Ślimaki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Ślimaki

Post autor: Enjooy »

Witam

W akwarium zaobserwowałem parę ślimaków jak się można ich pozbyć?
Mają około 2-4 mm.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Jeśli to tylko pare ślimaków to po prostu wyciągnij je ręką.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

Jeśli mają 4 mm to już napewno złożyły jaja. Szykuj się na plagę.
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Bedzie plaga to będą pomocne bocje wspaniałe.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Bedzie plaga to będą pomocne bocje wspaniałe.


Nie tak szybko, wypadało by najpierw wiedzieć jak duże ma kolega akwarium.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Enjooy »

Akwarium mam 80 litrów.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
To raczej bocje odpadają. Możesz spróbować na dno rzucić wygotoaną marchewkę. Miałem takie same i się skusiły na marchewkę a reszte zgniatałem na szybie i jadły je neonki :wink:
Krzysiek
Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Enjooy »

Zobaczymy jak już akwarium dojrzeje wpuszczę neonki i może rozprawią się ze ślimakami. :wink:
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Neonki raczej nie poradzą sobie ze ślimakami :wink: Spróbuj tak jak ja robiłem. Zgaś swiatło ok. 20.00 i około 22.00 włącz. Ślimaki powinny wyjść z ukrycia i wtedy je wyłap ręką. Ja w ten sposób wyłapałem wszystkie poza jednym, do którego mam sentyment i pozostawie go nawet po restarcie. Przypomina mi moje nerwy :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Zgadzam się z kolegą, że neonki nie dadzą rady ślimakom. Ja piszac w poprzednim poście, że dawałem je na pożarcie neonkom miałem na myśli już te ślimaki, które zgniotlem, czyli były już niezywe. Wtedy opadały na dno.. e co ja mówie. Nawet nie zdążały opaść na dno bo neonki je zjadały.
Pozdrawiam Garbus!!
Krzysiek
pauli
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2008 15:05

Post autor: pauli »

witam, jestem na forum nowiuteńka i nie do końca obeznana, postanowiłam więc podpiąć się pod istniejący temat..
mam problem ze ślimakami zatoczkami :) i chciałabym dokupić do zbiornika bocje.
mam akwarium o pojemności ok. 100 litrów, więc wiem że dla bocji wspaniałych i pewnie też szarych jest zdecydowanie za male, chyba że na tymczas ;)
w sklepie zoo widziałam kilka gatunków bocji - m.in. właśnie wspaniałe, szare/modesta i jakieś jeszcze [może siatkowane? nie jestem pewna].
proszę was o radę - czy jest gatunek bocji które są niewielkie i ślimakożerne?:) i ewentualnie ile sztuk dobrze by się czuło [bo wiem że to stadne rybki].
jak nie ma takiego gatunku to trudno - powygrzebuje mechanicznie tę plagę :)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2008 18:52 przez pauli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Koleżanko,podstawa to jakie masz ryb w swoim akwarium.Większość bocji to ryby agresywne.Bocja wspaniała jest spokojna jednak jak wszystkie bocje preferuje znacznie większe akwaria.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
pauli
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2008 15:05

Post autor: pauli »

mariuszzawadzki pisze:Koleżanko,podstawa to jakie masz ryb w swoim akwarium.Większość bocji to ryby agresywne.Bocja wspaniała jest spokojna jednak jak wszystkie bocje preferuje znacznie większe akwaria.
totez dlatego napisalam, ze wiem ze bocja wspaniala odpada ;) ale wiem tez ze sa gatunki bocji ktore sa duzo mniejsze i moga plywac w 100 litrowym akwa ;)
z ryb: para skalarow + trojka potomstwa, 1 kosiarka, 2 kiryski spizowe, 2 black molly.
uprzedzam komentarze - skalary maja sie dobrze ;) kosiarki byly 3 ale jakis czas temu dwie padly, zamierzam dokupic do towarzystwa [albo i nie :)], z kiryskami to samo - bylo wiecej, niestety kilka bylo mocno wiekowych i niedawno uszczuplily stadko.
wiem ze ktores z bocji sa niewielkie i moga mieszkac w 100 litrowym akwarium i prosze was o pomoc i przypomnienie ktore to byly ;) bo poki co sama nie moge doszukac.
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

z własnych obserwacji wiem, że np bocja lohachata (siatkowana) swietnie radzi sobie ze ślimakami :lol: a nie jest zbyt duża dla 100l...pozostaje kwestia agresji...jest to żywa rybka i raczej małe rybki typu młody gupik czy nawet dorosły samczyk wpuszczane w porze karmienia nie mają szans, ale np neonkom nic nie robi tudzież młodym barwniakom :wink: ogolnie polecam na ślmaki ....nie radze tylko trzymać z krewetkami gdyż chyba jej smakują bardziej niż ślimole 8)
pauli
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2008 15:05

Post autor: pauli »

dziękuję, poczytam o tych siatkowanych i poszukam w sklepach :)
o małe rybki nie muszę się już martwić, póki mam skalary ;) pewnego dnia odkryły że neony się je i wybiły 20 szt stadko :( [choć pływały z nimi od młodego wieku.. może przyczyną był narybek molinezji, skoro malutkie można zjeść, to z większymi też spróbowały :roll: ]

a wiecie cos o bocja pręgowanej (botia striata)? bo chyba wlasnie striate widzialam w sklepie zoo :)
ODPOWIEDZ