Jak z tym walczyć?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kopi
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2004 21:39
Lokalizacja: Warszawa

Jak z tym walczyć?

Post autor: kopi »

Witam,

Jestem nowy na forum i do razu mam wielki problem. Pojawiły mi się na szybach takie paskudztwa jak widać na zdjęciu. Prawdopodobnie przywlokłem to z jakaś rośliną. Nie wiem co to jest ani jak się tego pozbyć. Nie wiem jak jest to niebezpieczne dla ryb.

Na pierwszy rzut oka przypomina mi to jakaś pijawkę, ale ryb nie atakuje. Może to jakiś wypławek?

Proszę o pomoc.
Załączniki
utrapienie.jpg
utrapienie.jpg (28.36 KiB) Przejrzano 3082 razy
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1554
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

Prawdopodobnie są to wypławki. Do akwarium mogą być zawleczone z roślinami lub z żywym pokarmem. Są one niebezpieczne jedynie dla ikry, którą mogą pożerać.

Aby pozbyć się tych stworzonek najlepiej zastosować: drobno posiekane i wypłukane mięso owinięte w gazę. Zawiesza się je wieczorem w akwarium, a wypławki po kilku godzinach gromadzą się na gazie zwabione zapachem. Rano gazę wyrzucamy. Sposób ten powtarza się przez kilka do kilkunastu dni, do wyeliminowania wszystkich osobników. Innym sposobem ale chyba mniej skutecznym jest oczyszczenie dna i zmniejszenie ilości podawanego pokarmu. Mniejsza ilość substancji odżywczych w wodzie może spowodować wymieranie wypławek.
kopi
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2004 21:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kopi »

Podniosłem temperaturę, ograniczyłem pokarm, zastawiłem pułapki i chyba jestem na dobrej drodze, żeby pozbyć się problemu. Dzięki.
ODPOWIEDZ