Czy moge trzymac z samicami bojownika pretniki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

Czy moge trzymac z samicami bojownika pretniki

Post autor: Mruwiec »

Otóż nieco się martwie gdyż z 2 samic jakie posiadam (miałem 1 samca i samiczke ale nastąpił wypadek) obie wykazują zamiłowania do walki między sobą, jedna wkrótce opuści akwarium a ja chciałbym przezucić się na prętniki i zastanawiam sie czy beda mogły razem ze sobą współżyć.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wspólżyc to nie ale życ całkiem możliwe :lol: :lol: .wszystko zalezy od temperamentu samicy bojownika i pretników.Nie nalezy zapominac ze prętniki to ryby silnie terytorialne.Duzo tez zalezy od rozmiarów akwa jakie posiadasz.Im mniejsze akwa tym mniej to prawdopodbne własnie ze wzgledu na pretniki.No i nie mozesz zapominac o odpowiedniej ilosci kryjówek.
Pozdrawiam
Przemek
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

Post autor: Mruwiec »

akwa około 45 litrów kryjówek raczej nie bardzo bede to musiał wziąc pod uwage a co gdybym zamiast pretników kupił kilka brzanek sumatrzańskich i ewentualnie ile mogło bym ich byc w tym akwarium. Mam oprócz samicy bojownika dwa kiryski i glonojada który jest zbrojnikiem chyba ;)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

IMo brzanek w żadnym wypadku nie mozna trzymac z bojownikami,a to dlatego ze brzanki maja to do siebie ze podgryzaja płetwy rybom z ciagnacymi sie długimi płetwami.Po drugie dwa kiryski to zdecydowanie za mało bo kiryski to ryby stadne.Po trzecie glonojady z rodziny zbrojnikowatych owinno sie trzymac w akwa o długosci co najmniej 60cm.Podkreslam ze jest toi absolutne minimum.Wiec on tez odpada z obsady.Moja propozycja na obsade jest taka:
harem bojowników badź pretników w układzie 1* samiec 2* samice
5*kirysków
8*neonków
Pozdrawiam
Przemek
Mruwiec
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2005 16:06

Post autor: Mruwiec »

Co do tego glonojada to nie wiedziałem gdy go kupowałem że bedzie duży rósł, wogule miałem kiedys glonojada ale był stosunkowo nie wielki, a pozatym jak go kupowałem to myślałem ze mozna wierzyć sprzedawcą. A obsadę musze mocno przemyśleć. Chciałem spytać czy mozna trzymac w takim akwatium 10 lub 12 ( miałbym wtedy po 4 czerwone inessa i czarne) neonków i jednego bojownika, Myslę że ładnie by to wyglądało, ale obawiam się żeby nie było im tam zbyt ciasno.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie widze przeciwwskazan zeby trzymać w akwa 60l 12 neonków bojownika z samaica istadko 5 kirysków.Taka obsada byłaby ok tylko jak juz pisałem dla bojowników radze zrobic duzo kryjówek.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ