Testy do wody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

rohan pisze:heheheh nic sie nie martw :D Powiem tak : jeśli to ja bym był na Twoim miejscu i miałbym wolne środki do wydania na RO lub modernizacje światła i dodanie CO2 to zacząłbym od światła, CO2 i dopiero RO . W tej kolejności :D Sporo roślin dobrze się czuję w wodzie twardszej . Ryby raczej tez nie narzekają :D Tak więc nie jest to najpilniejsza rzecz .
Podłączam się do tej wypowiedzi.
Mówi się, ze te i te ryby potrzebują miękkiej lub super miękkiej wody, jednak chodzi tu przede wszystkim o ikrę która w nie odpowiedniej wodzie porostu zginie, dorosłe ryby nie będą nagle zdychać lub gubić pletw albo coś, jest to po prostu jakimś obciążeniem ich samopoczucia.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Dałeś jakiś lewy link :D Ale osmoza to osmoza :D Wkłady możesz kupić na allegro albo w sklepach zoo internetowych np.tutaj : http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/in ... Path=25_54
Filtr sprawdzi sie na pewno bo usuwa wszystkie szkodliwe substancje . Ale skąd wiesz że masz dużo żelaza w wodzie ? Jeśli to prawda to doradzam stosowanie wkładów węglowych w filtrze .
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Manthei pisze: Ta wodę możesz używać do spłukiwania toalety, lub mycia samochodu.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Tata mówił, że jest dużo żelaza. Nie wiem skąd on wie. :? Ostateczne(mam nadzieję) pytanie: Kupić filtr, czy nie?? Chodzi mi głównie o dobre samopoczucie( Rohan sam pisałeś, że ramirezki potrzebują miękkiej i lekko kwaśnej wody 8) ) ramirezek i neonów.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Bo to prawda ! Ale równie ważna jest w akwa roślinność ! A ta wymaga światła i CO2 . Twoja woda kranowa nie jest wcale jakaś tragiczna pod względem twardości . Można ja określić jako średnio twardą więc nie jest źle . Rybom nic nie będzie ...spokojnie :D CO2 pomoże obniżyć pH . Sam trzymałem Razbory czy tez neonki i ramirezy w wodzie twardszej niż Twoja i z pH w granicach 7,5 i miały sie dobrze .
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Rozmnażały Ci się ramirezki w takiej wodzie?? Żebyście sobie tylko nie pomyśleli, że ja chcę nimi handlować, czy coś takiego. Ja chcę, żeby przez pierwsze tarła ich "małżeństwo" się upewniło i nie było tak jak kiedyś, gdy się ganiały.

No właśnie w tej chwili zarobiłem na RO(zostanie jeszcze jakiś 8zł nadwyżki :D ) i jeszcze trochę zarobię, więc pomyśle jeszcze o 15W światła i w przyszłości o bimbrowni( butelki na bimbrownię już mam :wink: ) :D
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

To w końcu jak to jest z tymi neonkam i rozborami?
JA sie martwię że mam wodę twardą i zasadowa i że nie będę mógł trzymać w akwa moich ulubionych neonków a okazuje się że mogę?
Szukam rybek stadnych do wody zasadowej i twardej a okazuje się że mogą to być neonki.

Jak to w końcu jest?

Pozdrawiam!
Kuba.

przepraszam za wtrącanie się do tematu!
Pozdrawiam!!!
Kuba.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Z tego co wiem to neony można trzymać w twardej wodzie ( sam tak zacząłem ) one mogą się przystosować do dosyć dużych zakresów . Wodę miękką potrzeba przede wszystkim do rozmnażania , chociaż zawsze będą się lepiej czuły w miękkiej . Wybór należy do ciebie.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

to w taki razie ramirezki też się przystosują?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

U mnie dobrały się w parkę w twardej wodzie, ale o małych ramciach nie ma mowy :cry: :wink:
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Markus a jakie masz pH?

Czy ramirezki składają ikrę w twoim akwa?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Ja mam 7,5.
Ikry nie składały. Samiec chciałby coś wykombinować, ale samiczke "boli głowa". Ciężkie jest życie samców :wink: :D
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

No widzisz ikry nie składały. Ale żyją, mają się dobrze, pływają, zaczepiają sie i ogólnie jest im dobrze! Ja będę miał tez mniej więcej takie pH i nie wiem czy kupić ramirezki. Mam taki mętlik w głowie że szok. Jedni piszą że ramirezki koniecznie potrzebują pH poniżej 7 i miękkiej wody. A to w cale nieprawda. Te rybki potrzebują takiej wody żeby sie rozmnażać i żeby młode były zdrowe ( Manthei ma racje ). Nie mam zamiaru robić akwa biotypowego ale chcę mieć gurami neonki i ramirezki!

Sory za oftopic.

Pozdrawiam!!!
Kuba.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Dobrze mówicie chłopaki :D (co do tego rozmnażania to nie jestem pewien)

Czekam cały dzień na Rohana. :D Jak się pojawisz, to napisz czy Ci się ramcie rozmnażały w twardej wodzie :wink:

Co do tego RO to nastąpiła pomyłeczka i jeszcze nie mam całej sumki(jeszcze sześć dni w pracy). Ach ta moja matematyka :oops: Wszystko zawsze liczę na swoją korzyść :wink: :D
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

moje ramirezy w twardej wodzie z pH 7,5 nie pociagnęły długo ale to była tylko jedna para wiec moze to był przypadek
ODPOWIEDZ