powyżej 34 stopni splewki zabija temperatura. Więc możesz je zabić w dwojaki sposób- głodem albo temperaturą.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

myślicie ze dodatkowo ichtiosan zaszkodzi? ospa to takie diabelstwo które zostawia tkz. przetrwalniki; potrafią się one utrzymywać w akwa w formie ukrytej do 3 tygodni; z wymienionych roślin to cabomba bedzie zadowolona z wysokiej temperatury, większość typowych roślin przy 33stC będzie już lekko cierpieć no ale przez 3-4 dni, pamiętajmy jednak że są to rośliny świerzo przyniesione a nie zadomowione juz w jakimś akwa więc trudniej mogą znosić wysoką temp a juznapeno nie pomoże im ona w adaptacji - nie ma nic za nic
Obrazek
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

Witam
Wielkie dzięki za pomoc.
Zrobione jest tak: od wczoraj temp. 33 st. (byłam tam, rośliny jeszcze żyją), a pojutrze jest planowane obniżenie do normalnej i dodanie zieleni Zooleku (to akurat mam). Bałam się tej wysokiej temp. dla roślin ale chyba wytrzymają. :wink:
ODPOWIEDZ