[18l] Obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Zgadzam się z BARĄ oraz z chemikiem. Moim zdaniem takie małe akwarium nie nadaje się do hodowli ryb, ponieważ trudno utrzymać w tak małym akwarium stałe parametry wody. Ale to tylko twoja decyzja co będziesz tam trzymać.
Krzysiek
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

Garbus pisze: ponieważ trudno utrzymać w tak małym akwarium stałe parametry wody.
zasada jest taka ze

wielkosc akwarium powinna byc ... odwrotnie proporcjonalna do doswiadczenia akwarysty :)
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

@ jabol
Masz racje, doświadczonemu akwaryście łatwiej utrzymać stabilne warunki w małym akwarium, niż takiemu co dopiero zaczyna swą przygode z akwarystyką.

Często młodzi stażem akwaryści zaczynają od baniaczka 20-30 litrów "na próbe" a potem rezygnują z tego pięknego hobby bo im rybki zdychają/chorują.

Moja rada dla początkujących:
postawcie największe akwarium na jakie możecie sobie pozwolić!

Koniec OT

Mykam dalej dach remontować
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

czy moge rozmnażać w takim akwarium ryby typu razbora klinowa i inne mniejsze ryby bo w większym akwarium nie jest to możliwe ponieważ mam labeo i zjadło by ono odrazu małe rybki.
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Ja się zgadzam CAŁKOWICIE ze wszystkimi, którzy twierdzą, że w tak małym akwarium ryb trzymać nie wolno. Osobiście uznaję pewne wyjątki (np. 6 sz. rasbora muculata lub parka proporczykowców z Kap Lopez w 30l, tylko żaden początkujący akwarysta nie zaaprobuje tego, że w akwarium będą mu pływały jedynie dwie małe rybki).

Zgadzam się też z wypowiedzią Chemika4, że początkujący powinni kupować największe akwarium, na jakie ich stać. Ja, kiedy zaczynałam myślałam, że 112l jest 'duże', teraz wiem, że mogłam zacząć od większego, ale niestety- szafka zrobiona, nic się nie da już zrobić... Chociaż obok ze dwie 60-siątki w pionie by się zmieściły :D

A Jabol, choć akwarysta doświadczony, to również akwarysta ekscentryczny :D
Ostatnio zmieniony 25 sie 2007 19:24 przez gilliam, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

ja rybkami akwariowymi zajmuje się ok. 6 lat. niewiem czy to dużo.
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

MASZ akwarium od 6 lat czy INTERESUJESZ się akwarystyką od 6 lat? Moja przyjaciółka też ma akwarium od ok. 6 lat, tylko, że ich nie karmi, nie podmianie wody, grzałka się dawno przepaliła, świetlówki ledwo świecą, a ostatnio nawet Fluval padł.
Obrazek
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

oczywiście że mam 6 lat i zajmuje się z nim razem z bratem.
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

Mam pomysł na to jak zagospodarować 18l mojego małego akwa. 1sumik pancerny(Callichtyhys callichthys) oraz 2 krewetki Red Cherry lub Tiger. Co wy na to? Mam juz takiego sumika i bardzo mi sie podoba i jest mało wymagający.
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

Wsadź sobie tam kilka krewetewk i będzie im w miare dobrze
Bańka: 216 litrów
Światło: 108W.
Butla: CO2

Obrazek
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

a co z sumem?
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

Nie załamuj mnie :blagam
nawet o nim nie myśl, jak go masz to go oddaj jak najszybciej. Już ci wcześniej pisałem że one potrzebują dużego zbiornika, miejsca do zabawy. Dorosły sumik pancerny osiąga 20 cm więc pomyśl... Chciałbyś spać w łóżeczku dla małych dzieci :?:
1.Możesz zrobić z tego krewetkarium
2.Wpuścić ewentualnie 1 bojownika chociaż moim zdaniem też nie powinno się tego robić
3. hodować ślimaki
4. Kupić większe akwarium a z tego zrobić kotnik albo zbiornik na kwarantannę.
Bańka: 216 litrów
Światło: 108W.
Butla: CO2

Obrazek
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

ale w moim 2 akwie także małym 40l mam go rok i czuje sie bardzo dobrze osiągnął już wielkość 10 cm.
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

Po pierwsze 40 to nie 18
Po drugie skoro uważasz że jest mu dobrze, bo oddycha, je i pływa to może pomyśl o nim w kategoriach nie zabawki i ozdoby tylko żywego stworzenia.
Ludzie w obozach też jedli a nawet rzucali se na jedzenie ale dobrze to im raczej nie było. Tylko że ludzie potrafią mówić,a rybki już nie. I dlatego są ludzie którzy pół życia zajmują się biotopem ryb, robią doktoraty i zamieszczają swoje spostrzeżenia w książkach. Po to żeby tacy ludzie jak my mogli sobie je poczytać i nie męczyć stworzeń, bo ryby głosu nie mają
Jeśli zadajesz nam pytanie i oczekujesz pomocy to my ci jej udzielamy. A to co ty już z tym zrobisz to jest tylko i wyłącznie twoja indywidualna sprawa i twoje sumienie.
Bańka: 216 litrów
Światło: 108W.
Butla: CO2

Obrazek
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

dzięki za rade
ODPOWIEDZ