RO jak zacząć

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Czyli żywotność membrany poznajemy po twardości wody a co z tymi dwoma filterkami wymieniamy je razem z membraną czy nie?
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Osobiście jestem zwolennikiem wymiany całości . Ale nie wiem czy to jest konieczne .Być może wystarczy wymieniać filtry po jednym . Możliwe też , że membrana wytrzymuje dłużej niż te dwa filtry . Ja jednak jak będe wymieniał to wymienię wszystko na raz .
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

To może poczekamy na wypowiedz kogoś znającego już ten temat
A tak przy okazji jak już tak sobie dyskutujemy to może powiesz coś na temat tego odejścia zwanego ściekiem
Ciekawi mnie poco to właściwie jest ?
Czy ta woda wypływająca z ścieku jest zanieczyszczona jakimiś osadami czy wprost przeciwnie jest częściowo oczyszczona ?
A jeśli jest ona czysta czy można jej używać do mieszania z RO?
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Absolutnie nie ! To jest ten spad , który zostaję po przefiltrowaniu . Ta woda to właśnie ściek . Jest zanieczyszczona tym wszystkim czego pozbywamy sie właśnie dzięki filtrowi RO :D
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Witam ponownie w temacie. Konsultowałem temat wymiany tych filtrów na innym forum i powiedziano tam że filtr mechaniczny wymienia się w przypadku zmniejszenia się przepływu to jest jasne i logiczne . Membrana podobno wytrzymuje od 5-7 lat zależnie od ilości filtrowanej wody to też jest jasne .Problem tylko z filtrem węglowym na razie nie dowiedziałem się jak rozpoznać że akurat ten filtr wymaga wymiany . Może włączą się do tematu pozostali użytkownicy i podzielą się swoimi doświadczeniami .
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ja też się konsultowałem :D I wg. tego co ja sie dowiedziałem to filtry wymienia się co jakieś pół roku a membrana do wymiany po pięciu latach !
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Tak , tylko myślę że istotna będzie tutaj ilość filtrowanej wody większy przepływ = więcej zanieczyszczeń = szybsze zapchanie filtra
Ja myślę że w przypadku filtra mechanicznego możemy trzymać się teorii że wymienia się go w przypadku zmniejszenia przepływu . Ja zawodowo mam do czynienia z kilkoma rodzajami filtrów mechanicznych i wszystkie wymienia się lub czyści po spadku przepływu. Filtr węglowy nadal jest zagadką ale może dobrze będzie wymieniać oba jednocześnie . Pożyjemy zobaczymy ,może jeszcze ktoś wypowie się w tym temacie to będzie troszkę jaśniej.
ODPOWIEDZ