[200] ogólne, 3 tygodnie ma aktualnie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

pawej
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2007 17:02

[200] ogólne, 3 tygodnie ma aktualnie

Post autor: pawej »

Cześć
Oto moje akwarium:
200l
filtr zewnętrzny UNIMAX 250
oświetlenie 2x30W
grzałka 250W Aquel
akwarium ma 3 tygodnie
korzeń-mahoń, kokos, skałka
dno floran+drobny żwirek na wierzch żwirek większy, planuje jeszcze zrobić małą plażę dla kirysków
nie mam tła z tyłu zielona ściana

rośliny - nie mam większego pojęcia

aktualna obsada:
3x gupik + 5x w kotniku
5 neon innesa
2x molinezje
2x zbrojnik niebieski
2x kosiarka
2x kirysek spiżowy

planuje jeszcze:
ramirezy
+neony
+kiryski
prętniki
sumiki szkliste
brzanki sumatrzańskie
bocje
krewetki
(co myślicie o tej obsadzie)

a oto zdjęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Typowe akwarium towarzyskie, które napewno przyciągnie wzrok. Poczekajmy aż roślinki się zadomowią. Jak widać masz sporą różnorodność gatunkową - na pewno będzie ciekawie.
Obrazek
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

Raczej kiepsko. Rośliny, korzeń, kokos, i ta śmieszna grota wyglądają jak poprostu włożone do akwa aby były. Trochę zdało by się to wszystko poukładać. Akwarium bez wyrazu i mało naturalne. Ale nic straconego zawsze można wszystko poprawić.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Akwarium dosyć ładne, jednak ja dał bym ciemne tło. Ogółem nieźle, ale trochę mało roślin. Może jak się rozrosną to będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2007 19:57

Post autor: Gruby »

Aranżacja nieco chaotyczna. Dość szeroka i urozmaicona obsada flory i fauny. Bardzo podoba mi się grota, po zarośnięciu będzie naprawdę fajnie wyglądała. Trochę za jasne podłoże.
Masz słabe oświetlenie, stracisz czerwone roślinki.
Widać, że akwarium jest świeżutkie. W trakcie rozwoju czeka cię wiele zmian i niespodzianek. :D
Życzę wytrwałości i powodzenia.
Słoneczne pozdrowienia dla wszystkich.
Elżbieta :)

[16l] krewetkarium
[112l] ... bardzo bym chciała, ale muszę poczekać.
pawej
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2007 17:02

Post autor: pawej »

co do groty kokosa i korzenia to może i jest to trochę chaotycznie ale inaczej jakoś nie udało mi się tego poukładać, ale z czasem może coś zmienię, poza tym chce mieć ramirezy to mam nadzieję że zrobią sobie użytek z groty albo kokosa.

mało roślin bo to dopiero 3 tygodnie

z ciemnym tłem pomyślę, na razie takie mi się podoba

podłoże w rzeczywistości nie jest takie jasne, tak wyszło na zdjęciach, ale myślę o jakiejś "plaży" z ciemnego piasku

co do oświetlenia to zamierzam pozostać przy 2x30W, ewentualnie może kiedyś zmienię sobie zwykłe świetlówki na jakieś inne "akwa"
a czerowne rośliny rzeczywiście już trochę szlag trafia, ale może choć jedna się uchowa

aha i dziś doszły kolejne rybki:
5 x razbora klinowa
+5x neon
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Koniecznie zmieniaj oświetlenie ! przy tym padnie prawie każda roślina;
jeśli sprzedawca poinformował Cię, że to 60W wystarczy to zwyczajnie wciskał Ci kit. Zadbaj o drugie tyle, lub co najmniej jeszcze jedną 30W. Jeśli cenisz roślinki a widzę, że w akwarium nie masz byle czego to nie zapominaj o nawożeniu - tylko wtedy osiągniesz sukces. Dowiedz się czym jest i jak służy w akwarium CO2 oraz rozejrzyj się za nawozem w płynie.
Poszukaj w sklepie lub na alledrogo PLANTA GAINER - u mnie i nie tylko sprawdza się doskonale. Bez tych dodatków sukces jest co najmiej prawie niemożliwy.
Obrazek
pawej
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2007 17:02

Post autor: pawej »

przy tym oświetleniu niektóre rośliny urosły w ciągu 3 tyogodni ponad 100% więc może nie jest tak źle? zdaje sobie sprawę że do niektórych gatunków potrzeba więcej światła.
Co do nawozu wyposżyłem się już w PLANTA GAINER CLASSIC i będę nawoził przy podmianach wody, których na razie nie robiłem.
a zapytam ile powinniem mieć włączone oświetlenie? czy 12h na dobe jest OK? ostanio trochę mi wysypało sinic-glonów ciort wie ale po ograniczenu przez parę dni światła do 6h/dobe prawie zniknęły
Awatar użytkownika
uzzi
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2007 14:21
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: uzzi »

Co do akwarium to na razie przeciętnie, nie widać żadnego przemyślanego pomysłu :? ale jest to dość świeży zbiornik więc wszystko jeszcze się rozrośnie. Dałbym również jednolite tło np. z czarnego brystolu. Co do tego światła, ja też mam akwarium 200 litrów z 2x30w i rośliny jakoś rosną choć zastanawiam się nad dodaniem oświetlenia :lol: Oświetlanie akwarium 12h na dobę jest ok lecz po wysypie glonów zwiększaj je powoli, by uniknąć powtórzenia tej sytuacji.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Andersh pisze:Dowiedz się czym jest i jak służy w akwarium CO2 oraz rozejrzyj się za nawozem w płynie.
...
Bez tych dodatków sukces jest co najmiej prawie niemożliwy.
Prawie robi pewną różnicę więc: są alternatywne metody hodowli roślin bez nawozów i CO2. Proponuję zapoznać się z tym co proponuje Marian Wojtaszek (odpowiednie światło, odpowiednie podłoże, bez dolewania nawozów i dodawania CO2) lub Diana Walstad :wink:

Co do zbiorniczka to pewnie ktoś Ci zaraz wytknie trzymanie takiego mixu zwierząt wymagających różnych warunków i parametrów wody. Niektóre rybki dla mnie przynajmniej całkiem się wykluczają: np ramierezy z brzankami i gupikami :(

Akwarium jeszcze trochę łyse i nieuporządkowane ale to wszystko przyjdzie z czasem.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

emilos.....no tak jak mówisz
dlatego bezpieczniej było napisać "prawie niemożliwe" niż "niemożliwe";
też pamiętam czasy szkolne kiedy w klasie na oknie stało akwarium bez dodatkowego światła i czegokolwiek co podłączało się do gniazda 220V i jakieś tam efekty były, nie twierdzę też, że takie ekstremalne metody dopracowano do perfekcji

pozdrawiam.....znów słonecznie
Obrazek
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Wydaje mi się, że właśnie metody pompowania na siłę CO2 i lania chemii są metodami ekstremalnymi i nienaturalnymi. Sprawdza się to w przypadku akwariów typowo roślinnych ale w zwykłym towarzyskim zbiorniku różnie z tym bywa i nie jest to warunek konieczny do posiadania ładnego baniaka i zdrowych roślin. Potem ludzie mają problemy z glonami, niedobory, nadmiary mikro i makro, ryby im chorują od nie wiadomo od czego, poza tym takie akwarium wymaga dużo więcej pracy i nakładów finansowych niż pospolity low-tech. Wiem to po sobie bo mam jedno podobne akwarium jak Pawej i zachciało mi się tych wszystkich bajerów a teraz chętnie wróciłabym do starych czasów :wink:
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
KRZY512
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2007 10:56

OGÓLNIE

Post autor: KRZY512 »

PO CO TA SKAŁKA,WŁÓŻ TROCHĘ LAWY I MOŻE ZDECYDUJ SIE TEN MIKS MOŻE JEST I ŁADNY ALE KICZOWATY TYPOWY DLA POCZĄTKUJĄCYCH

nie krzycz!
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hubo »

pawej pisze:co do groty kokosa i korzenia to może i jest to trochę chaotycznie ale inaczej jakoś nie udało mi się tego poukładać, ale z czasem może coś zmienię, poza tym chce mieć ramirezy to mam nadzieję że zrobią sobie użytek z groty albo kokosa.
Ramirezki nie zrobią sobie żadnego użytku z kokosem czy grotą, no chyba, że na ich powierzchni. Te pielęgniczki składają ikre na płaskich kamieniach lub w zagłebieniach podłoża. Do różnego rodzaju grot nawet nie wpływają.
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
kucharski237
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2007 15:06
Lokalizacja: Końskie

Post autor: kucharski237 »

dodaj jeszcze 5 neonów zobaczysz bedzie ładnie :D :wink:
ODPOWIEDZ