"PIJANE" NEONKI..... !!!!!!!!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm neonki nie oddychaja powietrzem atmosferycznym wiec to juz nie jest dobre jak podpływaja do pwoeirzchni.Sa to jakby objawy podduszenia :( . Wyłacz narazie wogóle CO2 a daj napowietrzanie na maxa.Hmm zdam jeszcze pytanie nie masz chyba jako podłoza piasku :?: No i jeszcze pytanie co do oswietlenia,bo nie powiedziałes czy wychodząc do pracy palisz swiatło rybkom w akwarium :?: Bo powinieneś.
Pozdrawiam
Przemek
martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: martinezms »

Witam,

Podloze - glownie zwirek (srednica jakies 3-4mm) w 90% w jadnym miejscu mala wudma z piachu, poza tym troszke malych otoczakow, kokos i kilka roslin. Zwirek naturalny - bialy i czarny, zaden koloryzowany na czerwono czy tego typu - kupiony w sklepie ...... wyplukany i wyparzony ...

Dzieki za rade co do oswietlenia - bo ja im wylaczalem swiatlo na dzien .... ok teraz juz wiem .... rano im zaswiece bo teraz to chyba nie ma sensu ... szczerze to myslalem ze wystarczy im swiatlo dnia ale widac sie gruuuubo mylilem :-) teraz juz wiem... (tylko glupiec sie nie myli :-)

Dzieki ....

PS Masz moze koncepcje na parke rybek ze srodkowych partii akwa ???

Jeszcze raz dzieki
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm ta łata piachu hmm.Spróbuj ja nakłuc czyms ostrym ponieważ piasek ma to do siebie ze tworzy tak zwane strefy beztlenowe(zabiera tlen z akwa).Swiatło swiec conajmniej 10 godzinn dziennie bo bnez niego nie moze w akwarium zachodzic duzo reakcji min reakcja fotosyntezy czyli zamiana CO2 w tlen.No i tu jest przyczyna przy puszczaniu CO2 do akwarium i braku oswietlenia po prostu poddusiłes rybki bo zawartośc dwutlenku wegla była baaardzo duza.To tak jak z ludzmi którzy popełniaja samobójstwo poprzez pociagniecie spalin z rury wydechowej samochodu do zamknietej kabiny. :? Nie chce Cie martwic ale rybki moga sie hmm nie pozbierac :( .mam nadzieje że tak sie nie stanie.Co do zwirku to dobry wybór. rybki powiadasz hmm nie wiem jak cos wymysle to dam znac.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No tyle to ja juz napisałem Mateusz. :wink: Z owodu braku tlnu w akwa :wink: No ale nic :wink:
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ