Pojemnik na pokarm :]]

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Pojemnik na pokarm :]]

Post autor: Max »

Dysponując chwilka wolnego czasu postanowiłem zmajsterkowac pojemnik na pokarm, ze względy,że pokarm kupuje tylko w saszetkach karmienie jest troszkę utrudnione.

W zależności od rodzajów posiadanego pokarmu ilość poszczególnych szufladek możemy dowolnie zmieniac; praktyczne:]

Kosztu produkcji takiego cuda to tylko 30 groszy ( 3 sztuki)


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Heh calkiem fajne ale przy moich 3 akwariach i moich rybciach te dawki sa jednodniowe :P
A nie wspomne ze inni maja wieksze akwa i wieksze ryby od moich.
Ale pomysl calkiem fajny, zwlaszcza jak kupujesz pokarm w saszetkach. Bo ja kupuje juz pokarm w dosyc duzych pojemnikach (wychodzi taniej niz czeste kupowanie malych pojemnikow).
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Taki zestaw ma raczej zastosowania w małego akwarium i przy małej obsadzie ryb. Podejrzewam ze tyle pokarmu starczy na dobre 2-3 tygodnie.

Kupuje w saszetkach, dlatego ze jedna wystarcza mi na 2 miesiące (12 gram), przy zakupie większego pojemnika musze się liczy z tym ze będzie używany bardzo długo i pokarm może się zepsuć.

Do większego akwarium proponuje użyć innego surowca, można kupić zapałki w większych pudełkach:]
Obrazek
Obrazek
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Ale super zrobiłes. Też se takie zmajstruje. :D
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Hehe fajny pomysł ale ja i tak karmie z dużego pudełka łyżeczką takie pudełko z zapałek to dla moich rybci jeden kęs :D
Awatar użytkownika
ququryku
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2005 19:11

Post autor: ququryku »

A ja jak zwykle swoje, czyli odrobina krytyki.
- To jest niestety niedopracowane rozwiązanie, gdyż pokarm się utlenia i traci bezpowrotnie niektóre składniki mineralne
- Łapie wilgoć z powietrza
Moja propozycja, która nieco zmieni ten stan rzeczy, to wkładanie takiego podajnika do jakiegoś pojemnika. Ja na przykład wszystkie swoje pokarmy trzymam dodatkowo w metalowej puszce po czekoladkach i to pomimo tego, że pokarmy są w plastikowych pojemnikach.
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

hmmm... pomysł dosyć ciekawy, doceniam. Ale jedna mała uwaga i troszke krytyki. Raz możesz kupić pokarm w puszce nawet nie dużej i potem dosypywać z torebek. Wtedy imo troche lepiej by było (biorąc pod uwagę to co pisze ququryku. A tak BTW to mało estetyczne jest to twoje pudełeczko na pokarm. Pozdrawiam.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

Ja tez cos dorzucę :) czy z takiego pojemniczka nie ulatnia sie zapach z pokarmów??
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

No pięknie, pełna krytyka:]
Nie pozostawiliście suchej nitki:]
To jest niestety niedopracowane rozwiązanie, gdyż pokarm się utlenia i traci bezpowrotnie niektóre składniki mineralne

Hmm, Pokarm w hermetycznym pudełku i tak musisz otworzyć min 2 razy dzienne i dostarczyć porcje świeżego powietrza, co powoduje utlenianie.

Porcje z takiego pojemnik starczają na 2 tygodnie a reszta jest zapakowana i zaklejona. Wiec nie mam obawy ze cos się z tym stanie.
mało estetyczne jest to twoje pudełeczko

Nie zwracałem uwagi projektując, ma być wygodne i funkcjonalne, bardziej mi się podoba niż 3 rodzaje pojemników z pokarmem oddzielnie. A małe rozmiary pozwalają postawić prawie w każdym miejscu, czego nie mogę powiedzieć o większym pojemniku np. z tropikala

Ewentualnie można obkleić papierem w kwiatki, aby poprawić efekt wizualny:]
czy z takiego pojemniczka nie ulatnia sie zapach z pokarmów??

Z tych pokarmów, co posiadam to raczej nie, to zależy od rodzaju pokarmu, i jak bardzo aromatyzowany
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2005 14:39 przez Max, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Obrazek
oskarencia
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2006 20:19
Lokalizacja: wrocław

A mi sie podoba.

Post autor: oskarencia »

heh fajny wynalazek:) Walić, że nie estetyczne, ale za to funkcjonalne! I tanie:) BRAWO ZA POMYSŁOWOŚĆ!!!!!
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Pojemnik ma już prawie pół roku i dalej spełnia swoją funkcję :]
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Zkorzystałem z Twojego projektu Max i przez jakiś czas spradzał się. Ale kiedyś mi go troszkę zalało bo leżał koło baniaka. Poszedłęm więc do apteki i kupiłem pojemnika na maść jeden około 40gr. Fajne plastikowe zamykane kubeczki. Mieści się w nich w sam tyle pokarmu ile jest w torebce :)

Czołem
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Pomysl nawet ciekawy skorzystam z niego ale z innego materialu
Pozdro :wink:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

ququryku pisze: gdyż pokarm się utlenia i traci bezpowrotnie niektóre składniki mineralne
Składniki mineralne to się na 100% nie utlenią... Jedyne, co może zostać w ten sposób zniszczone, to jakieś związki organiczne, ale tez bardzo, bardzo powoli i tylko te najaktywniejsze chemicznie...
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

niezły patent:D tyle czy pokarm w tych pojemniczkach nie bedzie ulegał wietrzeniu??
pozdrawiam
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
ODPOWIEDZ