[200 i 300 litrów] z paletkami-dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

[200 i 300 litrów] z paletkami-dziennik

Post autor: mariuszzawadzki »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0f ... 60b6c.html
Witam oto mój zbiorniczek z paletkami.Wymiary:100-40-50(cm).Filtracja:filtr kubełkowy Jebao przepustowość 1200l na godzinę,filtr kaskadowy do filtracji mechanicznej,dwie grzałki 200W i 100W.Oświetlenie 2 razy po 30W.Ryby to 9 paletek ryby teraz są młode gdyż wymieniałem obsadę.Prośliny to głównie żabienice.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009 17:03 przez mariuszzawadzki, łącznie zmieniany 4 razy.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebex
Początkujący pomocnik
Posty: 165
Rejestracja: 25 sie 2007 13:47
Lokalizacja: Borek (koło Bochni)

Post autor: Sebex »

Fajne paletki akwa też fajne tylko co mnie razi to tło jest takie jakeś dziwne to jest moje zdanie tobie ma sie podobać anie mnie.
Pozdrawiam Sebastian.
40L (Galeria od 2007 do teraz:)
viewtopic.php?t=7855&postdays=0&postorder=asc&start=0
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Tło to samoróbka,styropian pomalowany nitro,na żywo jest o wiele lepiej.Wygląda jak skały.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Ilu centymetrowe są te paletki :?: W takim akwarium nie bedziesz mógł zawsze trzymać wszystkich paletek, które tam masz. Na koniec zostaw sobie około 4-5. Filtr pełniący funkcję filtra biologicznego nie powinien przepompowywać więcej wody niż trzykrotna objętość akwarium w ciągu godziny. Może napiszesz coś więcej na temat swojego zbiorniczka :?: :wink:
Pozdrawiam Garbus!! :wink:
Krzysiek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Ogólnie akwarium mi się podoba. Jedyne co mi się nie podoba to żwir. Jest za gruby i jak dla mnie za jasny.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ilu centymetrowe są te paletki W takim akwarium nie bedziesz mógł zawsze trzymać wszystkich paletek, które tam masz. Na koniec zostaw sobie około 4-5. Filtr pełniący funkcję filtra biologicznego nie powinien przepompowywać więcej wody niż trzykrotna objętość akwarium w ciągu godziny. Może napiszesz coś więcej na temat swojego zbiorniczka
Pozdrawiam Garbus!!

Największe są diamonty,mają po jakieś 16cm.pozostałe to młodzież i ma ok 9cm.Co do filtra to są dane producenta czyli bez wypełnienia.Zgadza się że ilość ryb nie będzie taka cały czas.Będą większe to dokonam się selekcji.Wiem,że zaleca się trzymanie paletek tak ażeby na jedną przypadało ok 50l wody,jednak obsada przed wymianą liczył 8 sztuk i było ok.Najlepszym dowodem tego było to że ryby składały wielokrotnie ikrę.Zbiornik jest przerybiony to wtedy częściej podmieniam wodę i jest dobrze.
Co do informacji na temat pielęgnacji zbiornika to wodę podmieniam co trzeci dzień(ok40 procent),wodę zakwaszam kwasem do 6.8ph,mieszam ją z wywarem z szyszek olchowych co dostarcza garbników.Staram się stosować jak najmniej chemii,nie uzdatniam wody żadnymi środkami.
Całość nawożę CO2.Temperaturę wody utrzymuję na stałym poziomie 29 stopni.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Co z tego, że się wytarły :?: To nic wielkiego, ale zapewnienie im warunków do tego aby sie rozmnożyły to już coś :wink:
Pozdrawiam Garbus!!
Krzysiek
Awatar użytkownika
michal92
Posty: 96
Rejestracja: 22 paź 2006 11:22
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: michal92 »

Akwa super, szczerze zazdroszczę, jednak radzę zmniejszyć ilość paletek :wink:
Garbus skoro lubisz tak ludzi krytykować to może sam pochwalisz swoimi osiągnięciami, w końcu doprowadzenie paletek do tarła nie jest łatwe... :wink:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2007 17:38 przez michal92, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwa 240l:
- 20 neonów innesa
- 5 bystrzyków ozdobnych
- 7 kirysków pstrych
- 5 zbrojników niebieskich
- 6 platek (na wydaniu)
- 2 piskorki
- dużo roślin... :)
45l Afryka:
w styczniu :)
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hehe to było dobre michał92. Nikt Ciebie nie pytał o opinię do mojego zdania. Poto jest zdjęcie w galerii i poto sie komentuję żeby właściciel akwarium mógł rozpatrzyć wszystkie komentarze. Chyba nie wiesz na czym polega komentarz. I powiedz mi proszę gdzie tutaj widzisz słowa krytyki :?: Czy słowa: "Co z tego, że się wytarły To nic wielkiego, ale zapewnienie im warunków do tego aby sie rozmnożyły to już coś" uważasz za krytykę :?: Jeżeli tak to to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa. A o ile dobrze wiem dział Galeria jest od tego, ażeby komentować czyjeś akwarium a nie robić z niego OFF Topic :wink:
Sorry, ale ten Twój post był żałosny :wink:
Pozdrawiam Garbus!! :wink:
P.S Ja bym wolał, aby komentarze mojego akwarium były szczere.
P.S 2. A to, że masz dobrana parę to zostaje tylko pogratulować :D
Krzysiek
Awatar użytkownika
michal92
Posty: 96
Rejestracja: 22 paź 2006 11:22
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: michal92 »

Lepiej nie będę komentował twojej wypowiedzi... 8) Napisałem to dlatego, że przynajmniej w moim odczuciu, są to uszczypliwe uwagi, które można by przedstawić jakoś grzeczniej... Takimi postami chcesz podkreślić swoją wyższość na kimś, kto nie ma takiej wiedzy jak ty... :(
Akwa 240l:
- 20 neonów innesa
- 5 bystrzyków ozdobnych
- 7 kirysków pstrych
- 5 zbrojników niebieskich
- 6 platek (na wydaniu)
- 2 piskorki
- dużo roślin... :)
45l Afryka:
w styczniu :)
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Przepraszam, przepraszam. Co ma wspólnego z tym moja wiedza :?: Ja się nie będe kłÓcił bo nie widzę w tym sensu. I gdzie jest napisane, że posiadam większą wiedzę :?: Wcale tak nie mówię, bo już nie raz zostałem poprawiony i nie mówie, że nie. A więc nie widzę sensu kontyunowania naszej kłÓtni bo to jest tylko i wyłącznie na niekorzyść Naszego kolegi mariuszazawadzkiego, ponieważ jeżeli będziemy się dalej kłócić to doprowadzi to do zamknięcia tematum. Jężeli masz do rozwiązania jakieś wątpliwości to przosze na PW. Nie mówię tego żeby być chamskim, ale poprostu nie lubię takiego czegoś.
Pozdrawiam Garbus!!
Krzysiek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

@ michal92 i Garbus, nie róbcie mi tu OT.
Chcecie sie przegadywac to róbcie to na PW albo GG

Co do akwarium to źle nie wygląda, wyglad psują glony pędzelkowate na niektórych liściach.

Za jakis czas trzeba bedzie, wg mnie, zostawić tylko z 6 paletek.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Taki mam zamiar,ostatecznie zostanie 6 sztuk.Faktycznie z glonami cały czs walczę,jast to wina azotanów(NO3 na poziomie ok.25).Niedawno posadziłem kabomby,trochę one wyciągną,zwiększę częstotliwość podmian wody i z pewnością się uporam.Gdy by to były inne ryby to byłby mniejszy problem ale przy paletkach jeśli zmieniam parametry to muszę robić to z wyczucie.Rozważam jeszcze pomysł kupna świderków,one też mają korzystny wpływ na chemię.Tylko jest mały problem,mam w akwarium 2 dorosłe bocje,które z ślimakami rozprawiają się bezlitośnie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

a mnie sie podoba, troszke małe jak na tą ilość paletek ale podejrzewam że sam dojdziesz do takich wniosków i poprawisz ten stan.
Co do glonów to jeśli roślinki sie przyjmą i ruszą pełną parą to glony same znikną (tak przynajmniej było u mnie)
Pozdrowienia August
ps. rób częsty update
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Wiem że zbiornik jest mały jak dla tekiej ilości ryb,kiedy będą dorosłe.Tak jak wspomiałem ilość ryb będzie zredukowana w drodze selekcji,kiedy będą starsze.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Zablokowany