jak urządzić krewetkarium?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

jak urządzić krewetkarium?

Post autor: wojtass9 »

witam
mam akwarium 80x40x40 w którym w chwili obecnej mieszkają gupiki endlera,ale chcę je przerobić na krewetkarium,no i tu pytanie jak je urządzić?chodzi mi o to jaki żwir, jakie rośliny,chciałbym oczywiście aby krewetki były widoczne ,mam zamiar trzymać w nim crystal redy i jeszcze jakieś inne krewetki oprócz red cherry bo tych już mam ok 500 i na razie wystarczy :lol: no i nie wiem właśnie jeszcze jakie krewetki dołożyć aby nie krzyżowały sie z crysta red
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Na dno ciemny piasek lub żwirek granulacji 2-3mm, kilka korzeni, z roślin to wszelkiego rodzaju mchy, pojedyncze nadwódki by też ładnie wyglądały, na powierzchnie wody wgłębka
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

zgadza sie chemik. Uzupełnie twoją wypowiedz: echinodorus tennelus, eleocharis, sagitaria. Rosliny w ktorych chowaja sie mlode krewetki: glossostigma elatinoides, vesicularia dubyana, riccica
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

ok więc dam ciemny żwir na dno ,korzenie,rośliny już wiem mniej więcej jakie ale teraz problem z krewetkami jakie mogę dołożyć do red crystal aby się nie krzyżowały?wiem ze biena i tiger odpada :lol:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

prosze

po niemiecku :D :
Obrazek
po polsku:
Obrazek

ps widze, ze jestes z piotrkowa. Jestem z Radomska:) pewnie wiesz gdzie to :) są jakieś fajne krewetki ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

dzięki,w piotrkowie nie ma żadnego wyboru krewetek :lol: jedyne jakie spotkałem w sklepie to amano i filtrujace,po krewetki musze pojechać na giełde :lol:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

fultrujace tez bys mogl dac.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

no to wrzucę filtrujace ale nie te ze sklepu :lol: bo nie bede płacił za sztukę 13 zł skoro wiem że są dużo tańsze ,poza tym wolałbym mieć inne filtrujace nie pamiętam dokładnie jak sie nazywają mają taki niebieskawy kolor :lol:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

Atya gabonensis ?? ona jest drogawa od 20 - 30 ale moze znajdziesz taniej.
CO do tego gatunku to:
Parametry wody:
pH 6,5-7,5,nie jest wybredna jeśli chodzi o twardość wody.
Temperatura ok.24-26*c.
Rozmnażanie: przeobrażenie zupełne, krewetka potrzebuje słonej wody do rozwoju.
Krewetka ta mimo swojego grożnego wyglądu nie jest agresywna, czasem zdarza się, że potrafi gonić inne duże
krewetki, szczególnie gdy w pobliżu jest pokarm. Stara się udawać grożną podnosząc przednie grube odnóża,
zakończone kolcem (nie robi jednak krzywdy innym krewetkom). Odnóża te czasem używa do rozcierania pokarmu w tabletkach, łapiąc go rozciera tabletki ułatwiając sobie konsumowanie większych kawałków.
Rośnie dość duża, nawet do 15cm, dlatego minimalne akwarium powinno mieć ok.100l, zaopatrzone w filtr z deszczownią, która zapewnia ruch wody.
Przeważnie zamieszkują miejsce w akwarium w którym mogą swobodnie filtrować wodę, uwielbiają zakamarki w korzeniach, łupiny kokosowe i inne kryjówki. Krewetka ta jest dość płochliwa i każdy ruch poza akwarium powoduje, że ucieka do kryjówki, gdzie czuje się bezpieczna.
Krewetka ta żywi się każdym pokarmem sztucznym, najlepiej podawać pokarm w tabletkach, szybko uczy się pobierać go z dna, wtedy mamy pewność, że nie jest głodna. Ze względu na rozmiar koniecznie trzeba ją dokarmiać. Można podawać jej również owoce miękkie takie jak banan.
Z wiekiem krewetka zmienia ubarwienie, młoda jest wybarwiona częściowo, z czasem przybiera kolor szary, często wpadający w odcienie fioletu, bądz żółci w zależności od humoru krewetki.
Przed wylinką chowa się w norze i nie pobiera pokarmu. Zaraz po wylince krewetka jest prawie biała. Po około 2 dniach kolor wraca, za każdym razem bardziej intensywny.
Najlepszym towarzystwem dla tej krewetki są inne krewetki karłowate, przebywając z innymi krewetkami filtrującymi, robi się czasem terytorialna i raczej nie opuszczają swojego "terenu".
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

dzięki jak nie bedę czegoś wiedział o krewetkach juz wiem gdzie się zgłosić :lol:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

Dzięki wielkie!! Pomoge z przyjemnoscia. Przy okazji zapraszam do mnie. Masz blisko jak bedziesz w rejonach to mozna wpasc i obejrzec moj baniaczek. Polazic po zoologicznych. Sluze pomoca.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

udało mi się nabyć 10 sztuk krewetek crystal red po 4,50 za sztuke oraz Caridina propinqua również po 4,50 teraz tylko jeszcze kilka roślin i gotowe :lol: no i jeszcze white pearl tylko gdzie je tanio kupić :lol:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

ta ! gdzie kupiles crystale za 4,50
Awatar użytkownika
yorki111
Początkujący pomocnik
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2007 21:26

Post autor: yorki111 »

skad masz CR za 4,50!?!?!?!
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

w łodzi na giełdzie sam się zdziwiłem dlatego 2 razy zapytałem jaka cena :lol: widziałem juz w łodzi crystale po 8 czy 9 zł ale w takiej cenie jeszcze nie to nawet dobrze że trzeci raz obszedłem całą giełde,swoją drogą ciekawe babaulti sprzedają na giełdzie cena 4 zł za sztukę w worku 10 sztuk w/g opisu na worku,chciałem je obejrzeć oglądam i oglądam i oglądam i cóz widziałem tylko moczarke :lol: może to jakaś nowa odmiana jak kameleon :lol:
ODPOWIEDZ