Zamulona woda - brudny żwir

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Amator1946
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2020 18:08

Zamulona woda - brudny żwir

Post autor: Amator1946 »

Witam,

Proszę o pomoc mianowicie wymieniłem całkowicie wodę oraz wypłukalem żwir (czarny z białym) po ok 2 tyg woda jest strasznie zamulona oraz żwir jest koloru ciemno żółtego + dwie rybki zwiedzają już kanalizacje . Rybki mam od 2 miesięcy. Po wymianie dodałem żywe kultury bakterii .
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Zamulona woda - brudny żwir

Post autor: chemik4 »

Cześć,
żwir (czarny z białym)
pewnie gryz bazaltowy z marmurowym - wywal to. Nie nadaje się do akwarium, zatwardza i alkalizuje wodę, może ranić ryby przydenne.

Napisz jakie masz akwarium, kiedy założone, jakie rośliny, ryby itp.
Potem coś wymyśle.
Po wymianie dodałem żywe kultury bakterii
Szkoda kasy, nic to nie daje. Prawdziwe żywe kultury bakterii to masz gdy wypłuczesz w nowym akwarium gąbkę z filtra z innego, zdrowego zbiornika.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Zamulona woda - brudny żwir

Post autor: BARA »

Zacznij od podstaw akwarystyki. Tak jak napisał Chemik, podłoże o jakim piszesz nie nadaje się do akwarium.

Nie wiemy ile masz roślin, ile ryb, jakie są parametry wody... Podejrzewam źle założone, przerybione i niewłaściwie prowadzone akwarium.

Poczytaj tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=638&p=242288#p242288

i zobacz co piszemy w innych tematach na Akwaforum na temat prowadzenia zbiornika słodkowodnego.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ