Jak karmić???

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Jak karmić???

Post autor: michal_1m »

Mam wiele różnych pokarmów aby urozmaicać dietę ryb, ale nie wiem czy lepiej zmieniać co każde karmienie, czy przy jednym karmieniu mieszać różne pokarmy. A może to jest bez znaczenia :?:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem to nie jest bez znaczenia. Lepiej jest podawać pokarm zmiennie co dzień niż robić mieszankę, chyba że podajesz tylko płatki.

Ryby z mieszanki wyłapują to, co im odpowiada lub co popadnie pod pysk, w zależności od tego, jak są głodne. Podawania różnego pokarmu w różne dni pozwala nakarmić ryby tym własnie pokarmem, bez wyboru.

Ja stosuję mieszankę płatków Tropicala, tabletki roślinne które rozkruszam przed podaniem, płatki czeskiej firmy Nutravin, mrożonki: larwę komara, solowca, drobny kryl, szklarkę, ochotkę itd.
Staram się przy tym, żeby jeden z tych pokarmów był podany w jednym dniu. A mieszankę płatków stosuję niewielkimi porcjami najczęściej rano tak dla pobudzenia ryb i nie traktuję tego jako pokarm podstawowy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Na rynku jest wiele pokarmów. Są bogate w witaminy i to co potrzebne dla ryb.
Jestem pewna, że Twój JEDEN pokarm ma właśnie to wszystko o czym wspomnialam.
Nie potrzebne jest robienie mieszanki...

Popieram wypowiedz BARA
Obrazek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Pokarmy jakich używam to: Bio-Vit, jakiś TROPICAL wyskoproteinowy, suszona dafnia i rozwielitka oraz oczywiście co jakiś czas coś mrożonego.
A więc dziękuje za pomoc i na pewno posłucham waszych rad :D
ODPOWIEDZ