Akwarium 60l.- wszystko!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Akwarium 60l.- wszystko!

Post autor: DAMIAN B »

Temat jest bardzo odpowiedni dla mojego posta, ponieważ szukam u Was porady co do sprzętu i obsady! :) Planuję zakup akwarium 60 litrowego, profilowanego i zupelnie nie wiem co do niego "wsadzić"! Co do sprzętu, to rzecz jasna, jak najtańszy, ale przede wszystkim skuteczny i niezawodny :!:
Co do obsady, to chcę mieć akwarium bawiące oko. :D (By przykuwalo wzrok :shock: ,od jaskrawości i różnorodności kolorów trzeba bylo je podziwiać przez okulary przeciwsloneczne 8) i aby wszyscy co je zobaczą, bulwersowali się, że sami nie mają akwarium! :x - :lol: ).
Bardzo bym Was prosil o podanie dwóch Waszych typów, co do obsady: w jednym uwzględniając welonkę (bo mam te rybkę),a w drugim bez niej (będę mógl ją oddać koledze, który ma akwarium).
Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi! :)

PS.Mam też pytanie czy 15cm różnicy między górną pólką a akwarium wystarczy? Jeżeli nie, to będę zmuszony zakupić szafkę/ stolik...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

http://www.akwapark.aplus.pl/akwaforum/ ... .php?t=638 tu znajdziesz duzo podstawowych informacji.Co do sprzetu tol albo masz tanszy i mniej pewny albo drozszy i napewno pewnijszy.Niestety nie da sie pogodzic tych dwóch faktów.Powim Ci tak,filtr wewnętrzny do akwarium takiego jak twoje około 50zł.Grzalka 20-30zł(oczywiscie z termoreguratolem).Termometr wewnetrzny(bo dokładniejszy)8-10zł.Siatki ,czyscika itp nie licze bo to sa ceny male.
Ja zaproponuje Ci obsade bez welonki,mianowicie albo stadko gupików z proporcja jeden samiec przypada na trzy samice.Hmm ilośc 20-25sztuk(zależy od gatunku).Na dno 5 kirysków.
Pozdrawiam (zreszta o obsadach poczytasz sobie tez w tym linku)
Przemek
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Post autor: DAMIAN B »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź! :)
Oczywiscie Twóje podpowiedzi z linku przeczytalem już wcześniej! Pytając się o filtry itd. mialem namyśli firmy, jaką polecacie, ale to chyba nie jest az tak wazne! :D
To w najbliższym czasie zabieram się do pracy! :D
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Co do filtra to mógłbym Ci polecic filtry z rodziny FAN Aqua-el'a. ja mam w 60l fan 2i nie ma znim żadnych problemów, dodatkowo są to filtry wydajne ienergooszczędne.
Co do rybek to mógłbym Ci polecić mój zestaw żyworódek, czyli platka(jest dużo odmian kolorystycznych, moja są pomarańczowe)+molinezja. Te dwa kolry ryb ładnie ze sobą kontrastują i jest ładny efekt barwny. Te rybki rozmnażają się bezproblemowo, więc bardzo szybko powiększa się obsada akwa.
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
misiek_sk-ce
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2005 22:54
Lokalizacja: Skierniewice

też mam 60L (profil) :)

Post autor: misiek_sk-ce »

sprzętu proponował Ci nie będe bo od dłuższego czasu nie interesowałem się nim,bo mam swój,który narazie starcza...a co do obsady to jeżeli chcesz aby było fajnie to welonka oddaj (to nie ryba(moim zdaniem) ;)) obsadź gęsto akwa,wsadź korzenie i zacznij zabawe z parką ramirezek,stadkiem neonków inessa i zbrojnikami niebieskimi,jeżeli będziesz miał mocno zielone rośliny i do tego duuużo to otrzymasz niesamowity efekt,którego niejeden,nawet doświadczony, akwarysta Ci pozazdrości...pozdrowienia i powodzenia :)
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Re: też mam 60L (profil) :)

Post autor: porki38 »

misiek_sk-ce pisze:a co do obsady to jeżeli chcesz aby było fajnie to welonka oddaj (to nie ryba(moim zdaniem) ;))
Zgadzam się w 100%. Jeśli chcesz się zająć akwarystyką to nie baw się w welony.
90l-SA - sprzedam
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Post autor: DAMIAN B »

He he! :lol: Dzięki za radę! :D
A gdybym w akwarium mial stadko neonkow 8 sztuk, ze dwie molinezje ksiezycowe i dwie sloneczne i dwa otoski- myslicie,ze bylaby to dobra obsada?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja zgadzam sie z obsada miska tylko jedno zastrzezenie:zbrojniki to ryby za duze do akwa 60l.Za miast nich lepiej jest kupic własnie otoski.Co do reszty ok.Ja polecam Ci damian taka obsade:
15 neonków
2 otoski
parka ramirezek
I tak bedzie dobrze mim zdaniem.A co do molinezji to dobrze sie one czuja w wiekszych grupach jak kazde żyworódki.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

molinezje i neonki trochę nie pasują.
A poza tym molinezje różnych odmian się krzyżują]
zgadzam się z Owl
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
misiek_sk-ce
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2005 22:54
Lokalizacja: Skierniewice

odnośnie zbrojników

Post autor: misiek_sk-ce »

moim zdaniem zbrojniki nie są za duże do 60L,u mnie są od zawsze i nigdy nie marudziły mi do ucha,że im źle ;) w przeciągu paru lat rozmnożyły mi się już wiele razy,obecnie w akwa mam tylko swoje odchowane zbrojniczki(parke i młode),niestety mam za małe akwa,żeby trzymać wszystkie moje "młode",więc zazwyczaj prawie wszystkie trafiają w ręce innych akwarystów..pozdrowienia
"marzenia...dzięki nim wszystko się zmienia"
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie bierz tego do siebie ale to co widze u Ciebie w akwariach woła o pomste do nieba.Nie chodzi juz o tego mułojady i zbrojniki w 60l co jest już tragedia ,bo ryby te wymagaja wiekszych zbiorników ale o barwniaki czerwonobrzuche w 45l tez.ehh nie wiem jak mozesz tak meczyc rybki.A to ze zbrojmiki sie rozmnozyły to normalne je rozmnozysz nawet w 25l akwa jak bedziesz miał dobre parametry wody i dasz im rure pcv np na miejsce do złozenia ikry.Ale czy im jest dobrze w tak małym akwarium :?: Bardzo watpie.A wracajac jeszcze do paletek i barwniaków domyslam sie zę paletki sa małe,to ok rozumiem ale trzymanie ich z barwniakami to juz gorzej.Wiesz jak agresywny jest barwniak :?: Pewnie nie...
Przemek
Awatar użytkownika
misiek_sk-ce
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2005 22:54
Lokalizacja: Skierniewice

:)

Post autor: misiek_sk-ce »

mułojady są na przechowaniu do końca lipca,a co paletek to nie trzymam ich z barwniakami,barwnikai są w innym akwa...o ile zauważyłeś,bo nie zawsze z tak wysoko uniesioną głową się wszystko widzi.Poza tym barwniaki są jeszcze młode ,więc mniejsze akwa im narazie nie przeszkadza..mimo wszystko pozdrowienia :)
"marzenia...dzięki nim wszystko się zmienia"
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No zauwazyłem hmm wysoko uniesiona głowa heh to powiem Ci jako człowiek z bardzo uniesiona głowa ze jak do tego miszmaszu dowaliłes jeszcze paletki(60l) to gratulacje.Naprawde jestes dobrym akwarytsa.Policz z nisko uniesiona głowa ile masz teraz ryb i cm ryb w akwarium a gwarantuje Ci ze bedzesz miał głowe naprawde nisko.Co do przechowywania to Cie to wcale nie usprawiedliwia bo sa przeciez w akwarium prawda :?: A do konca lipca czasu duzo.Ehh zreszta co ja bede tłumaczył tak dobremu akwaryscie jak ty.Dorzuc tam jeszcze jesiotra parke uaru,suma rekineigo, i moze z 10 bocji a bedzie napewno pieknie i kolorowo :twisted: .A co do młodych barwniaków to powiem ci tak:sa jeszcze narybkiem :?: Bo jak tak to tylko mozesz je wtedy trzymac w tak małym akwarium.
Pozdrawiam schylając sie zeby nie zawadzic głowa o sufit bo patrzac na niektóre obsady to az sie ze złosci skacze...
Przemek
Awatar użytkownika
misiek_sk-ce
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2005 22:54
Lokalizacja: Skierniewice

:P

Post autor: misiek_sk-ce »

chciałem wrzucić do akwa ze dwa karpie,ale ostatecznie się powstrzymałem ;)...żartuje oczywiście...na wakacje planuje dokupienie jakiegoś zbiorniczka(nie wiem jeszcze jakiego 112-160),wtedy barwniaki poszłyby do 60L,więc będzie możliwie.....chyba,że plany się zmienią,więc nie bulwersuj się chłopie..ja nie szukam zwady tylko info o fishesach,więc luziiiik...pozdrowienia
"marzenia...dzięki nim wszystko się zmienia"
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiesz troszke trudno jest sie nie bulwersowac widzac taka obsade...To dobrze ze nie szukasz zwady.Hmm widzisz zrobiłes podstawowy bład moim zdaniem, najpier duzo ryb poźniej duże akwarium.A normalne jest ze każdy zwróci Ci uwage o taka obsade bo jest po prostu zła.I tego nie da sie inaczej wytłumaczyc.Ot wsio.Ryby sie meczą i tyle.nawet jeszcze nie wiesz do konca czy kupisz nowy baniak.Hmm źle wróze no ale cóz to ty jestes za swoje rybcie odpowiedzialny.A luzzik :?: Koszule mam rozpieta :lol:
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ