Co na to Pan Kirysek?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Co na to Pan Kirysek?

Post autor: DAMIAN B »

Mam takie pytanie, na które nie mogę znależć odpowiedzi. Pytanie jest czysto teoretyczne! :D
Jak zachowalby sie kirysek (stadko), gdyby podawać tylko suchy pokarm (mam na myśli pokarm nie opadający na dno, lub w malych ilościach!). Czy kirysek umarlby z glodu czy podplywal do powierzchni po pozywienie?
Moje pytanie wzielo sie stąd, że nigdzie nieznalazlem o tym ani slowa- chyba,ze jest to tak oczywiste! :oops:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Jest to oczywiste :lol: Po pierwsze zadna ryba nie padnie z glodu.Po drugie kiryski odzywiaja sie podobnie jak glonojady czyli wyszukuja resztki pokarmowe na dnie czyli w zwirze.Poniewąz inne ryby taki pokarm by otrzymywały to jakies resztki opadalyby na dno.Nawet jak trzymalbys same kiryski to nie ma pokarmu nie opadajacego na dno.Kazdy po jakims czasie opada :wink: No i kiryski podpływaja do powierzchni jak chca zapewniam .Moje robia tak bardzo często.O tak zeby skubnac pokarm albo cos co w ich mniemaniu moze nim byc.
Pozdrawiam
P.s pytanie nie tyle teoretyczne co raczej niemadre :wink:
Przemek
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Post autor: DAMIAN B »

Podobno nie ma niemądrych pytań... , ale uważam, że ludzie są niemądrzy- ale to nie o mnie! :lol:
Moje pytanie wzięlo sie stąd, że wczoraj wertowalem strony poświęcone kiryskom i wszędzie bylo napisane, że kiryski podplywają do góry, tylko, by zaczerpnąć powietrza. Zaciekawilo mnie, to czy jakby nie mogly znalezc dostatecznej ilosci pokarmu na dnie, to czy moglyby zywić się przy powierzchni?
Fakt pozostaje faktem, to chyba nie bylo najmądrzejsze pytanie! :lol:
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Co do kirysków i pobierania pokarmu z górnych partii to, różnie bywa, mając stadko ok. 6 sztuk nigdy nie zaobserwowałem pobieranie pokarmu z górnych partii akwarium, co za tym idzie , jeżeli nie spadnie pokarm na dno ryby będę troszkę głodowały :[ . Jedynym rozwiązaniem na to jest podanie odpowiednie ilości pokarmu, ( który wystarczy kiryskom) po zapadnięciu zmroku, inne ryby nie będą widziały ze pokarm opada na dno, a kiryski już go sobie znajdą :]
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm nie zgadzam sie z Toba max.Moje kiryski doskonale łapuia w górnych partiach wody opadajacy pokarm a takze zdejmuja go z powierzchni.Wiec to ze twoje kiryski tak nie robia jest raczej dziwne.Kazda ryba potrafi sobie poradzic jak jest głodna.Nie da sie praktycznie zagłodzic ryby.
Przemek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Owl da sie. ;-) Sama jestem swiadkiem. Mi zbrojniki caly czas zdychaly, nie wiedzialam dlaczego. Dopiero pozniej sie dowiedzialam ze zwykly pokarm im nie wystarcza. Teraz kupuje tabletki dla glonkow i juz nie zdychaja. No ale tak to jest jak czlowiek sie pyta sprzedawcy w zoologu. Bo sie pytalam i mi powiedzieli ze normalnym platkowanym pokarmem sie je karmi.
Ale do reszty ryb to masz racje. Jak robilam rybom glodowke to gupiki glony zaczely z deszczowni wyjadac.
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Post autor: DAMIAN B »

Czyli posiadając kiryski w akwarium nalezaloby im serwować specjalny pokarm (widzialem taki o nazwie kirysek) opadający na dno, czy same resztki z uczty innych ryb na powierzchni im wystarczą?
jupet
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2005 12:37

Post autor: jupet »

dadzą sobie radę wcześniej posiadałem kiryski i po restartach zbiornika odzywiały sie z powieszchni tafli wody
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To zalezy jak duzo masz akwa,jakie inne ryby itp.U mnie kiryski śa grubasy a nie karmie ich zaqdnymi dodatkowymie pokarmami.Wystarczy ze wrzuce do wody tyle pokarmu ze cz esc opadnie na dno a częsc po uczcie bedzie sobie spokjnie pływac po powierzchni.Jak kiryskom niue starczy to co opadło to pozbieraja sobie reszte z powierzchni.jak chcesz mozesz kupowac im oczywiscie pokarm"kirysek" nie widze przeciwskazan,ale po co wydawac kase :?: Tak zbrojniki moze i sie da ale przy załozeniu ze ma sie w akwarium brak jakichkolwiek resztek pokarmowych,glonów itp.Przeciez zbrojniki nie maja w naturze zadnych tabletek itp,a rosna i sie rozmnazaja :wink: Wiadomo ze w naturze występuje padlina itp za która zbrojniki przepadaja ale wioem jedno nie od głodu Ci zdychały Frabnca tylko to ze były troche niedozywione(załozywszy to oczywiscie)to mogło byc jednym z wielu czynników przyczyniajacych sie do zgonu.No i na koniec zbrojniki to nie kiryski prawda :?: :wink:
Przemek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Owl pisze:Kazda ryba potrafi sobie poradzic jak jest głodna.Nie da sie praktycznie zagłodzic ryby.
Dlatego napisalam o zbrojnikach. :)
A co do kirysow to mam 3 rodzaje i nigdy nie widzialam by pobieraly pokarm z gory (nawet jak nie podawalam tabletek). Mozliwe ze maja wystarczajaco pokarmu na dnie. Ale dlugo karmilam je platkowanym i nic im sie nie dzialo, teraz jedza tabletki i nie widze zadnych widocznych zmian.
ODPOWIEDZ