Tropical

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Tropical

Post autor: DAMIAN B »

Moje pytanie dotyczy firmy "Tropical", co sadzicie o jej pokarmach (produktach)? Sa tansze,bo polskie, czy dlatego, ze gorsze? Produkty jakiej firmy najbardziej cenicie? :)
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1551
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

Ja osobiście używam pokarmów tylko Tropicala i moje ryby nie krzywdują sobie wręcz przeciwnie :lol: . Pokarmy innych firm są raczej zbliżone jakościowo, no może poza wyjątkami jak np Hikari. W Polsce też robi się porządne rzeczy i w dodatku za mniejsze pieniądze.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja tez uzywam tropicala i nie narzekam,jakosc ta sama co innych firm jak juz pisał kolega akwapark a cena nizsza.No i wybór nie mały.
Pozdrawiam
Przemek
DAMIAN B
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2005 14:52

Post autor: DAMIAN B »

Co do ceny i wyboru, to faktycznie nie maja sie czego wstydzic! Sklad tez jest podobny (na moje amatorskie oko) :) . Pytanie postawilem dlatego, ze bardzo czesto w internecie "chodowcy" polecaja rozne produkty drogich firm, dla rybek i bylem ciekaw czy faktycznie oplaca sie dawac 2 lub 3x drozej za produkt bardziej znanej firmy.
Dzieki za szybka odpowiedz! :)
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Również mam dobre zdanie o pokarmach Tropikala :) Moje paletki uwielbiają całą serię ich produktów (granulaty i płatki dla dyskowców) Czasami coś co jest tańsze nie oznacza, że jest gorsze ;)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Dołączam do patriotów! same plusy, bardzo dobry pokarm, ryby chętnie go zjadają, skład niemal identyczny co innych firm, cena super a na dodatek wspieramy Polskie miejsca pracy! :twisted:
osobiście odstąpiłem od pokarmów tetry, jakiś czas temu karmiac tym pokarmem jego resztki zbierały się szybach wzmacniających akwarium, po pewnym czaseie w okolicach akwa. poczułem wielki odór... z połowy naparstka tego pokarmu zrobiła się zgniła papka, śmierdziało lekami (pewnie większość pokaru to zywa chemia...), oczywiście każdy pokarm zgnije bo to normalny proces ale robiłem to samo z tropicalem (na tym rancie specjalnie go syoałem i moczyłem przez jakiś czas) i tak nie dawał :/
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Ja również polecam tropicala, stosuję go. Ryby na nim ładnie rosną, są zdrowe, dobrze sie rozwijają itp. Więc po co przepłacać?
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

pokarm dla ryb Tropicala jest najlepszym na rynku (w moim odczuciu)! :D
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

A które z nich polecacie najbardziej?

Używałem Tropicala jeszcze 20 lat temu, kiedy wchodzili na rynek - i to był szok jakościowy w porównaniu z tym, co w tamtych czasach było na rynku...

Teraz mam 4 rodzaje: Dafnia (wiadomo ;-) ), Bio-vit (o, ten lubią najbardziej, jak podsypię Biovitu to chcą wyskoczyć nad powierzchnię :shock: ), Ichtio-vit (ten mniej, ale też chętnie wsuwają) i Tropical w granulkach (ten chyba z najmniejszym entuzjazmem...).

Pamiętam, że w dawnych czasach podawałem też żółtko i parzoną sałatę, gratka zwłaszcza dla glonka - ale teraz to niech on trochę nad szybami popracuje, leniuch jeden ;)
100 l: reaktywacja
Obrazek
lenin
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2006 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lenin »

Ja tropicala używam tylko suchy dla bojownika(betta) i jest to jedeyny suchy pokarm, który mój bojownik je. Próbowałam sery i tetry, ale nawet po dwóch dniach głodu ich nie ruszał. Przu okazji jedzą go też inne ryby, ale one pożarłby chyba konia z kopytami...
Pozdrawiam - Nina.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

Nie namawiam abys experymentowal, ale sprobuj nie dac mu jesc tak z tydzien. Napewno bedzie potem jadl!
Tydzien to nic strasznego! mam tez inne rybki jak moje drapiezniki i zapewniam ze nawet po 2 tygodniach (np: Urlop) Nic im sie nie dzieje. Nawet nie schudna! Tydzien glodowki to nic strasznego!
Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Popieram. Tydzien glodowki nie zagraza zdrowiu ryb na 100%. Z tego co wiem, to do 2 tyg. mozna je zostawic bez pokarmu, ale sam nie probowalem. Najdluzej nie jadly 9 dni i nie zauwazylem zeby chociaz troche schudly ;-)
Awatar użytkownika
ARRIS
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2006 12:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ARRIS »

Równiez uzywam pokarm firmy Tropical. Jestem zadowolony a rybki rosna jak na drożdzach. Obecnie stosuje dwa typy pokarmu tropical vitality&color na barwę i Tropical Vegatable. warte polecenia
Blancia
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2006 15:03
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: Blancia »

Ja karmię nim moje rybki od 4 lat i są ooogromne !!!
Jest on godny polecenia. :D
Żyj sekundą, i dbaj o swoje akwarium =).
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

Blancia pisze:Ja karmię nim moje rybki od 4 lat i są ooogromne !!!
Jest on godny polecenia. :D
to masz rybki od 4 lat i zadajesz takie podstawowe pytania w innych tematach :) coś mi się wydaje że tu w gre wchodzi nabijanie postów ;) jeśli się myle to PRZEPRASZAM... :)
112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
ODPOWIEDZ