[60l] Czy to dobra obsada?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

freak
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2007 23:28

[60l] Czy to dobra obsada?

Post autor: freak »

Witam. Założyłem akwarium i jedyne co mi pozostało to wybór rybek. Wiele czytałem i oglądałem i do końca nie jestem pewien i nie mogę się zdecydować, więc prosiłbym Was o doradzenie w tej kwestii ;]
Czy taka obsada:
- Neon Innesa x 15
- para Pielęgniczek Ramireza
- 4 Otoski
- 4 Kiryski

będzie dobra?


Myślałem jeszcze aby dać do akwarium kilka krewetek, czy to dobry pomysł przy tych rybkach - chodzi tutaj o Pielęgniczki. Jeszcze chciałam tak przy okazji zapytać jak można odróżnić płeć u małych Ramirez? W pobliskim sklepie są małe Ramirezki, które dla mnie bardzo trudno odróżnić, są niemal identyczne ;/ Wiem na czym polega różnica u bardziej dorosłych rybek, ale te mają niecałe 3cm długości i są praktycznie takie same... jakieś spostrzeżenia?
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
No wiec duzo wyczytales...brawo, dobra obsada. Tylko ja osobiscie zamiast kiryskow kupilbym jeszcze 4 Otoski.
Choc, z neonkami w takim akwa tez nie doczekasz sie potomstwa od ramek. Wiec nawet tak bedzie dobrze. Kup moze lepiej tylko 12 Neonow, ale za to 5 Otoskow i 5 Kiryskow. Nie kupuj Kiryskow pstrych...one lubia chlodna wode 18 do 23°C a Neonki i Ramki wola cieplej :wink:

Myślałem jeszcze aby dać do akwarium kilka krewetek, czy to dobry pomysł przy tych rybkach - chodzi tutaj o Pielęgniczki.
Krewetki z ramkami to kiepski pomysl. A co do plci ramek...juz od wielkosci 3cm widac lekko rozowo/czerwone brzuszki u samiczek. Trzeba sie tylko dokladnie przypatrzec. Samce tego nigdy nie maja.
Pozdrawiam Marcin!
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Mi się propozycja obsady podoba. Miałam identyczną (plus parka tetry cesarskiej) w 112l. Jednak ja myślę, abyś nie dodawał krewetek- będziesz mieć piękne SA, więc po co krewetki? Nie licz też, że kiryski będą wszystko 'zamiatać'. Jeśli podoba ci się ta ryba, to ok. Jeśli liczysz na 'pomoc' w postaci ekipy sprzątającej, to lepiej daj więcej otosków. Poza tym oba gatunki będą się czuły lepiej w grupie, czyli moim zdaniem min. 5 osobników. Jeszcze zapytam- jakie neony Ciebie interesują?
Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Ja się nie zgodzę z Marcinem. Krewetki dobrze żyją z ramirezami(przynajmniej u mnie i u koelgi :wink: ). Sam mam narazie 5 krewetek(2xbabaulti, 2xred cherry i 1xwhite pearl) i nie widzę żadnych spięć. Pierwsze spotkanie wyglądało tak:
ryby oblukały krewetki jednym okiem, później drugim i wróciły do swoich zajęć.
Więc osobiście zachęcam do kupna kreweci. W akwarium z samymi rybami wyglądają "egzotycznie" :D
freak
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2007 23:28

Post autor: freak »

Witam ponownie i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi :)
W środę idę do sklepu więc do jutra muszę się zdecydować.. ;] Co do Neonków - najbardziej podobają mi się Neonki Czerwone, ale niestety przynajmniej w 'moim' sklepie są nieco ponad dwa razy droższe od Neonków Innesa (kosztują przeszło 4zł), więc niestety w takiej liczbie są za drogie dla mnie :(
Krewetki bardzo mi się podobają i zawsze chciałem mieć ich kilka ;] Jednak jest szansa, że dostanę od kumpla akwarium 32l i to w nim urządziłbym dla nich miejsce... ale to nic pewnego no i z drugiej strony kolejne wydatki - osprzęt, roślinki i takie tam :( no i dodatkowy problem z miejscem w pokoju... ;/
Więc gdyby była taka możliwość to wolałbym mieć wszystko w jednym akwarium. Więc co do tych krewetek (przynajmniej w tym 60l akwarium) nadal się waham ;/
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

W takim razie odpuść sobie pielęgniczki. Kup 12 neonów innesa, 5 ososków, 5 kirysków i kilka krewetek. Nie musisz też kupować wszystkiego na raz. Możesz to rozłożyć w czasie. Np. narazie same neonki, a z czasem reszta obsady.
Michał

Obrazek
freak
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2007 23:28

Post autor: freak »

Mam możliwość 'dorwania' Neonków Czerwonych po bardzo atrakcyjnej cenie - 2.40 zł :) więc właśnie te Neonki zakupię :) Z krewetkami jednak poczekam i założę krewetkarium w niedalekiej przyszłości ;) Więc obsada będzie wyglądała następująco:

- Neon Czerwony x 12
- para Pielęgniczek Ramireza
- Otosek x 5

Czy tyle 'wystarczy' Waszym zdaniem? ;) Jakieś propozycje zamiany/dodania itp.? ;)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Mysle, ze git...
Marcin!
ODPOWIEDZ