[63] czy te gatunki do siebie pasuja ?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

patrzylem na opis pielęgniczki ramirezy i bylo tam napisane ze najmniejsze akwarjum do jej hodowli powino byc 100l a ja mam tylko 60l wiec czy aby napewno jest to dobry pomysl ? a pretniki karłowate tez sa calkiem ladne ale czy 8 neonek 3 zalobniczki i 3 pretniki karlowate to nie zaduzo na 60 litrowy zbiornik ?
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

W większości źródeł podają, że do hodowli ramirez wystarczy 60l. i ja mam takie samo zdanie na ich temat. To wystarczy ale jeżeli wolisz prętniki to nie ma przeciwwskazań. Możesz mieć taką obsadę. Przy prętnikach musisz mieć rośliny pływające, z których budują gniazda. Neony też lubią półcień więc musisz się w nie zaopatrzyć. Może to być np. pistia.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

a co myslicie o takiej zacnej obsadzie jak ?
3 zalobniczki (color)
8 neonek innesa
1 samiec bojownika
1-dna welonka
czekam na Wasze opinie !

pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum ! :)
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Welonka opada.

Po pierwsze to ryba zimnolubna i potrzebuje temp. do 21 w przeciwieństwie do reszty obsady. Poza tym na jedną welonke potrzeba 40l wody a ty masz jeszcze inne ryby.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

dzieki michal_1m za najwieksza ilosc odpowiedzi na moje pytania ! ]
wiec narazie moja obsada bedzie wygladala tak
3 zalobniczki
8 neonek
1 samiec bojownika
no i oczywiscie jakis nowe rosliny bo narazie mam tylko 1 ale nie znam jej nazwy, dostalem ja od sasiadki a ona tez nie kojarzy jak ona sie nazywa !
wiec narazie dodam tylko tych 9 ryb i jak sie beda dobrze chowaly to sie wtedy bede zastanwial nad dodaniej jeszcze jakiegos innego gatunku lub wymianie akwa na wieksze :)
Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

moje akwarium ma juz calkowicie nowa obsade
6x neon innesa
1x samiec bojownika
no i wytrzymale wyleczone z ospy 3x tetra color i 3x glonojad :)
rowniez kupilem kilka nowych roslinek ;
cabomba caroliniana
i kilka plywajacych na gorze zbiornika (jak lilie wodne) ale ich nazwy niestety nie znam bo nie bylo zadnego info w sklepie zoologicznym na ich temat !
teraz w planach zakup 4 neonek innesa i 1 rosliny i juz na tym zakoncze urzadzanie swojego zbiornika pozostanie tak jak jest, czy jeszcze uwazacie ze potrzebny by byl jakis rozsadny zakup ?
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Po zakupie neonek już będziesz miał dobrą obsadę. Pamiętaj że jak zbrojniki podrosną to będziesz musiał 2 oddać.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

3xglonojad????????

Jeżeli kupiłeś zbrojniki niebieskie, to informuję, że są to ryby dla których Twój zbiornik jest bardzo mocno za mały. Zbrojniki niebieskie rosną do 15cm i wymagają litrażu powyżej 100l.

Śruba, pokaż nam zdjęcia akwarium, będziemy mogli coś wiecej napisać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

oto fotka, narazie glonojady sa male a jesli urosną to pewnie komus dam dwa a zostawie tylko jednego, juz od samego poczatku gdy je kupilem taki mialem plan, na fotce niestety dosc kiepskjej jakosci widac jednego jest zaznaczony bialym kolkiem, a jakosc nie jest rewelacyjna robilem fotke telefonem z 1mp cyfrowym a aparatem fotograficznym co ma 6mp wychodza jeszcze gorzej, i nie wiem dlaczego tak jest wiec trzeba sie cieszyc tym co mozna miec :)
Załączniki
Image(455).jpg
Image(455).jpg (43.26 KiB) Przejrzano 127 razy
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Chyba zbrojnik...

A to okropieństwo jaskawo białe na dnie po lewej to co to ????
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Chyba musz.. :shock: :lol: :przerazony
Marcin!
Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

A to okropieństwo jaskrawo białe na dnie po lewej stronie to kamienie (KTORE WEDLUG MNIE SA SLICZNE) a po prawej muszla i tez jest ladna !

a teraz zapodam lepiej opisane zdjecie ;
Załączniki
Image(455).jpg
Image(455).jpg (48.72 KiB) Przejrzano 91 razy
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

6x neon innesa
1x samiec bojownika
no i wytrzymale wyleczone z ospy 3x tetra color i 3x glonojad
a po prawej muszla i tez jest ladna !
Tylko, że głupio wygląda muszla ślimaka morskiego w akwarium z rybami słodkowodnymi...
Pomijam już fakt, że węglan wapnia zawarty w muszli podnisi TwW i pH wody (twoje ryby wymagają wody miękkiej i kwaśnej)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Zamieść zdjęcia całego zbiornika w dziale galeria, bo widzę, że przydało by się kilka poprawek.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
Sruba
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2007 11:58

Post autor: Sruba »

o tym ze pH wzrasta od muszli to wiedzialem jeszcze przed jej wrzuceniem do wody bo przed zalozeniem akwarjum dużo czytalem na roznych forach na temat odpowiedniego zalozenia zbiornika a kiedy zaczely sie dziac jakies problemy to sam zaczalem pisac posty na tym forum ! :) ! a co do zrobienia fotki calego akwarjum to jest prawie caly zbiornik na niej widoczny uciela sie tylko troche jego lewa strona jesli michal_1m przypatrzysz sie dokladnie na prawa strone to zobaczysz nawet gdzie jest polonczona ze soba szyba boczna razem z tylnia zbiornika ! a jak zrobic fotke lepszej jakosci to nie mam pojecia bo nawet aparatem cyfrowym wychodzi w tak kiepskiej jakosci i mysle ze jest to wina oswietlania swietluwką i wrecz jestem tego pewny ale zadna lampka jaka posiadam nie jestem w stanie tak oswietlic zbiornika zeby nie bylo w nim ciemno oprocz wlasnie świetlówki umieszczonej w pokrywie akwarjum
ODPOWIEDZ