[112] litrów

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

[112] litrów

Post autor: Salvador »

Witam,
Po długich rozmyślaniach zdecydowałem się na chowanie A. Borelli i Neonów.
Czy w takim zbiorniku dało by się trzymać 2 parki tudzież harem 2+3 (bo z taką opcją też się spotkałem). Chciałem wpuścić również neony ok 15 sztuk. Takie elementy obsady są dla mnie priorytetem. Czy taka obsada jest odpowiednia. Jeśli nie to jak ją skorygować. Chciałbym również się dowiedzieć jak należało by ja skorygować aby można tam wpuścić kiryski i ukośniki. Czy jest możliwe w ogóle wpuszczenie tylu gatunków?
Awatar użytkownika
janmar
Posty: 66
Rejestracja: 30 sie 2007 21:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: janmar »

Moim zdaniem możesz trzymać 2 parki. Zapewnij im tylko odpowiednią ilość kryjówek. Neonki jak najbardziej. Pielęgniczki zajmą rejon przydenny, więc kiryski sobie daruj. Ja dodałbym kilka otosków i to byłoby wszystko. Osobiście myśle o takim właśnie akwa, tylko trzymałbym tam kakadu.
Pozdrawiam
Janek ;-)

[240] Ogólne
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Ukośniki (wspaniałe- Anostomus anostomus) są zdecydowanie za duże! Odpadają. Jakie ukośniki masz na myśli? Moim zdaniem nie dawaj 2 par pielęgniczek. Jeśli kiryski chcesz mieć w ramach 'ekipy sprzatającej', to daruj je sobie. Jeśli ci się jednak bardzo podobają to daj 5 sztuk, ale wtedy przy nie więcej jak parce pielęgniczek nie więcej jak 5 kirysków. Resztę dopełnij neonami. Ja tą obsadę widzę tak: parka borelli i 20-30 neonów.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007 10:21 przez gilliam, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
fr33k
Posty: 122
Rejestracja: 17 sie 2007 11:39

Post autor: fr33k »

zgadzam się z gilliam ale ja dałbym harem borelli samca + dwie samiczki
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Post autor: Salvador »

Nie chodziło mi oczywiście o ukośniki wspaniałe :D a o ukośniki ozdobne.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Z 2 parami borelli daj se spokój. Moim zdaniem zbyt małe akwarium, chyba żebyś zapewnił im sporo kryjówek i gęstą roślinność. Jednak moim zdaniem najlepiej w tym przypadku hodować

A. Borelli x2
neon x15
otosek x5
Michał

Obrazek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

neony owszem tylko wtedy trudno będzie uchować młode borelli
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Post autor: Salvador »

A może drobnoustki zamiast neonów?
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Oczywiście drobnoustki mogą być. Przyjęło się jakoś, że przy wyborze obsady do SA małe rybki stadne to neonki. A jest przecież b. wiele innych gatunków. Drobnoustki to piękne rybki i sądzę że nie powinno być problemów w przypadku tarła pielęgniczek.
Michał

Obrazek
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

A autor tematu coś wspominał, że to ma być SA? :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Nie, ale w całym wątku padały propozycje samych gatunków z SA. Poza tym Salvador ma już ryby z ameryki południowej więc sądzę że najlepiej dobierać obsadę biotopowo.
Michał

Obrazek
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Post autor: Salvador »

A możliwa jest taka obsada:
A.Borelli 1+1
Ap. Trifasciata 1+1
Na Apisto.pl stierdziło wiele osób, że zarówno Boreki jak i tórjpęgie można je trzymać w haremach 2+1 w takim litrażu pod warunkiem dużej ilości kryjówek, ale to chyba już przesada.
Całość chciałbym jednak uzupełnić neonami. Nie widzę na razie celowości rozmnażania pielęgniczek i tak byłby problem z upłynnieniem gdzieś ewentualnego potomstwa. Co do neonów to chciałbym wiedzieć czy można tam włożyć powiedzmy 20 sztuk. Jeśli tak to czy dać pół czarnych i pół czerwonych czy lepiej zdecydować się na jedne.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Wg. mnie to zbyt mały litraż na 2 parki/harem pielęgniczek. Uzupełnij neonami jednego gatunku.
Michał

Obrazek
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Post autor: Salvador »

Czy uwzględniając to, że neony innesa są mniejsze od neonów czerwonych można ich wpuścić więcej do akwarium?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dobrze wyrośnięte neony Innesa nie są mocno mniejsze od neonów czerwonych. Pamiętaj jednak, że Innesy wymagają wody chłodniejszej niż neony czerwone. Radzę skupić się na jednym z tych gatunków.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ