"PIJANE" NEONKI..... !!!!!!!!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

"PIJANE" NEONKI..... !!!!!!!!

Post autor: martinezms »

Witam, w koncu po walkach z obnizeniem temp. wpuscilem do akwa rybki - na razie 2 zbrojniki i 11 NEONKOW (jeszcze raz dzieki za pomoc :-)). I wlasnie na temat neonkow mam pytanie - to jest raczej glupie pytanie - samemu chce mi sie smiac ale jak mowia nie ma glupich pytan tylko glupie odpowiedzi...... Pytam wiec
z niegasnacym usmiechem na ustach :-):

Zauwazylem, ze moje neonki "rozpedzają" sie z drugiego konca akwa i atakuja strumien wody wylatujacy z filtra, po czym dają sie poddac nurtowi wody i tak w kolko - chwila odpoczynku i od nowa..... a zauwazylem to dopiero po podlaczeniu do filtra bimbrowni CO2 stad temat postu "pijane neonki". Czy to jest cos normalnego?? Po odlaczeniu bimbrowni czestotliwosc "atakow" maleje, ale wciaz to samo.... rybki sa u mnie juz kilka dni ale dopiero przed chwila taki numer..... Czy ktos moze wie o co tu chodzi??


:-) Chyba zostane mistrzem glupkowtych pytan na forum......:-) ale czego sie nie robi z milosc do...rybek :-)

Pozdrowionka

papapapapa
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm problem Ciekawy nie powiem.Moja rada jest jedna,wyłacz na pare dni CO2 i czekaj na efekt.jak przestana to hmm kupiłes alkoholików :lol: Jak nie to znazy ze neonki sobie tak upodobały.Choc moze byc jeszcze jedna przyczyna.masz filtr z napowietrzaniem prawda :?: Wiec moze rybki sa niedotlenione przez to CO2,i rybki szukaja tlenu.szczerze mówiąc dziwne.
Pozdrawiam
Przemek
martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: martinezms »

Witam,

Dzieki za szybka odpowiedz - szczerze w pierwszej chwili tez tak sobie pomyslalem ale jak ustawie filtr na max to one juz zupelnie dostaja szalu i wtedy to juz jest szturm na strumien.... prawie nie wyhamowuja na przeciwnej scaince akwa (70cm!!!!)

No nic opczekam do rana ...ale widok rewelacyjny :-)


Pozdrowionka i milej nocki zycze .....
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No po to jestem :D odłacz to CO2.I oserwój a o wynikach informuj.
Pozdrawiam
Przemek
martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: martinezms »

:-)

Odlaczylem , pompka jest na minimum a neonki chyba maja kaca (moralnego???) bo rozproszyly sie po calym zbiorniku (a zawsze plywaly razem) lekko smętne raczej przy dnie chyba szukaja sobie miejsca na spanie... nie dizwie sie im wcale po takiej zabawie tez bym sie polozyl spac :-)

Pozdrawiam

Jeszcze male pytanko: Jaką rybkę (najlepiej parke) możesz mi polecic, ktora plywa raczej w gornych/srodkowych partiach akwa? Oczywiscie pod warunkiem, ze nie wchlonie neonkow i krewetek do obsady
neonki inessa - 11szt
neonki czerwone - 5szt (w planach)
zbrojnik -2szt
kirysek panda - 5 szt (w planach)

i gdzie mozna kupic mech do akwa ?? pytalem w kilku sklepach we wroclawiu ale nigdzie nie ma....
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Mech widziałem ostatnio(miesiac temu )na swobodnej.Hmm co do ryby to nie wiem.te krewetki wadza troche.Pomysle jak wymysle dam znac .Moge powiedziec tylko tyle ze kakadu i ramirezki odpadaja.Pompke mozesz właczyc na mxa tylko bez CO2.
Pozdrawiam
Przemek
martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: martinezms »

OK tylko jest jeszcze cos...... wlasnie zaczely ze soba walczyc... gonia sie po calym akwa i na zmiane wplywaja bo kokosa....to sa takie neonkowe zaloty???

Pa

na dzisiaj to juz chyba koniec . . .
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Post autor: ajdka »

moje gupiki robiły tak samo. stadnie płynęły pod prad wody. wyglądało to przekomicznie. przestały tak robić gdy wyciągnęlam jeden filtr, który umieszczony był tak, że woda wypływająca z drugiego filtra uderzała w ten pierwszy. Takie pływanie sprawiało im chyba przyjemność, może czuły się jak na wolności gdy była brzydka pogoda i wiał silny wiatr :D
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No zlaoty raczej nie choc kto wie.U ,mnie neonki sie jeszcze nie wytarły wiec troszke cięzko jest mi cos powiedziecna ten temat.Moze sie poprostu wkurzyły ze zabrałes im dobra zabawę w pływanie w strumieniu wody z fltra. :lol: :lol: A tak bardziej serio to walka tez raczej to nie jest sadze że bardziej ustalenie dominacji w stadzie.Ajdka autor nie ma dwóch filtrów... :wink:
Pozdrawiam
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

ja miałem z neonkami tak samo i dopiero gdy wyłączyłem napowietrzanie filtrem to przestały.... :lol:
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Post autor: ajdka »

wiem, że nie ma :twisted: ja tylko napisałam, że moje rybcie w taki sam sposób się zachowywały i nic im nie jest i nie ma się czym martwić
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

a widziałas jego rybcie :?: Moze nie ma sie czy martwic moze jest .Poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam
Przemek
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Post autor: ajdka »

a ty widziałeś?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

ajdka nie bede sie wdawał w dyskusje prowadzaca do kłotni i tyle.Nie nie wiodziałem ale dziwnego zachowania ryby bądź ryb nie należy lekcewazyć NIGDY.I o tyle w tym temacie.A i piszac posta wysil sie na cos wiecej niz na zdanie złozone z trzech wyrazów i znaku interpunkcyjnego.
Przemek
martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: martinezms »

Witam.... mam nadzieje ze nie wywolalem jakiejs klotni albo nieporozumien.... :(

Dzieki za zainteresowanie :-)

A oto opis sytuacji.... trudno mi powiedziec co dzialo sie w ciagu dnia bo przed chwilka wrocilem z pracy ale po przyjsciu wszystkie neonki osobno (jak po wielkiej klotni...:-)))) ospałe (kac:-) dopiero teraz powoli sie budza - nawet nie bardzo zainteresowaly sie jedzeniem.... nie wiem, moze juz spaly a ja je obudzilem bo bylo ciemno..... a moze fakt ze zbliza sie burza :-) w kazdym razie juz im przeszlo plywanie w strumieniu z filtra (nawet po podlaczeniu bimbrowni !!! - zupelnie jak u ludzi - syndrom dnia poprzedniego..... :-) zobaczymy - na razie wylaczylem im oswietlenie i bimbrownie wiec chyba pojda spac..... zobaczymy

teraz raczej plywaja w kierunku szybko do gory wolno w dol - nabieraja powietrza z powierzchni wody i do dna..... tak jakby chcialy wyskoczyc.... mozliwe ze to przed burza???? i wciaz wszystkie osobno a jeszcze wczoraj szystkie plywaly zgodnie razem :-)

Pozdrawiam ...
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
ODPOWIEDZ