Skalary walczą

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kozak
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2005 8:38

Skalary walczą

Post autor: kozak »

Ratujcie bo sie boje. Dlaczego moje skalary tak ze soba walczą. Mam 4 skalary (raczej samce) Dwa z nich toczą nieustanne walki miedzy soba. Trzeci najstarszy wyglada na to ze ich ciagle rozdziela bo wpływa miedzy nimi jak walczą. A ten najmłodszy najmniejszy pływa sobie spokojnie miedzy nimi i sie nie przejmuje niczym. Normalnie cyrk na kółkach. Czy to normalne ze one tak walczą? Czasami to az woda na powierzchni chlupie jak sobie przyłożą. Mieliście juz takie przypadki?
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Normalne że walczą, gorzej jak sobie będą krzywdę robić. Jaki duży masz zbiornik i jaka jest pozostała obsada?
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Moim zdaniem chodzi tu o to że masz tylko 4 SAMCE i żadnej samicy jak wnioskuje z tego postu.U skalarów przepychanki to norma ale jak napisał Krzysiek wazne zeby sobie krzywdy nie robiły.Napisz jakie nasz akwa,jaka obsade i od kiedy skalaruy zaczeły sie tluc.
Pozdrawiam
Przemek
kozak
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2005 8:38

Post autor: kozak »

Akwa mam około 87 litrów raczej wysokie. Oprócz skalarów mam jeszcze glonojada welonke trzy małe żałobniczki i jakies tam kilka gupików. Rzecywiście moze im brakować jakiejs samiczki, Krzywdy sobie nie robią przynajmniej nie zauważyłem a walczą tak juz dobre trzy miesiące. Dlatego tez sie o nie niepokoję. Pytanie tylko czy jakbym ewentualnie wrzucił do akwa jakąs damę to czy oni jej nie bedą ganiać? Dziwi mnie to że walczą przeważnie dwa z nich. A trzeci ich tak jakby rozgania bo wpływa miedzy nich i dziobem tłucze raz jednego raz drugiego. A ten ostatni najmniejszy to sobie pływa i nic go nie obchodzi.
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Akwa mam około 87 litrów raczej wysokie
Za małe na 4 skalary
Obrazek
Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

no...a jak dorzucisz 1-2 samiczki to juz będzie zdecydowanie za małe...dla skalarów akwarium musi mieć przynajmniej 50 cm wysokości bo przecież te ryby dorastaja do wysokości 25 cm i długości 15!!!ale niestety to wina sklepó pseudo akwarystycznych które do 60l standardowo "wpychaja" skalary :evil: wielu moich znajomych na to sie nabrało ...
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Po 1 niedołożysz samiczek bo u skalarów trudno rozpoznać płeć, u dorosłych niektórzy hodowcy potrafią rozróżnić ale to akwa jest zamałe na dorosłego skalara

Po 2 proponuje wywalić welonki i skalary i ewentualnie gupiki (ale niekoniecznie), dokupić żałobniczek.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Skalary walczą ze sobą ponieważ nie zniosą siebie nawzajem, a jakby kazdy miał samiczke to by sie troche nią zajął :wink: , po drugie to za małe akwa a skalar lubi miec swoje terytorium i oczywiscie każdy chce miec jak najwięcej, najlepiej sprzedaj te skalary albo oddaj i zajmij sie chodowlą innych rybek, a drugie wyjście droższe to kup większe akwa :wink:
POZDR
ODPOWIEDZ