[81L]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Ja też mam nadzieję, że będzie spokój bo powoli tracę chęci do tej całej akwarystyki :cry: jak patrze na te ramirezy. Myślałem, że będzie tak, że przychodzę zmęczony do domu, patrzę na akwa i się rozluźniam. A jest tak, że jeszcze bardziej mnie denerwuje zachowanie samca względem samiczki.
Zrobię chyba czyste wody SA, bo po zabawie z torfem woda zrobiła się zielono-brązowa, a nie herbaciana.
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

a jaki masz torf? lepszy jest granulowany i dłużej trzyma :)
ja mam wkład torfowy w filtrze ( a dokładniej pół porcji ) i woda ma kolor herbaty, nie takiej znowu słabej ;)
w drugim akwa mam wkład węglowy i woda jest przejrzysta
wybór jest :D
57l BW
144l Afryka
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Ja mam torf włóknisty. Wkładałem do filtra, ale przez niego woda słabo leciała i włożyłem do woreczka Filtusa, ale tylko zabrudziło wodę :?
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

torf granulowany mniej brudzi a dłużej oddaje wartości :)
woreczek to wiadomo :) bez niego nawet bym nie próbowała :)
57l BW
144l Afryka
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Teraz mam:
-2xramireza
-8xneon innesa
-6xkirysek
-2xdanio
-3xmieczyk
Czy mogę jeszcze do tego dokoptować z 10szt. neona innesa?? , bo w ósemkę to im chyba smutno :wink:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam wrażenie, że neonów to masz akurat.

Zastanawia mnie natomiast, dlaczego trzymasz mieczyki - ryby wód twardych i zasadowych, z ramirezami i neonami wymagającymi wody kwaśnej i miękkej?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Mieczyki trzymam, bo chcę żeby wujek i mały brat(oni mi je przywieźli), żeby jeszcze je z jeden raz zobaczyli, a wyjechali na całe dwa mmiesiące :? , więc jeszcze kawałek posiedzą u mnie, a później je komuś oddam :D Parametry wody na razie in chyba odpowiadają, bo pojawiły się dwa maluchy, ale dwa dni później zniknęły :? Nie widać było plamki na ciele samicy, ale to chba napewno były małe mieczyki, bo żadnej ikry nie widziałem(poza ikrą kirysków, ale ta była zjadana w ciągu trzech godzin).

Chciałem, żeby było ich więcej, bo bardzo mi się podoba, gdy pływają w ławicy(przywódcą jest duży neon czerwony :wink: :D ).
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Jeśli oddam 3 mieczyki hellera i 2 danio pręgowane, to mogę dokupić ze 3 otoski i 10 neonów do tego(wiem, że o to pytałem wcześniej, ale ponawiam pytanko :D )?? Ostatnio widziałem je w jednym ze sklepów i bardzo mi się spodobały. Takie mniejsze "glonojady" :wink:
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Myślę, że możesz kupić otoski ale przynajmniej 5/6 sztuk i kilka neonków.
Michał

Obrazek
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

A ja myślę nic nie kupuj. Najpierw poradź sobie z tym co masz, a widzę że nie bardzo ogarniasz temat. Dużo pytasz (co się chwali) ale czy na pewno rozumiesz co się do Ciebie pisze, chyba nie zawsze. Wybierasz tylko te rady które tobie pasują, a w akwarystyce nie zawsze da się iść na kompromis. Część twoich problemów z ramirezami moim zdaniem wynika z wystroju akwarium i nawet RO niewiele pomoże.
.
Ja też mam nadzieję, że będzie spokój bo powoli tracę chęci do tej całej akwarystyki Crying or Very sad jak patrze na te ramirezy. Myślałem, że będzie tak, że przychodzę zmęczony do domu, patrzę na akwa i się rozluźniam. A jest tak, że jeszcze bardziej mnie denerwuje zachowanie samca względem samiczki.
Akwarystyka to hobby dla cierpliwych, najprościej wymienić rybki bo Ci nie pasują, więc proponuje zacząć przygodę z rybkami od początku najlepiej od gupików, choć one czasem też się ganiają wiec możesz też sie denerwować.
Lola pisze:Ale tu niektórzy na fo są uparci ;)
Masz mieć ramizery i juz !! :lol:
A tak poważnie to może Barwniak szmaragdowy :D piękna ryba :D ?
Albo Barwniak Thomasa? tylko że przy tym gatunku musiałbyś zmiękczyć wode :/
Z całym szacunkiem Lola a barwniaki są bardziej agresywne i tez się ganiają, i nie tylko siebie a inne ryby też, więc szkoda nerwów markusa
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2007 22:41 przez Zenon Zawodowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Kupie 6 neonów innesa i ze 4 otoski jak jeszcze będą i do tego jedną samiczkę ramirezkę. Jak się dobierze w parę z samcem to dobrze, a jak nie to ta ganiana będzie miała łatwiej uciekać, bo agresja się rozłoży :wink:
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Eksperyment się nie udał Młoda ma już obgryzione płetwy przez starą samiczkę. A samiec gania i tak obie, chociaż jeśli ma do wyboru to goni starszą i podskubuje ją za płetwę odbytową.
ODPOWIEDZ