jak urządzić krewetkarium?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

a masz ich zdiecia ? pstrykni pare.Zobaczymy jakie
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

jutro dam kilka fotek
zdjęcia dosyć słabe ale mam oswietlenie tylko 18W :lol:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

wooooow ladne. Zrobiles bardzo dobry interes z nimi !! Gratulacje. Czesto jezdzisz na gielde ? to jakas okazja byla ? ile ich kupiles ? po ile pakowane ? czy to detaliczna gielda ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

na giełde jeżdże w niektóre czwartki,to jest giełda hurtowa ,pojedyńczych sztuk raczej nie sprzedają dlatego jak chcesz kupic np ramirezy musisz kupic worek :lol: crystal redów w worku było 10 no i miał tylko tyle tych krewetek gdyby miał wiecej też bym wziął :lol:no i to raczej była okazja gdyż zazwyczaj widziałem je po 8-9 zł
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

no ta. ale 8-9 to i tak tanio :] widziales moze hummele albo bienie ?
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

krewetki mają ładne bo równe pasy popracował bym minerałami nad białym kolorkiem np.
http://www.allegro.pl/item311860336_shi ... _crs_.html
a czerwony się porawi sam na ciemnym żwirku w takich chwilach bardzo mnie boli że dość daleko od łodzi czy wawy mieszkam...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

no niestety nigdy tam nie widziałem ani hummeli ani biene,a co do tego pokarmu to zobacze po wypłacie :lol:
zamówiłem sobie na allegro 12 sztuk white pearl ,jednak zrobie krewetkarium w 45litrach i bede tam trzymał crystale i perełki :lol: na razie niech sobie pływają w 128 dopóki tamto nie bedzie gotowe :lol:
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

byłem dzisiaj znowu na giełdzie i znowu kupiłem CR po 4,50 obszedłem giełde i zauwazyłem też CR po 7,50 róznica miedzy tymi droższymi a tańszymi polegała na wielkości moje są mniejsze ale te po 7,50 szare pewnie zestresowane bo w worku ale dlaczego te co ja kupiłem nie stresują sie?
:lol:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

przypuszczam, ze sa mniejsze i latwiej sie aklimatyzuja i takie tam. Poprostu mnies stachliwe sa... Tak mi sie wydaje. Ogolnie wszystko co male lepiej sie przystosowuje. Wiec i one sie do worka przyzwyczaily :) moze to glupota ale jest duze prawdopodobienstwo, ze tak jest.

ps a kojarzysz moze krzysiek_k1 z łodzi ? ja od niego bym polecal zebys bral... Ma przepiekne krewetki lata selekcji no fakt faktem drozsze ale lepiej sie prezetuja od tych z gieldy. Jak chcesz to Ci dam namiary
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

niestety chwilowo zrezygnuje z zakupu krewetek,byłem co prawda na giełdzie i widziałem krewetki o wiele mówiącej nazwie black white zapewne chodzi o biene widziałem również inne krewetki których do tej pory nie spotkałem,piszę niestety gdyż wczoraj zakupiłem na giełdzie rosliny włożyłem je do akwarium....rano wstaję spoglądam a tam dywan ze zdechniętych krewetek ,padły wszyskie crystal red większośc babaultoi z 20 zostało mi 4 i połowa white pearl,wyłowiłem to co zostało 6 perełek 4 babaulti i 6 red cherry,chwilowo skończyły mi się finanse na krewetki :lol: co do zgonu krewetek myślę że powodem były rośliny a dokładniej prawdopodobne odkażanie ich przez sprzedawce ,żadna rybka nie padła
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

a duzo tych roslin ? jestes pewien, ze nie poruszyles dna ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

jestem pewien że nie poruszyłem dna roslin było ok 20 sztuk myriophylum czy coś podobnego oraz 15 sztuk jakaś sesiflora,na szczęscie mam jeszcze jedno akwarium w którym trzymam krewetki ale tylko red cherry no i teraz muszę poszukac nastepnego akwarium na white pearl bo do RC ich nie bede wkładał
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

dno napewno. Trudno wsadzic 35 roslin nie poruszajac dna.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

łatwo jeżeli znajdują sie w koszyczkach i je się tylko wciska w żwir :lol: chociaż 3 dni temu przestawiałem duzo roslin i wtedy napewno naruszyłem i to bardzo dno lecz krewetkom nic nie było ,dopiero po włożeniu tych roślin krewetki zaczeły masowo padać
Ostatnio zmieniony 08 mar 2008 18:38 przez wojtass9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

aha no to mamy przyczyne. Tej gabki sie nie daje do baniaka bo w tym sa najwieksze syfy !
ODPOWIEDZ