O co chodzi tym krewetuśkom?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
freak
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2007 23:28

O co chodzi tym krewetuśkom?

Post autor: freak »

Witam.
Mam do Was taką pewną zgadywankę, na którą odpowiedź jest mi nieznana... Otóż moje krewetki wiele czasu spędzają w górnym (rzy tafli wody) narożniku akwarium, przy którym wydobywają się bąbelki z napowietrzacza. Wspinają się po ściance akwarium i wygląda to tak jakby próbowały wydostać się z akwarium. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że niekiedy nawet 5 krewetek tam się tłoczy. Czy to te bąbelki tak na nie wpływają? Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym?
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

Może masz za wysoki poziom Azotanów i Krewetki się duszą, dla tego próbują łapać powietrze znajdujące się w bąbelkach.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

freak, zachowanie krewetek wskazuje na problemy z parametrami wody. Podaj opis swojego zbiornika, litraż, obsadę, rośliny, sprzęt, czas, oświetlenie, znane parametry.
Postaramy sie pomóc.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
freak
Posty: 11
Rejestracja: 14 paź 2007 23:28

Post autor: freak »

Akwarium ma około 16,5 litra. Założone zostało miesiąc temu. Krewetki wpuszczone jakieś 2 tygodnie temu. Co tydzień podmiany wody. Oświetlenie stanowi zwykła żarówka 40W. W akwarium temperatura utrzymuję się na poziomie 25 stopni C.

Roślinki:
- mech jawajski
- pelia (Monosolenium tenerum)
- Cryptocoryne Petchii
- Anubias barteri var. nana
- Microsorium pteropus (Blume)
- Riccia Fluitans - Wgłębka Pływająca
- rzęsa wodna

Obsada:
- 6x Caridina cf. babaulti blue
- 4x Red Cherry

Niestety nie mam jak na razie możliwości do wykonania pomiarów parametrów wody. Być może za parę dni uda mi się je wykonać. (braki funduszy).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

W tam małym akwarium trudni jest utrzymać parametry wody na jednakowym poziomie. Woda też powinna być podmieniana częściej.
Najbardziej prawdopodobne jest to że masz za wysoki poziom NO3 przez co krewetki sie duszą.

W tak niewielkim akwarium powinieneś podmieniać wodę ok. 3 razy tyg. po 30%
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Spróbuj podmieniać 1/3 wody co 2 dni. Może to pomoże. Nic nie piszesz o filtracji. Jeśli jej nie ma to może to być przyczyną. Kup przede wszystkim testy na NO2 i NO3.
Michał

Obrazek
ODPOWIEDZ