Problem z roslinka

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Piotrus
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2007 21:56

Problem z roslinka

Post autor: Piotrus »

Czesc, mam maly problem z moimi roslinkami. Liscie rosna z duzymi odstepami i nowe liscie robia sie blade. Roslinka o ktora chodzi to Bacopa monnieri.
Z gory dzieki.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam.
Jakie masz parametry wody i temp.? Te rosliny lubia do 28°C i pH 6,5-8.
Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Piotrus
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2007 21:56

Post autor: Piotrus »

Wow, szybka odpowiedz :lol: . Parametry to pH-7,2 temperatura 26-30C Nie nawoze niczym.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Haha, trzeba zaproponowac zmiane nazwy forum na "akwa-express" :wink: .
Co do roslin to po pierwsze powinienes dodawac nawoz dzienny bez NO3 i PO4. Po drugie- jakie masz ryby(Temp. 30°C), taka temperatura nie wplywa korzystnnie na rosliny. A po trzecie to by sie przydala bimbrownia albo CO2 zestaw :wink: . Pal swiatlo ok12 godzin i wszystko wroci do normy 8)
Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Bacopa monnieri jest bardzo pospolitą ziemnowodną rośliną Pan Tropicu, gdzie obrasta brzegi wolno płynących rzek i jezior. Jasno zielone liście umieszczone są naprzeciwlegle na owłosionych i słabo rozgałęzionych łodygach. Liście Bacopy monnieri są często węższe od liści B. caroliniany i u B. monnieri można zauważyć też tendencję do dłuższych międzywęźli. Gdy pędy osiągną powierzchnię wody, mogą w porze letniej tworzyć małe, białe do różowych, kwiaty. Podwodne pędy z trudem rozgałęziają się, tak więc kilka pędów - minimum dziesięć - powinno być sadzonych w grupie aby osiągnąć satysfakcjonujący dekoracyjny efekt. B. monnieri jest skromną ale za to bardzo wytrzymała rośliną. Akceptuje miękką do twardej, nawet słonawą wodę i preferuje drobnoziarniste podłoże, bogate w związki odżywcze.
Tak więc normalka i nie ma sie czym martwić .
Piotrus
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2007 21:56

Post autor: Piotrus »

Dobry pomysl :lol: .
Serdeczne dzieki. Co do temperatury to nic sie nie da zrobic, obsada bez zadnych problemow wytrzymuje.
Od srody zaczynam nawozic, masz jakies propozycje co do nawozow?
Jeszcze raz dzieki.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Nie wiem jak dawno wyatartowałeś baniak .Ale jeśli chodzi o nawozy to moja propozycja brzmi : delikatnie :D
Zacznij od połowy dawki zalecanej przez producenta . Jaki nawóz chcesz stosować ?
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam.
Ja stosuje nawóz florena firmy sera, podaje CO2, w korzeniach są pochowane kulki torfowe(małe) i wszystko rośnie jak na drożdżach :lol:
Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Piotrus
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2007 21:56

Post autor: Piotrus »

Czesc, kupilem nawoz firmy sera, (taki jak mi manthei polecal) do tego tabletki, ktore mam wedlug sprzedawcy mam stosowac na zmiane.
Jeszcze raz dzieki!!! Do uslyszeniua.
ODPOWIEDZ