Dyfuzor CO2 ??

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
robertsosna
Posty: 69
Rejestracja: 05 maja 2007 6:10

Dyfuzor CO2 ??

Post autor: robertsosna »

witam
chciałem ze swój stary filtr wykorzystać jako dyfuzor .filtr ma podłaczenie z góry powietrza ,albo tam podać CO2 albo wpuścić przez gąbke w kerunku wylotu .Który pomysł bedzie lepszy i wydajniejszy prosze o opinie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Seboos
Początkujący pomocnik
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2007 11:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Seboos »

Ja bym wybrał z góry. Wydaje mi się, że podłaczenie CO2 do/przez wkład filtracyjny moze spowodować ubicie bakterii (nitryfikacyjne są bakteriami tlenowymi więc możesz je po prostu podusić).
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

A moim zdaniem żaden :D A to dlatego że jeśli podasz CO2 do filtra , nie ważne czy z dołu czy z góry to po jakiś czasie filtr sie zapowietrzy . Lepiej dać CO@ na wylocie filtra tak żeby wlatujące CO2 mieszało sie z wodą wylatującą z filtra i takie wymieszane wpadało do akwa . Skuteczność takiego mieszania jest praktycznie 100 % .
Obrazek

Ps .Teraz dopiero się zorientowałem że Ty chyba nie mówisz o filtrze zewnętrznym :D Moja rada dotyczy właśnie filtra kubełkowego :D Jeśli chodzi o zwykły filtr czyli tzw pompke to wydaję sie że to obojętne z której strony wpuścisz weżyk z CO2 . Ale wątpie w skuteczność takiej dyfuzji bo CO2 bedzie szybko wypychane i będzie miało krótka drogę do powierzchni . Dyfuzor pownien znajdować się jednak jak najbliżej dna i dwutlenek nie pownien być zbyt gwałtownie wypuszczany , tak żeby mial czas sie rozpuścic .Inaczej będa duże straty .heheheheh ale się zakręciłem :D
ODPOWIEDZ