Odmulacz

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
ququryku
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2005 19:11

Odmulacz

Post autor: ququryku »

Nie będę się rozpisywał nad konstrukcją, bo jest banalnie prosta

Obrazek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Ale może dla niektórych wypadało by wytłumaczyc, ja wiem o co chodzi ale inni potrzebuja wyjaśnien, tak samo zrobiłes z tłem zewnętrznym do akwa, wstawiłes tylko foty i tyle, a wypada opisać co, jak, do czego, na co :!:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

I za ile :wink: .ququryku galeria jest na dole,opisz z czym to sie je jakie koszty itp.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
ququryku
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2005 19:11

Post autor: ququryku »

Nie pisałem od razu, bo nie wiedziałem, czy takie wynalazki kogokolwiek zainteresują.

Jak widać na zjęciu potrzeba nam
  • wąż do spuszczania wody
    butelka po napoju najlepiej o przekroju kwadratowym aby ułatwić czyszczenie w narożnikach(u mnie po 0,25l.)
    nożyczki
    zaworek, choć niekoniecznie
Wykonanie
  • ucinamy nożyczkami przy samym dnie butelkę po napoju
    na siłę odrywamy tą zatyczkę przez którą się pije taki napój (to co się podnosi do góry przed napiciem)
    nasuwamy wąż na górę butelki i aby to nam łatwiej poszło dobrze jest ogrzać koncówkę węża w gorącej wodzie przed nasunięciem
    na drugi koniec nasuwamy zaworek, ale nie koniecznie
Instrukcja uruchomienia i działania
  • wkładamy tą część z butelką do samego dna i zasysamy wodę od strony zaworka. Po chwili widać jak podnosi się brud z dna i jest wylewany do wiadra. Gdy niewiele brakuje do przelania, zakręcamy zaworek lub w przypadku jego braku wyciągamy wąż z akwarium i możemy cieszyć się czystym dnem.
Koszta
  • zazwyczaj zerowe, bo chyba każdy akwarysta posiada kawałek węża do spuszczania wody a butelka jest z odzysku
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Podobny odmulacz podłączyłem do kaskady FZN2 efekt rewelacyjny :], można odmulić całe akwa bez odlewania wody.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Post autor: Majchert »

A powiecie co myślicie o odmulaczu Sera i jak z nim postępować. Bo z instrukcji sposób nie jest najlepszy bo cały pokój jest wodzie!!! Jak zasysa się wode?
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Kiedyś były dostępne odmulacze pod brzęczyk - 2 rurki, cieńsza w grubszej, grubsza miała otwory po bokach jak flet, tyle że dookoła. Końcówke od cieńszej podłączało się pod pompkę/brzęczyk a na grubszą zakładało się kawałek pończochy, mocowanej 2 gumkami recepturkami. Jak się łatwo domyśleć, też nie było trzeba dolewać wody :P
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

ja stosuje go do tej pory sprawuje sie swietnie. Poprosiłem mame zeby uszyła mi pare woreczków z bawełny i co tydzien zbieram.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Hej ququryku!
Mam identyczny odmulacz, tyle że jest z okrągłej butelki, nie ma to jak sprzęt domowej roboty :)

pozdro
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

ja mam problem zrobiłem taki sam odmulacz jak na zdjęciu (tylko że z wężykiem od brzęczyka) i słabo zasysa syf z dna pomóżcie
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Masz wężyk o zbyt małej średnicy, nie zasysa on dużo wody więc też nie zbierze dużo syfu.
Czołem :)
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

kropi pisze:Kiedyś były dostępne odmulacze pod brzęczyk - 2 rurki, cieńsza w grubszej, grubsza miała otwory po bokach jak flet, tyle że dookoła. Końcówke od cieńszej podłączało się pod pompkę/brzęczyk a na grubszą zakładało się kawałek pończochy, mocowanej 2 gumkami recepturkami. Jak się łatwo domyśleć, też nie było trzeba dolewać wody :P
To raczej odkurzacz, a nie odmulacz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No dobra, to ja czegoś nie rozumiem. Po co ta butelka na końcu? Nie wystarczy sztywna rurka przez którą też bieramy syf z dna? W opisie działania odmulacza nie ma żadnych informacji, że zbiera tylko syf a woda zostaje w akwa. Wręcz przeciwnie, jest coś o napełnianiu wiadra.

Rozumiem odmulacze z woreczkiem na brudy, rozumiem odmulacze z sitkiem żeby nie zbierać żwirku, ale ten tutaj???

Może mnie ktoś oświecić?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

butelka jest po to aby nie wciągało żwirku ani piasku tylko sam syf z dna (razem z wodą oczywiście)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jasne, tylko mam wątpliwości co do używania takiego odmulacza w gęsto urządzonym zbiorniku :wink: W moim akwarium jednynie rurka z wężykiem sięga między korzenie. Używanie wężyka z butelką oznaczałoby małą demolkę...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ