Testy do wody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Nie strasz!

to był na pewno przypadek :)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

U nie Ramirezy nie rozmnażały się w żadnej wodzie :D A raczej raz złożyły ikrę przy pH 6.8 ale potem ja zjadły :D Natomiast przez pewien czas żyły spokojnie w wodzie o pH powyżej 7 i nic im nie było . Ale ja bym nie panikował tylko spokojnie spróbował to Twoje pH obniżyć .
Spójrz tez na to z innej strony , zobacz pozytywy :D Przy wyższym pH toksyczność metali jest o wiele mniejsza co przy Twojej podejrzanej wodzie tez może mieć znaczenie :D Przy wyższej zasadowości wody sa tez mniejsze skoki pH w cyklu dziennym :D Więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D
A tak serio to powtórzę to samo po raz kolejny : przydałoby Ci sie lepsze światło i CO2 . Naprawdę zamiast się szarpać na RO zainwestuj w dodatkowe oświetlenie ! Na allegro można kupić gotowe zestawy tzw.dopalaczy czyli dodatkowej świetlówki z całą elektronika . Da baniaka takiego jak Twój prawdopodobnie nie będzie to kosztować więcej niż 60-80 PLN .A więc dużo mniej niż RO a korzyści znacznie większe . Jak nie masz na butle , która naprawdę doradzam to zrób po prostu bimbrownie . Na początek styknie . Ludzie latami jechali na bimbrownie i było OK .
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Jeszcze ostro popracuję i będę miał na RO, a później jeszcze trochę odłożę na te lampki :wink: Dziś znów samiec stał się agresywny, więc woda jest ważniejsz na dzień dzisiejszy :) . Może myślisz, żę ja mam tą wodę z hydroforu w akwa?? Ja mam wodociągową. Jak można obniżyć pH bez brudzenia wody torfem?? O ile to wogóle możliwe. I czy przy takiej twardości wogóle to jest możliwe??
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Jest możliwe !! Usiłuje Ci to już od trzech stron wstecz napisać :D CO2 obniża pH !!! Ale żeby podawać CO2 musisz mieć lepsze światło ! Koniec , kropka ! :D
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Teraz już będę wiedział! :wink: :D
Czy coś takiego nadaje się do przerabiania wody
- http://www.allegro.pl/item222243417_osm ... 75gpd.html
http://www.allegro.pl/item223544468_fil ... 00gpd.html
Jakaś taka cena niska :?
Ostatnio zmieniony 08 sie 2007 21:06 przez markus383, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

OK ! Poddaje się :D

PS.Niska cena bo membrana do d..... . Jak juz chcesz kupować to najlepiej setke .
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Czyli tą drugą :D
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Aleś się uparł na ten RO :D
A zerknij tutaj :
http://www.allegro.pl/item223293774__os ... light.html
Taniej i bardziej sie przyda :D
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Zobaczę jeszcze co odpisze producent filtrów. Coraz bardziej przekonuje się do tego światła, a tym bardziej, że wcześniej też o tym myślałem. Wtedy, gdy nie znałem parametrów wody.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Naprawdę nie masz złych parametrów więc nie przesadzaj ! Ja w kranówie mam gorsze a na początku musiałem z tym żyć i wszystko było OK !
Moje parametry kranówki to :
pH 7.6
GH 21
KH 16

Więc nie przesadzaj :D
Wodę masz lekko zasadową co nie jest jakąś tragedią i średnio twardą co nie przeszkadza większości roślin i ryb .
Ale rośliny bez światła i CO2 będą rosły słabo .A prawidłowy wzrost roślin to spokój w baniaku .
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Markus może daj sobie spokój narazie z tym RO. Wiem że to przydatna rzez ale światło jest narazie ważniejsze. RO możesz kupić później a teraz stosować wodę destylowaną. Światło jest naprawdę ważne. zobaczysz jakiego kopa dostana twoje roślinki.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Właśnie teraz zmierzyłem parametry wody w wodzie z hydroforu i wyszło tak:
- GH 12
- KH 11
- pH 7,4
Woda lepsza, ale nie wiem jakie związki są w niej :(
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Może jak byś wlał jakiś uzdatniacz tetry np Aqua safe to by unieszkodliwiło te związki. Bo tak to woda niczego sobie. A może spróbuj z kationitem. zrób kolumnę filtracyjną i przelewaj przez nią wodę. Ważne żeby woda leciała powoli. po tej operacji najlepiej przefiltrować wodę przez węgiel. Na forum było już kilka razy o tym pisane.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Kuba, teraz w wakacje mam czas, ale co będzie w trakcie roku szkolnego??
Nie chcę się chwalić, ale chodzę do najlepszej szkoły w okolicy i jest ciężko :cry: . Mało czasu na wszystko. Tylko nauka. W piątki odrabianie lekcji. w soboty sprzątanie i inne pomaganie w domu, a w niedziele nauka, żeby coś umieć na poniedziałek. O tym co robię w tygodniu to nawet nie wspomnę. Na żadne kationity i kolumny nie ma czasu. Kupując to RO wiem, że wiele czasu na wodę nie poświęce. Wlać do kubła i hlup do akwa :wink: . Jednym z warunków założenia akwa( pieniądze w większości od rodziców :D ) było nie zawalanie szkoły i będę starał się to spełnić, bo jak nie to woda z akwa do wanny, a reszta na handel albo na strych :(

PS.
Jak myślicie, czy taką wodę można wlać do akwa?? Oczywiście dolewając Aqua Safe(jeszcze troche mi zostało)
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Ja również poprę Rohana 1 światło 2 CO2 3 RO sam stosowałem tę kolejność i myślę że idzie dobrze a wodę mam jeszcze gorszą TWW 22 i jakoś się też prawie rok kręciło
ODPOWIEDZ