Szafka pod akwarium pytanie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Szafka pod akwarium pytanie

Post autor: Saddamek »

Witam, ma pytanie do posiadaczy szafek pod akwaria: czy są pod szafkami jakieś stopki regulujące poziom czy tylko jakieś ślizgacze np. gumowe - i w jakich ilościach to występuje ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pinx
Akwarysta
Posty: 803
Rejestracja: 14 wrz 2007 17:14
Lokalizacja: zależy dokąd poniesie

Post autor: pinx »

serwus!
pod moją szafką mam podkładki korkowe różnych grubości,w celu wyrównania poziomu,ale jest to szafka,którą robiłem specjalnie pod moje akwarium.
szafki w sprzedaży,które oglądałem miały,podkładki gumowe.
pozdrawiam.
pozdrawiam.

Obrazek
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Ja mam stopki regulujące poziom, 6 sztuk (chyba). Szafka była robiona na zamówiene.
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ja też mam zastosowane tylko podkładki, a nie regulowane stopki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

hehe ja pracuje w meblach juz od... 5 lat - sam robilem swoja szafke - ale te stopki regolowane to nie jest zbyt dobre rozwiazanie - a tz slizgi to juz calkiem zle rozwiazanie - lubia pekac o tak same z siebie czasami - ja zrobilem stopki z plyty o grobosci 18mm a ich wymiary to 100x100mm - i podkladki gumowe do regolacji poziomu - a... 6 stopek w szawce 100x60cm
Ostatnio zmieniony 10 lut 2008 8:13 przez PawelW84, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
mfan
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2008 17:12
Lokalizacja: kalisz

Post autor: mfan »

witam mam też pytanie w sprawie szafki. czy akwarium 25 litrowe może stac na ławie ze szklanym blatem? wymiary ławy 110/61/55 a akwarium 40/25/25. ława ma 4 podparcia akwa nie zajmuje dużo miejsca, konstrukcja wydaje się być stabilna.
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

To będzie ok 30 kg... zależy od grubości blatu. Jak jest 8 mm to może. Alle zawsze na miękkiej podkładce (karimata, podkład podłogowy 6mm albo coś takiego) i raczej nie na środku... lepiej na którymś "podparciu".
A czas leci...
mfan
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2008 17:12
Lokalizacja: kalisz

Post autor: mfan »

dzięki zarady , jednak zdecydowałem sie na zakup małej szafki 60/30/60. ława wygląda tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Na tej ławie ma stać akwarium :?: Moim zdaniem to zły pomysł choć akwarium waży tylko 30kg, ale taka ława ze szklanym blatem może tego nie wytrzymać.
Krzysiek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja bym sie bał postawić na tym akwarium, szkło nie jest akurat wytrzymałym materiałem.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

nie stawiaj na takiej lawie nawet tak malego akwa - po pierwsze blat chyba nie jest klejony do nog tylko jest na takich silikonowych poduszkach - a po drogie - jako sprzedawca i producent mebli - moge powiedziec ze kiedys tez mielismy na sklepie takie stoliki ze szklanym blatem - kiedys trafilo mi sie tak ze wypadla mi z reki wkretarka i uderzyla w taki stoli i nic - a raz postawilem kubem z ciepla (nie goraca) kawa i tafla pekla - generalnei mowiac - niepolecam takich stolikow - a juz w szczegolnosci jako podstawe pod akwa
Obrazek
mfan
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2008 17:12
Lokalizacja: kalisz

Post autor: mfan »

dzięki serdecznie za rady) to rzeczywiście zły pomysł z tą ławą dokonałem zakupu szafki 60/30/60 idealnie pasuje pod moje akwa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
No na tym to może stać bez obaw, że coś bedzie nie tak :wink:
Krzysiek
zelu-wawa
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2008 2:42
Lokalizacja: Warszawa

Nóżki z regulacją...

Post autor: zelu-wawa »

Witam,

co do tych nóżek to miałem okazję zastosować je w różnych meblach.
Mój ojciec prowadzi zakład stolarski i składa meble na zamówienie, stosuje te nóżki głównie w kuchniach. Taka nóżka ma ok. 6 cm regulacji, to zależy jaką kupisz i tyle. Co do ich wytrzymałości to proszę mi uwierzyć nic ich nie zniszczy!

U bardziej wyluzowanych klientów potrafimy z ojcem przeprowadzić test wytrzymałości mebli (tylko wtedy kiedy klient zapyta ironicznie, kiedy te meble się rozpadną) wtedy np. ja prawie 90 kg wchodzę na meble i podskakuję, po prostu skacze 8) ludzie są przerażeni ale po kilku sekundach już się cieszą, że mają takie wytrzymałe meble :P i to wszystko na tych nóżkach.
A jeśli te nóżki wykorzystuje się w dużych garderobach do samego sufitu, gdzie Wielkie damy trzymają wszystkie szpargały, to proszę sobie wyobrazić jaką to wagę wytrzymuje.
Wracając do regulacji, to jest ona znakomita bo to gwint i w bardzo prosty sposób można korygować poziom
8)


Co do postu osoby, która pracuje w stolarni i zamiast tych nóżek zastosowała klocki. Wszystko ok ale nóżki, o których mowa naprawdę dadzą sobie radę z dużym akwarium, no i na bank się nie ukruszą...
Pozdrawiam,
Zelu-wawa
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

re - hi.

do kolegi od mebli - sa nozki i nozki - piszac tamto myslalem o kuchennych nozkach do ktorych dopinane sa cokoly na zabkach - ja nie mam do nich przekonania - zobacz - 240l akwarium to woda zwir szklo itp itd to wazy napewno 300kg+ - nie ma mowy zeby postawic to na 4 nozkach - minimum 6....

jednak po chwili przemyslenia - racja wytrzymaja bez problemu - moze to ja nieprzepadam za meblami na cokolach i nozkach - u siebie wlasnie mam we wszystkich meblach patent z nozkami z formatek 100x100


Koniec tematu :)
Obrazek
ODPOWIEDZ