[80l] obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

[80l] obsada

Post autor: prezesso »

Chciałbym jeszcze dokupić 6 - 10 sztuk neona czarnego lub 6 - 10 sztuk danio pręgowanego (nie weloniastego), co Wy na to?

Obecnie posiadam rybki takie jak widać w autopodpisie.

załączyłem również fotkę:
Obrazek


Bardzo proszę o poradę, czy mogę jeszcze jakieś rybki dodać.

pisz tematy zgodnie z Regulaminem Działu! Twój obecny temat został poprawiony, następne będą kasowane.
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

To co masz jest wystarczające. Lepiej mieć pustawe niż przerybione akwarium. Jedynie musisz dokupić kiryski bo to ryby stadne, a 2 to nie stado. Ewentualnie możesz dokupić jeszcze kilka neonów czerwonych. Nie ma sensu trzymać przy tym litrażu 3 gatunków kąsaczowatych.
Michał

Obrazek
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

3 zbrojniki niebieskie w tym litrażu jeszcze razem z kiryskami to jakaś pomyłka! Tym bardziej, że nie masz praktycznie żadnych kryjówek. Za dużo ryb dennych na takie małe (i dziwne) dno. Jeśli już musisz mieć denne ryby, to kiryski, tyle że to ryby stadne, więc 5 osobników to minimum dla ich dobrego samopoczucia! Chociaż ja na twoim miejscu przy takiej powierzchni dna nie dawałabym nawet kirysków (chyba, że miniaturowe, które rosną naprawdę do niewielkich rozmiarów).

Innych ryb nie dodawaj, a już na pewno nie danio. Myślę, że bardziej powienieneś się skupić na poprawieniu warunków dla tych ryb, które już masz niż na nabywaniu nowych ryb.
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zbrojniki niebieskie do oddania...

Nadal masz pusto w zbiorniku, gdzie są obiecane krójówki dla ryb?

Danio wymagają chłodniejszej wody, więc nie pasują tu w ogóle, chociaż piszesz, że masz około 23 stopnie. Neony czerwone wymagają ciepłej wody, powyżej 25 stopni, a nawet 27! Radzę dogrzać wodę i pozostawić obsadę bez zmian, poza pozbyciem się zbrojników na rzecz otosków.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ