100% naturalne akwa. Co wy na to?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Piotrek
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2005 15:55

100% naturalne akwa. Co wy na to?

Post autor: Piotrek »

120L stare akwa ramowe.20W świetlówka chodzi 24/dobę. pozatym tylko pompka powietrza "brzęczyk". zero filtrów, grzałek, bajerów. dolewam wode tylko jak wyparuje.zero nawozów. temp. taka jak w pomieszczeniu. nic tylko oświetlenie i tlen.
Załączniki
kkkk.jpg
kkkk.jpg (28.57 KiB) Przejrzano 3230 razy
k2.jpg
k2.jpg (29.29 KiB) Przejrzano 3230 razy
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Hmmm nieźle... podoba mi się, ale widzisz, masz brzęczyk i karmisz ryby (pomijając oświetlenie) także do końca w 100% niebędzie naturalne ale możesz mówić że 100% bo napowitrzanie i karmienie jest naprawde potrzebne. Podziwiam.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

O podziwiać tylko :D naprawde fajne.Słuhaj interesuja mnie bardzo parametry wody tzn twardosc azotana,azotyny i pH.jak bedziesz miał chwile to pomierz parametry i podaj ok.Akwa naprawde fajne :D
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Hmm świetlówka działą 24 h na dobę ... - w żadnej strefie klimatycznej nie ma takich warunków.... zeby słonko świeciło non stop... ogólnie co do typu akwarium to bardzociekawa propozycja, byc może w przyszłości takie akwaria będa popularyzowane... wogóle mniej roboty porzy nim no i ta satysfakcja że życie w nim toczy się coraz bardziej swoim rytmem... to lubie....
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Napisz, jaką masz obsadę w akwa
Podejrzewam ze będzie mała :]

Widziałem już akwaria bez filtrów i jeżeli jest w nim dostatecznie mało ryb oraz duża obsada roślin to może funkcjonować parę lat co mi się podoba.

Inaczej sytuacja wygląda z podmianą wody, akwarium powinniśmy traktować jak pokój, w którym mieszkamy ( ile wytrzymamy bez otwierania okna i wpuszczania świeżego powietrza, to wpływa na nasze samopoczucie) wiec przydałoby się podmienić troszkę wody raz na 2 tygodnie, ok. 10% rośliny nie są w stanie pochłonąć wszystkich pozostałości po rybach i woda po pewnym czasie staje się „STARA” a dolewanie nie pomoże dużo.

PIOTREK możesz mównic, że się czepiam, ale postaw się na miejscu ryb, wolałbyś mieszkać w pokoju, który nie jest wietrzony itp… bo ja chyba nie:] a podmiana wody raz na 2 tygodnie to nie jest jakaś wielka sprawa:]

Co do oświetlenia przez 24 na dobę jest tak samo efektywne jak być oświetlał prze 8 godzin dziennie a może nawet mniej efektywne.
Roślina przeprowadza fotosyntezę, jeżeli jest oświetlana i do tego momentu jak nie zapadnie zmrok. Roślina też potrzebuje czas na odpoczynek, tak jak my potrzebujemy czasu na sen, aby odpowiednio funkcjonować a roślina nie może odpoczywać ( nie może przerwać fotosyntez), gdy świeci się światło. Przez co jest osłabiona ciągłą fotosyntezą, to tak jak by ktoś pracował 24 na dobę bez snu :[. Wiec możesz spokojnie wyłączać światło jak idziesz spać a włączać jak wstajesz.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Dobry pomysl z tym akwarium...
Mimo wszystko ja bym Ci radzil podmiany wody co jakis czas :wink:
Zbyt duzo azotanow nie jest dobre dla akwarium i rybek :roll:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Hmmm.... pomysł dobry i akwa naprawde zielone/ładne :wink:
Ale zawsze jest jakies ale :roll: własnie mnie też ciekawią te parametry wody itd. Nigdy nie miałem akwarium bez filtr, nie praktukowałem takich hmm... wynalazków :?: Ale widze że u ciebie dobże rośnie wszystko i woda czysta także chyba jest OK :!:
POZDR
ODPOWIEDZ