[112l] towarzyskie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

[112l] towarzyskie

Post autor: andypl33 »

Witam i proszę o poradę odnośnie mojej aktualnej obsady.
Pytanie brzmi czy lepiej zostawić jak jest czy coś dołożyć jeśli można.
Akwa 112l proste
oświetlenie 3x18w
filtracja ex 700 standardowe wypełnienie a w miejsce węgla torf
woda pH 7,5 tww 17 NO3 5-10
obsada
8x Żałobniczka
7x Otosek
4x Kirysy
1x Ampularia +kilka młodych do oddania
kilka krewetek + młode
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Ja bym dołożył jakąś kolorową parke, bo twoje rybki nie są zbyt kolorowe. Może p. ramireza lub prętnik karłowaty??
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

No właśnie z tymi kolorami to jest problem .Miałem już dwa haremy prętników i jakoś szybko padły , Ramirezki też próbowałem jedną parkę i były jeszcze krócej nie wiem dlaczego .
Był jeszcze bojownik ale nie dogadywał się z żałobniczkami.
Dzięki za rady i czekam na dalsze propozycje.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Powodem padnięcia tych ryb to prawdopodobnie dość wysoka tww. Są to ryby lubiące miękką wodę. A więc może kilka molinezji?? Ja osobiście nie jestem ich zwolennikiem ale lubią dosyć twardą wodę, no i łatwo się rozmnażają :)
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Molinezje i inne żyworodne fabryczki gówienek przerobiłem na samym początku i raczej już nie wrócę do tego.
A jak w tym układzie wyglądałyby neonki i jeśli tak to ile?
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

No mogły by być, ale żyją stadnie więc możesz mieć trochę przerybienie. Ja w swoim 100l akwa mam 6 i fajnie się prezentują. Myśle, że 6 sztuk by nie zaszkodziło.

PS. I nawet nie widzę żeby jakieś gówienka robiły :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neonki lubią miękką i kwaśną wodę.

Proponuję bystrzyki ozdobne, żwawe i kolorowe rybki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

filtrujesz wode przez torf i nadal takie wysokie pH? hmm mi pH sporo spadło jak zaczełam taką filtracje, twardość mam 10

A zbrojnika? Może nie koniecznie zbrojnika niebieskiego bo on Ci kolorów raczej nie doda :) Ale są ciekawe zbrojniki, które dorastają 10-13cm i które mógłbys miec w akwa :)
57l BW
144l Afryka
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Więc byłem w zoologu z kilkoma opcjami do wyboru myślałem o neonkach miedzikach bystrzykach . Z tego co tam zastałem to najlepiej wyglądały neony czerwone były tylko 4 więc kupiłem na próbę . Jak na razie wyglądają bardzo dobrze . Odnośnie wody dla nich to fakt że lepiej w kwaśnej ale z tego co wiem to w zoologu gość nie bawi się w takie jak mówi ,, duperele,, więc są one już przyzwyczajone do takiej wody i może lepiej tak zostawię. Jeszcze nie mam doświadczenia z zmiękczaniem i zmianą pH więc nie będę eksperymentował na rybach. Moje pH nie spada dlatego że chyba mam zbyt twardą tą wodę tww-20 ogólnej nie mierzę .
A swoją drogą jeśli już sprawdzą się te neonki to ile proponujecie ? Następna dostawa dopiero za dwa tygodnie więc jest czas na przemyślenie.
Lola z glonojadów to na razie wystarczą otoski ja jakoś po przetestowaniu różnych obsad stwierdziłem że najlepiej odpowiadają mi małe rybki tak maks do 5cm
ODPOWIEDZ