Statecznik z żarówki energooszczędnej

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
ququryku
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2005 19:11

Statecznik z żarówki energooszczędnej

Post autor: ququryku »

Obrazek Obrazek

Opis wykonania znajuduje się tutal (.pdf) http://gpfoto.fm.interia.pl/forum/wykon ... cznika.pdf

JEDNA I ZASADNICZA UWAGA, JEŻELI NIE MASZ ZA DUŻEGO POJĘCIA O ELEKTRYCE, TO NIE ZABIERAJ SIĘ ZA ROBIENIE TEGO STATECZNIKA, BO PRĄD I BLISKOŚĆ WODY TO TO CO MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE. W TAKIM PRZYPADKU POPROŚ KOGOŚ ZNAJOMEGO, KTÓRY SIĘ NA TYM ZNA ABY POMÓGŁ
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

a do czego to może slużyć? :oops:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Do świetlówek do świetlówek :!:
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

no tak do świetlówek ale końcowy ten przyżąd to do oświetlenia akwa czy do czego bo ni ekapuje. bo jak do oświetlenia to po grzyba tak kombinować jak można normalnie założyć rure i jest good
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

vitesse7 Jeśli możesz to napisz to po POLSKU i popracuj nad składnią twoich wypowiedzi :!:
xiveros
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2005 11:02
Lokalizacja: Tychy

dżast e litl kłeszczyn

Post autor: xiveros »

a ja mam pytanko... mam badziewiarskš pokrywe jakich pełno w sklepach i na siłe wcisnšłem w niš jeszcze jednš rure (powinienem chyba 2 ;) ), tš rurę mam właœnie na stateczniku z energooszczednej. I.... œwieci słabiej!! może nie mruga, ale ja tego nie widze majšc trzy œwietlówki, natomiast wyraŸnie słabiej, podczas gdzy wszedzei piszš że powinna troszke mocniej. i teraz kwestia nastepujaca: czy to wina większej mocy statecznika - 20W podczas gdzy żarówka 18 - czy słabej jego jakoœci - jest z jakiejœc badziewnej i niemarkowej żarówki.
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

:!: :!: Napisz to poprawną polszczyzną to pogadamy :!: :!:

Świetlówka na stateczniku z energooszczędnej nigdy nie będzie świecić tak jak na stateczniku z elektronicznym celowo przeznaczonym do niej :wink:
Olav
Posty: 101
Rejestracja: 05 gru 2005 15:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Olav »

Właśnie - jeśli ktoś się zagłębiał w temat, to ja chętnie bym się dowiedział, jaka jest żywotność takiego statecznika, czy parametry pracy dużo słabsze niż w tych za 50pln, oraz przede wszystkim jak to sie ma do mocy i żywotności świetlówki?? A, no i czy jest jakaś różnica między takim ze świetlówki "no name" za 2,50pln, a np. philips'em za 17pln??
Ble ;p
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Co do zywotnosci statecznika elektrobnicznego toi sie nie wypowiem bo ja uzywam jeszcze stateczników starego typu( w styczniu bedzie elektronik do T5) wiec sie nie wypowiem raczej.A co do rur to tak,te no name maja mniejsza ilosc lumenów,krótsa zywotnosc i maja barwe swiatła bardziej zimna.
Pozdrawiam
Przemek
Olav
Posty: 101
Rejestracja: 05 gru 2005 15:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Olav »

tzn nie chodzilo mi o rury noi name, tylko o to czy jest roznica czy statecznik pochodzi z no name'owej żarowki, czy z markowej??
Ble ;p
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm pojecia nie mam jesli jest to zwykły statecznimk to podejrzewam ze róznicy zbyt duzej nie ma poza cena oczywscie.No bo róznica miedzy statecznikiem zwykłym a elektronicznym jest dosc duza jakosciowo(do T5 sa niezbedne elektroniczne) i cenowo równierz.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Niema żadnej różnicy. I jedne i drugie sa robione dosłownie na tony przez kitajców :D :wink: Różnią się tym że za jedną zapłacisz 25 zl bo ma napisane PHILIPS a za drugą zapłacisz 10 zł bo napisy są po chińsku :!: Płacisz za marke poprosty, teraz wszystko kitajce robią, chyba tylko filtry aquaela sa made in poland :lol:
xiveros
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2005 11:02
Lokalizacja: Tychy

różnica watażu

Post autor: xiveros »

mam pytanko... planuje sobie zrobić sterylizator UV z użyciem TUV 4W philipsa i zamierzam podłączyc go do statecznika z energooszczednej philipsa o mocy 5W... czy to nie załatwi świetlówki?
ktoś sie w tym orientuje? świetlówka jest T5... czy to istotne?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Swietlówki T5 musza byc podłaczone do statecznika elektronicznego :D Wiec takie połaczenie nie wypali.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

No ale chyba w energooszczednym philipsie jest statecznik elektroniczny a nie indukcyjny :wink:
mysle że dałoby rade :)
90l-SA - sprzedam
ODPOWIEDZ