[20]Coś jeszcze?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[20]Coś jeszcze?

Post autor: Encza »

Mam akwa 20 litrów, poziom wody 13 cm, temperatura 30 stopni lub więcej, bojownika, bojowniczkę, oraz pokrywkę, w której ma się pojawić gniazdo. Samiec samcem jest napewno, samica samicą jest napewno. Siedzą ze sobą od 5 godzin no i się ''nie widzą''. Od czasu do czasu samiec się na puszy, ale głównie to żarcia szuka. Materiał na budowe ma, bo mech pływa po powierzchni, ale oni nic.... Pasów żadnych na samicy nie ma. Ona w jednym kącie, on w drugim.

Co jeszcze mam zrobić? Kiedy on zacznie budować to gniazdo?

regulamin !
kacper7001
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2006 7:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: kacper7001 »

Moim zdaniem samo przeniesienie pary bojowników do osobnego akwarium nie wystarczy. Najpierw rybki powinny wyrażac chęc do tarła. A najlepszą motywacją jest obfitosc pokarmu i świeża miętka woda.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2007 1:28 przez kacper7001, łącznie zmieniany 1 raz.
wojti47
Posty: 57
Rejestracja: 11 lut 2007 20:13
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: wojti47 »

Moim zdaniem 20 litrowe akwarium jest za małe nawet na 1 samca a pozatym bojowniki to ryby żyjące w haremach, czyli na jednego samca przypadają 2- 5 samic. Na roślinach za bardzo się nieznam, ale wiem, że mech powinien być posadzony, lub przywiązany do jakiegoś kamienia lub korzenia. Lepiej kup sobie wgłębkę wodną i połóż na wodzie, a ona szybko się rozrośnie.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

oddziel je od siebie kawałkim szyby by mogły na siebie patrzeć na jakieś 2 dni poczekaj aż samica bedzie miała pionowe pasy a samiec zacznie budować pieniste gniazdo mam nadzieję że to 20L to tylko tarliskowe... karm obficie żywym pokarmem
pozdrawiam
ODPOWIEDZ