błagam pomóżcie bo ja mam dość

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
seba1
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2007 0:24
Lokalizacja: Lidzbark Warm.-Irlandia

błagam pomóżcie bo ja mam dość

Post autor: seba1 »

witam!
Chciałbym podkreślic ze to mój pierwszy post na jakim kolwiek forum i niemam zbyt dużego doświatczenia z internetem więc prosze o wyrozumiałość.Więc zaczne tak moje akwa to 100/50/40 180l
filtracja;wewnętrzny juwel był wraz z akwa i kaskada aqlael wypelniona ceramiką i torfem podmiany raz na tydzien20-30%
oświetlenie;3swietlówki aqua-glo,arcadia fresh water,juwel warm white
dozuje CO2 z 2 bimbrowni
obsada;4akary z maroni,4 teczanki neonowe,3 boesemani,2dorosle barwniaki czerwono brzuche wraz cześcią młodych reszte przenioslem do innego zbiornika,4 otoski ,1pielegnica plamooka.no i para mieczyków z młodymi
rośliny;dosyć sporo bynajmniej chciałbym(nazw ne podam bo nieznam)
i tu zaczyna się problem wszystko zdycha no oprócz glonów ich nie nadążam usuwać wyobrazcie sobie kolesia ze sztoteczką do zębów szorującego przez 2h rośliny :evil: akwa ma 7 mies a problem zacza sie jakies 2 miechy po starcie wtedy myslałem ze to wina oświetlenia wiec dodalem 3 rure i odsunełem akwa od okna ,póżniej ze to nawóz zmienilem i zaczełem ostrożnie dawkować czasami jak mam ostry wykwit po wyszorowaniu wszystkiego zaprzestaje wogule podawac cokolwiek i wtedy znowus roslinki obumieraja i tak w kółko.A te glony to najprawdopodobniej sinice w połączeniu z jakimis zielonymi sinice dolne partie akwa a te drugie górne to takie punkciki na krawedziach roślin.a i jeszcze parametry wody niestety mierzone testami paskowymi bo w tym ktraju porządne to koszt80eu no trochę mi szkoda no nie mi :)
NO3-25
NO2-0
GH-6d
KH-6d
pH-7,6
Blagam pomóżcie bo ja mam juz dość,jeśli bedziecie uważali za niezbędne zakup lepszych testów czy wymiane oświetlenia trudno zainwestuje choć zona juz niechce słyszeć ile to wszystko kosztowalo :wink: No tylko niemyślcie ze jest taka zla na listopad namówiłem ja na malawi :D

proszę, pisz po polsku, uzywaj opcji sprawdzania pisowni (robisz ort.), stosuj znaki przystankowe - post jest mało czytelny
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Proponuje sprawdzic poziom fosforanowPO4-wysoki poziom fosforanow =GLONY.
Obnizenie pH ponizej 7 pomoze w walce z glonami.
Jezeli chodzi o testy to faktycznie testy paskowe nie sa najlepsze i wypadaloby kupic kropelkowe.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
seba1
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2007 0:24
Lokalizacja: Lidzbark Warm.-Irlandia

Post autor: seba1 »

I tu następny problem bo dostanie testów na fosforany jest tu niemożliwe irlandczycy miłują sie w hodowaniu zlotych rybek w kuli i gupików :evil: jeśli wiesz o co mim chodzi, jedyne testy to te podstawowe których wyniki podalem może jak zagadam ze spzedawczynią w tutejszym zoo to mi coś zalatwi ale wątpie bo nawet torf musiala mi przywieśc zona z polski.Sluchaj odlączylem CO2 wlączylem napowietrzanie i zaciemnilem akwa da to coś?pozdrowienia i dzięki za odp. :D a i jak obniżyc jszcze to pH dać więcej torfu do filtra?
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Testy na PO4 mozesz kupic na eBay:

http://cgi.ebay.ie/Sera-Phosphate-Liqui ... dZViewItem
Zaciemnienie zadziala tylko wtedy jesli bedzie trwalo min 5 dni i musi byc calkowite!!!
Jezeli masz naprawde wysyp sinic to moze byc problem,slyszalem ze tylko erytromycyna zalatwi sprawe na 100%.
Obnizyc pH mozesz wrzucajac szyszki czarnej olchy lub zrobic z nich wywar-podobno skuteczniejszy.Temat szyszek byl przerabiany na tym Forum kilka razy,uzyj opcji Szukaj.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
seba1
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2007 0:24
Lokalizacja: Lidzbark Warm.-Irlandia

Post autor: seba1 »

Wielkie dzięki zakupie testy i dam znać.A jeszcze male pytanko robić coś z oświetleniem może nawet nie pod względem glonów a z udoskonaleniem chodzi mi o to czy dobrze sa dobrane i czy przypadkiem nie dołżyć jeszcze jednej ja o tym niemam pojęcia a ostatnie dwie kupilem na chybił trafił no może no może na wykresach patrzyłem żeby miał dużo czerwonego i to też mnie zastanawia bo może przesadzilem?Pozdrowienia i dzięki za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Jezeli Twoje roslinki ladnie rosna to nie ma sensu niczego zmieniac.W tej chwili masz 0.5W na Litr co w zupelnosci wystarczy nawet dla roslin sredniowymagajacych a jezeli chcesz troszke zwiekszyc moc to wystarczy dodac odblysniki(powiekszy to moc o okolo 30%).
Pozdrawiam
Ps Gdybysmy znali nazwy roslin to wtedy moglibysmy stwierdzic czy masz wystarczajaca moc swiatla.
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
seba1
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2007 0:24
Lokalizacja: Lidzbark Warm.-Irlandia

Post autor: seba1 »

DZIEKI ZA ODP. :D Właśnie wogóle nie rosną choć ostatnio dołożylem jakies o czerwonych lisciach i zrobiły sie bardziej czerwone aklape mam wklejoną taśmą z foli alu.No dobra a jeśli nawet kupię te testy na fosforany i okaze si że jest ich za duzo to jak to zbić.a roślinki tak mi sie wydaje to;alternantera rreineka,paprotka rutewkowata lubnadwódka trójkwiatowa,zabienica blehera,nużaniec amerykański,mech jawajsk resztki :cry: i hygrofila,nadwódka reszty nie mam w swoich ubogich ksiazkach ale to coś o szerokich lisciach chyba zabienice.POZDROWIENIA
ODPOWIEDZ