[72l]upiększacz pokoju

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
eudocia
Posty: 58
Rejestracja: 16 gru 2007 17:43
Lokalizacja: whitestok

[72l]upiększacz pokoju

Post autor: eudocia »

jak w temacie 72 litry

rybki:
- parka skalarów
-stadko neonek
-parka ramirezek
-zbrojniki, otoski, kiryski pstre

roślinki te co widać :D nie pamiętam nazw
w pokrywie dodane oświetlenie nocne w postaci 2 żarówek energooszczędnych koloru niebieskiego

temat poprawiony!!!
Załączniki
IMG_0252,1.jpg
IMG_0252,1.jpg (40.07 KiB) Przejrzano 1364 razy
Awatar użytkownika
yorki111
Początkujący pomocnik
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2007 21:26

Post autor: yorki111 »

skalary za duze na to akwa. ale ladne ;)
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Akwa bardzo ładne ale jak na skalary zdecydowanie za małe...
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
eudocia
Posty: 58
Rejestracja: 16 gru 2007 17:43
Lokalizacja: whitestok

Post autor: eudocia »

zapomniałam o szczupieńczykach karłowatych ala dagetta, parka
i kreweciach filtrujących szt 2
odnośnie skalarów wiem, wiem, wiem ale przyjaciół się nie zdradza, ryby młode, dobrana parka składały ze 3 razy ikre(na tej zielonej roślince przy fltrze dlatego tam jeszcze ona jest) i szkoda mi ich oddawać, czekają na razie na większe m (w planach)
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
U mojego wujka było to samo w 112l. Dobrana parka skalarów, kładła ikrę itp. dopóki któregoś dnia samica nie zabiła samca. Oddał samicę do sklepu. Wydaje mi się, że to mały litraż przyczynił się do tej "zbrodni".
Co do akwarium to mi się podoba. Roślinki mają ładne kolorki i wogóle jest OK :wink: A byłoby jeszcze lepiej, jakby zniknęły te skalary :wink:
Pozdrawiam Garbus!!
Krzysiek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Akwarium ładne. Nie pasuję mi tylko żwir...
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
eudocia
Posty: 58
Rejestracja: 16 gru 2007 17:43
Lokalizacja: whitestok

Post autor: eudocia »

michal_1m pisze:Akwarium ładne. Nie pasuję mi tylko żwir...
co byś zaproponował :?:
miałam na górze drobny bazalcik ale się przekopał przy sadzeniu roślinek i temu został zwykły żwir
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Mi nie pasują tam skalary... akwarium na nie tak ze 100 litrów za małe.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

no zdecydowanie daj te skalary do wiekszego akwa - ryby sie mecza...
Obrazek
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

Akwarium jest równiez zamałe dla zbrojników :/ powinny mieć minimum 100l zakładając ze masz zbrojniki niebieskie
Skalary już małe nie są.
Przyjaciół sie nie zostawia? A pozwala sie im karłowacieć? męczyć?
Masz spore przerybienie, patrząc na ilość gatunków i fakt że niektórych ryb jest sporo ( fotka ) i filtr wewnętrzny
Jakie masz parametry wody?
Krewetki to zwierzątka stadne powinno sie trzymać min 5 sztuk
Ogólnie akwa wyglądało by dobrze gdyby nie fakt wielkich skalarów na środku ;)
57l BW
144l Afryka
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

eudocia pisze:
michal_1m pisze:Akwarium ładne. Nie pasuję mi tylko żwir...
co byś zaproponował :?:
miałam na górze drobny bazalcik ale się przekopał przy sadzeniu roślinek i temu został zwykły żwir
Z mieszaniem się żwiru też mam problem. Drobniejszy bazalt z góry przewędrował na dół i prawie go nie widać. Proponuję wymienić żwir bez mieszania na jakiś drobny i ciemny. Może być bazalt. Sam tak zrobię ale dopiero w wakacje. :wink:
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
eudocia
Posty: 58
Rejestracja: 16 gru 2007 17:43
Lokalizacja: whitestok

Post autor: eudocia »

krytyka mnie nie rusza ale jest mile widziana :) wiem tylko jedno, że teraz są dostępne akwa o kolosalnych litrażach, a naście lat temu jak ktoś miał 100l, co należało do rzadkości, to było coś, i się ryby hodowało różnych gatunków, odnośnie przerybienia, uważam że ilość ryb jest w sam raz, a zbiornik nie jest wcale przerybiony,
odnośnie parametrów są ok (pod kontrolą) nie będę teraz pisać żeby nie skłamać a mierzyć nie mam czasu bo zaraz idę do pracy
odnośnie krewetek to świeży nabytek i zastanawiam się nad wymianą kirys=kreweta ale czas pokarze, doświadczenie z akwa jako takie mam i amatorką nie jestem.
ach te skalary :D jak pisałam jak fundusze będą to i tak wstawiam 200l ,a skalarów nie oddam, jeszcze trochę wytrzymają nic im nie będzie
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

eudocia pisze:krytyka mnie nie rusza ale jest mile widziana :)
Szkoda, bo jest ona uzasadniona.
wiem tylko jedno, że teraz są dostępne akwa o kolosalnych litrażach, a naście lat temu jak ktoś miał 100l, co należało do rzadkości, to było coś, i się ryby hodowało różnych gatunków, odnośnie przerybienia, uważam że ilość ryb jest w sam raz, a zbiornik nie jest wcale przerybiony,
Jeszcze wcale nie tak dawno ludzie mieszkali w jaskiniach, nadal nie rozumiem dlaczego budują domy :?:
ach te skalary :D jak pisałam jak fundusze będą to i tak wstawiam 200l ,a skalarów nie oddam, jeszcze trochę wytrzymają nic im nie będzie
Mam nadzieje, że one się z Tobą zgadzają.

Dziwi mnie to, że nic sobie nie robisz z tego co tutaj przeczytałaś, ale postaraj się myślec o rybkach bardziej jak o piesku niż obrazie na ścianie.
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
eudocia
Posty: 58
Rejestracja: 16 gru 2007 17:43
Lokalizacja: whitestok

Post autor: eudocia »

pieska też mam, zadbany, szczepiony, odrobaczony, wyprowadzany na spacer częściej niż powinien, jednym słowem dobrze ma, mam na uwadze to co piszą inni, też mam oczy i widzę że skalary rosną i akwa robi się za ciasne, o ryby dbam i część osobników, które podrosły zaduże oddałam, mam nadzieję że w dobre rece, chodzi mi o to że krytyka innych mnie nie denerwuje :? (nie rusza jako denerwuje) i temu jest mile widziana,dokładnie wiem co jest nie tak w moim akwa, a skalarom co tydzień robię więcej miejsca, kosztem roślinek i wiem że to tylko półśrodek ale się staram, mam marzenie może kogoś to rozśmieszy 200l- większego u siebie nie zmieszczę, ale jak dla mnie to troszkę większy wydatek i muszę go realizować od końca:szafka, porzadny filtr kubełkowy, akwa, jak na dzień dzisiejszy to na razie marzenie, przyczynia się do tego tzw złośliwosć rzeczy martwych, najpierw pralka padła, potem samochód, samochód zrobiłam, pralkę kupiłam i wszystko było na najlepszej drodze iiii bach telewizor siadł, ale jestem optymistką i wierzę ze marzenia się spełniaja
Załączniki
a te oko
a te oko
IMG_0232,1.jpg (39.05 KiB) Przejrzano 1086 razy
Awatar użytkownika
pinx
Akwarysta
Posty: 803
Rejestracja: 14 wrz 2007 17:14
Lokalizacja: zależy dokąd poniesie

Post autor: pinx »

serwus!
eudocia,piękne zdjęcie!
pozdrawiam.
pozdrawiam.

Obrazek
ODPOWIEDZ