[81L]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

[81L]

Post autor: markus383 »

Możecie mi polecić jakieś pielęgniczki mało kłótliwe do akwa 81L. Z obsadą:
-8xneon innesa
-6xkirysek
-3xmieczyk hellera
-3xdanio pręgowany
Parametry wody są w podpisie.
Ja myślałem o kakadu lub borelli, ale czy nie będzie między- i wewnątrzgatunkowej wrogości?? I czy takie akwa im wystarczy?? I w jakich ilościach mogą być??

Na razie mam ramirezki, ale jak będzie tak dalej to je pooddaje.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

A dlaczego chcesz oddać ramirezy?? Moim zdaniem są najbardziej odpowiednie do twojego akwarium. Ewentualnie mógłbyś zamienić na żółtą ale najlepsza jest ramireza! :wink:
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Wiem, że są ładne. Samiec znów gania samiczkę i już nie mogę na to patrzeć. Chcę wymienić na jakieś mniej konfliktowe.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Wydaje mi się że nie ma mniej konfliktowych pielęgniczek od ramirez. Być może dlatego, że oprócz ramierez to wiele ich nie było w moim akwarium. Ale to właśnie ramirezy są najbardziej polecane nawet początkującym.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Ja sobie z nimi nie mogę dać rady, a jestem początkujący, więc proszę o propozycje. Jeszcze poczekam kilka dni, ale nie obiecuje, że pobędą jeszcze u mnie.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Markus poczekaj jeszcze trochę! Będziesz miał RO to woda będzie lepsze i ramirezki też będą miały lepszy humorek.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Rohan mnie chyba przekonał do tego oświetlenia, więc na jakiś czas przestanę myśleć oRO. To jakie pielęgniczki proponujecie??
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

zostań prze ramirezkach!
Na kakadu masz chyba za małe akwa.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

ja bym obsadził akwarium mocno roślinami co dało by oddech samiczce i czekał nie mineło dużo czasu cierpliwość to w akwarystyce ważna cecha :wink:
pozdrawiam
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

Ale tu niektórzy na fo są uparci ;)
Masz mieć ramizery i juz !! :lol:
A tak poważnie to może Barwniak szmaragdowy :D piękna ryba :D ?
Albo Barwniak Thomasa? tylko że przy tym gatunku musiałbyś zmiękczyć wode :/
A może Borellii ( pielęgnica żółta ) ?
A może jakieś inne gatunki ? nie koniecznie z pielęgnic? bo one wszystkie mniej lub bardziej są terytorialne i przez to agresywne :/

Z drugiej strony może faktycznie ramizery :D przynajmniej wiesz czego możesz sie spodziewać ;) Ja ostatnio skusiłam sie na mało znane Garbacze Chełmiaste ( pielęgnica afrykańska ) i teraz napewno zamieniłabym je na ramizery :P

pozdrawiam :)
57l BW
144l Afryka
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Lola przestań z tym zmiękczaniem wody :D bo markus znowu zacznie stękać o ten filtr RO :D
Markus nie bądź w gorącej wodzie kąpany ! Będziesz miał światło o CO2 rośliny zaczną się rozrastać . Akwa się zagęści to Ramirezy będą spokojniejsze . Kakadu odpada bo masz za małe akwa a i tak nie miałbyś gwarancji , że nie trafisz znowu na jakąś konfliktowa parkę :D
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

hehe bez przesady :) to tylko 80l dotacha sobie Ro z zoologa :)
ja nie mam prawka więc popylam z 20l ze sklepu do domu :P
są tego plusy :D siłownia gratis :D a jak będe miała kiedyś większe akwa i nadal brak filtra Ro oraz prawka to będe żeńską odmianą Pudziana :P

a tak poważnie :) jeśli naprawde nie odpowiadają Ci te rybki to je oddaj :) na ramizery zawsze chętnych znajdziesz :)
57l BW
144l Afryka
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Rohan ma racje z tym oświetleniem. Teraz mam znacznie rozjaśnioną wodę i roślinki szybciej rosną. A swoją drogą. Wypłatę otrzymam we wrześniu, więc kupię i RO( :lol: ) i światło naraz :wink: Narazie ramirezy chyba jednak zostawię, przynajmniej dopóki nie kupię filtra. Zobaczę co będzie później. Tata już mi zaoferował pomoc w montażu światła i filtra(zastanawiam się jeszcze na jak długo przy mojej wodzie starczą wkłady do filtra[żeby nie na dwa czy trzy użycia :? ]).

PS.
Rozsadziłem dziś kryptokorynę i mam zaczątek na trochę wyższy dywanik z przodu akwa. Z czasem, mam nadzieję, że urośnie. Jeszcze rozsadzę limnophilię( ta to dopiero zasówa :D ).
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Rohan ma racje z tym oświetleniem. Teraz mam znacznie rozjaśnioną wodę i roślinki szybciej rosną. A swoją drogą. Wypłatę otrzymam we wrześniu, więc kupię i RO( :lol: ) i światło naraz :wink: Narazie ramirezy chyba jednak zostawię, przynajmniej dopóki nie kupię filtra. Zobaczę co będzie później. Tata już mi zaoferował pomoc w montażu światła i filtra(zastanawiam się jeszcze na jak długo przy mojej wodzie starczą wkłady do filtra[żeby nie na dwa czy trzy użycia :? ]).

PS.
Rozsadziłem dziś kryptokorynę i mam zaczątek na trochę wyższy dywanik z przodu akwa. Z czasem, mam nadzieję, że urośnie. Jeszcze rozsadzę limnophilię( ta to dopiero zasówa :D ).
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

Czyli porywasz się na akwa roślinne :)
Ja jak patrze na akwa Rohana też mam ochote się skusić :D ale wystarczy tylko, że sobie pomyśle ile pracy go to kosztuje szybko przypomina mi sie jak pięknie wyglądają akwa w stylu " czarne wody " :lol:

Mam nadzieje, że rybki sie uspokoją jak akwa zarośnie :)
57l BW
144l Afryka
ODPOWIEDZ