kłopoty z Vallisneria spiralis

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bigwig81
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2006 20:44

kłopoty z Vallisneria spiralis

Post autor: bigwig81 »

W czym tkwi problem , nowe rośliny ledwo co urosną a już sie staja kruche, takie jakby poprzedziurawiane, stosuje nawoz planta gainer classic,regularnie podmieniam wode itd, itd. :(
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Pomijając fakt że najpierw musielibyśmy zgadnąć jakie masz akwarium , jakie parametry wody itp to na mój gust jeśli rośliny są kruche to może chodzić o niedobór CO2 :D Jednak ponieważ pojęcie "kruche " może być rożnie interpretowane równie dobrze może chodzić o coś zupełnie innego :D
Musisz podać więcej informacji a najlepiej jakąs wyraźną fotkę . W innym przypadku zadawanie takiego pytanie raczej nie ma sensu .
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: arkadiusz »

też miałem podobny problem z valisnerią, i zauważyłem że dzieje sie tak gdy ograniczałem napowietrzanie, gdy przestałem z tym majstrować problem prawie znikną, włozyłem również kulki gliniane pod korzenie i po pewnym czasie jak korzenie je złapały młode pędy poszły jak burza do góry, nie stosuje CO2, nawoz proszkowy z allegro + własnie kulki gliniane,
a początki każdej nowej roslinki w zbiorniku zawsze powoduja obumieranie starych pedów, lisci
170l narożne
2x Zbrojnik Niebieski,+ 3 maluszki
3xPlatka
4xMieczyki
3xKirysek spiżowy + 3x Kirysek pstry
2xGurami + 2x Skalar
3x Bocja wspaniała + 4xpiskorki
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ja wogóle nie napowietrzam i nie mam takich problemów z Vallisnerią :D Już nie wiem gdzie ją sadzić bo no stop wypuszcza nowe pędy .
ODPOWIEDZ