[240]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Proponuje...

Apistogramma hongsloi - harem 1/2 lub 1/3
Laetacara dorsigera - parka dobrana z kilku młodych osobników

Neon Innesa - 20-30 sztuk
Tetra Cesarska - 15 - 20 sztuk

Otosek - 8-12 sztuk
Kirysek Lamparci - 6-8 sztuk
Zbrojnik - parka (Zbrojnik niebieski)

A. hongsloi to rybki poligamiczne, zyjace w haremach. W akwa tarliskowych mozna je jednak dopuszczac parami, co jednak nie odpowiada ich wymogom naturalnym.
Poza tym na 240l to dobrze dobrana obsada.
3 gatunkow Pielegniczek odradzam w tym akwa ze wzgledu na agresywnosc podczas godow.(zbyt mala powierzchnia dna)
Marcin!
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

Ok :) wielkie dzięki :) tak też zrobię ale jeszcze wcześniej zapytam :P czy jeśli zrezygnowałbym z kirysków i zbrojników które zajmują miejsce na dnie to mógłbym dać 3 gatunek pielęgniczki (Apistogramma borelli) ??
Awatar użytkownika
cyba2
Posty: 36
Rejestracja: 03 wrz 2006 11:45
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: cyba2 »

Moim zdaniem Marcin ma rację - zrezygnuj z A.borelli. Będą zamieszkiwać tą samą strefę co większe i bardziej "charakterne" od nich A.hongsloi, co może spowodować, że "borelki" nie będą czuć się dobrze.
Już przy dwóch gatunkach postaraj się dobrze "umeblować" akwarium! Dużo roślin i korzeni.

Pamiętaj, że przy zbrojnikach i kiryskach pielęgniczki raczej nie dadzą rady odchować młodych. (Nie wspomnę już o neonach... Nie wiem jak tetry, ale mam podobne odczucia jak do neonów :wink: )
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Osobiscie twierdze, ze nawet juz przy 2 gatunkach Pielegniczek w tym akwarium nie ma co liczyc na potomstwo.
Marcin!
Awatar użytkownika
cyba2
Posty: 36
Rejestracja: 03 wrz 2006 11:45
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: cyba2 »

Ja natomiast uważam, że to już zależy od determinacji rodziców.
Na pewno nie będzie łatwo, ale jest możliwe - u kolegi para A.baenschi odchowała dość liczną gromadkę za towarzystwo mając parę A.sp. "Mamoré", parę A.elizabethae i 30szt nannostomus marginatus w baniaku 100x40x30wys.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

cyba2 pisze:u kolegi para A.baenschi odchowała dość liczną gromadkę za towarzystwo mając parę A.sp. "Mamoré", parę A.elizabethae i 30szt nannostomus marginatus w baniaku 100x40x30wys.
czyli ktoś w mniejszym akwa od mojego trzyma 3 parki pielęgniczek i ma potomstwo a wy mi odradzacie :( ale spoko rozumiem że to dla dobra rybek więc tak będzie tylko zamiast Laetacara dorsigera wolę Apistogramma borelli i tu pytanie czy one tak jak A. hongsloi wolą harem 1+3 czy w parce je trzymać ??
Awatar użytkownika
cyba2
Posty: 36
Rejestracja: 03 wrz 2006 11:45
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: cyba2 »

MaciekMalawi pisze:czyli ktoś w mniejszym akwa od mojego trzyma 3 parki pielęgniczek i ma potomstwo a wy mi odradzacie :( ale spoko rozumiem że to dla dobra rybek
Tak, dokładnie jak piszesz - dla dobra rybek. Bo może się udać, a może nie (z przewagą tego drugiego).
MaciekMalawi pisze:więc tak będzie tylko zamiast Laetacara dorsigera wolę Apistogramma borelli
Z tego co wiem Laetacary nie są tak "przywiązane do dna" i zajmują środkową strefę akwarium przez co ławiej je połączyć z bardziej "przydennymi" Apistogramma. Dwa gatunki Apisto będą bardziej sobie wchodzić w drogę.

Zanim zaplanujesz teoretycznie obsadę proponuję, żebyś zrobił sobie rundkę po sklepach i zobaczył jakie pielęgniczki są dostępne. Bo z tym jest różnie :wink: (z przewagą "nie ma" :lol: ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

:) to już wszystko wiem :) dziękuje wszystkim za pomoc :)
ODPOWIEDZ