PROBLEM Z NOWYM JBL CristalProfi 500 POMOZCIE!!!!!!!!!!!!!!

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
coozak
Posty: 22
Rejestracja: 06 maja 2007 14:43

PROBLEM Z NOWYM JBL CristalProfi 500 POMOZCIE!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: coozak »

jestem posiadaczem jbl 500 od dwoch dni.Zamontowalem filtr po czy zmniejszylem odprowadzanie wody do akwarium poniewaz byl tam straszny kociol. Filtr pracowal caly dzien i cala noc lecz wieczorem zauwazylem ze kiryski za czesto wyplywaja po powietrze, postanowilem zwiekszyc troszke owe odprowadzenie do akwa zeby bylo bardziej natlenione gdy to zrobilem filtr zaczal pracowac jakby byla w nim jakas latajaca kulka w plastikowym pudeleczku jest to bardzo duzy halas gdy spowrotem zmniejszam odpowadzenie wody do akwa glos sie nie wydobywa, afiltr jest cichutki jak na poczatku.
1.Pytanie wiec brzmi co to moze byc??
2.Natomiast drugie pytanko to czy z rury wyjsciowej powinny leciec babelki napowietrzjace czy poprostu ma wyplywac sama woda??
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ma wypływać sama woda ! A jeśli tak hałasuje to może być zapowietrzony.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wypłucz jego wkłady i przemyj dokładnie wirnik (jeśli to mozliwe), potem go poskładaj, powoli napełnij wodą i uruchom.

Możliwe też, że gdzieś jest mała nieszczelnosć i filtr zasysa tam powietrze, dla pewnosci sprawdź szczelność filtra.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Jak moja tetra hałasuje to znaczy że jest zapowietrzona u ciebie będzie podobnie pomaga kilkukrotne wstrząśnięcie filtrem .
ODPOWIEDZ