impreza krewetek?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

impreza krewetek?

Post autor: wojtass9 »

witam,moze ktoś wie w jakim celu zebrały sie te krewetki na tym dębowym korzeniu ?ja juz wiem w jakim ale moze ktos też się domysli :lol:
Obrazek
Yahilles
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007 14:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Yahilles »

Pewnie wcinają glony? :lol:

Świetne zdjęcie, gratuluję takiej ilości krewet :D
Awatar użytkownika
kozak-93
Posty: 153
Rejestracja: 28 gru 2006 21:31

Post autor: kozak-93 »

Pewnie dopiero co wsadziłeś korzeń do akwa i przyszły go "obwąchać" :lol:
Astronotus ocellatus i drobnica.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

no wiec tak postaram sie to wyjaśnic bardzo delikatnie otóz jak widac na załaczonym obrazku kilka krewetek nosi jajeczka a po tej imprezce na korzeniu nie mam samicy która by nie nosiła jajeczek :lol:
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Tak myślałem!
Sex grupowy! :lol:
A czas leci...
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Sex grupowy!
Chciałem to samo napisać, ale stwierdziłem, że to by dziwnie wyglądało ^^
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

Yahilles pisze:Pewnie wcinają glony? :lol:

Świetne zdjęcie, gratuluję takiej ilości krewet :D
krewetki nie jedza glonow, a odpady biologiczne :) jedyne krewetki które jedzą glony to amano. no gratulacje imprezki :) chociaż powątpiewam w to :) tyle wylinek na raz ? nie możliwe :) no ale mogę sie mylić :) a jak wiadomo krewetki są zapładniane po wylince.
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

PABLO11 pisze:
Yahilles pisze:Pewnie wcinają glony? :lol:

Świetne zdjęcie, gratuluję takiej ilości krewet :D
krewetki nie jedza glonow, a odpady biologiczne :) jedyne krewetki które jedzą glony to amano.
hmmm? :roll: 8)
http://www.akwaria.pl/krewetki/neocaridina_heteropoda_red.html pisze:Pokarm: Glony, pokarmy sztuczne zawierające spirulinę, pokarmy naturalne i sztuczne zawierające karotenoidy, cyklop, artemia. "Fire Red" jest wielką amatorką bananów ;)
większej bzdury dawno nie słyszałem, naprawdę :)
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

Pablo co masz na myśli pisząc 'odpady biologiczne' ? :D

Proponuję poobserwować krewetki przegłodzić je kilka dni włożyć obgloniony kamyk do akwarium i przekonasz się, że jedzą glony także inne krewetki (sam wątpiłem w to :) ) poprostu w typowym krewetkarium są zazwyczaj dokarmiane sztucznymi pokarmami, a jak mają szamę to nie będą się przemęczać.... :wink:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

co do ilosci krewetek to na tym korzeniu są tylko te które zostały zaproszone na impreze :lol:
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

wiewiór pisze: Proponuję poobserwować krewetki przegłodzić je kilka dni włożyć obgloniony kamyk do akwarium i przekonasz się, że jedzą glony także inne krewetki (sam wątpiłem w to :) ) poprostu w typowym krewetkarium są zazwyczaj dokarmiane sztucznymi pokarmami, a jak mają szamę to nie będą się przemęczać.... :wink:
Też nie do końca. U mnie spirulinę to jedzą tylko zatoczki :D
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

u mnie znów spirulina to podstawa diety krewetek... :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

jozeef pisze:
PABLO11 pisze:
Yahilles pisze:Pewnie wcinają glony? :lol:

Świetne zdjęcie, gratuluję takiej ilości krewet :D
krewetki nie jedza glonow, a odpady biologiczne :) jedyne krewetki które jedzą glony to amano.
hmmm? :roll: 8)
http://www.akwaria.pl/krewetki/neocaridina_heteropoda_red.html pisze:Pokarm: Glony, pokarmy sztuczne zawierające spirulinę, pokarmy naturalne i sztuczne zawierające karotenoidy, cyklop, artemia. "Fire Red" jest wielką amatorką bananów ;)
większej bzdury dawno nie słyszałem, naprawdę :)
No gratuluje podejscia do tematu :) Zamiast pisac glupoty radze poobserwowac krewetki.
hmmmmmmm ten opis jest stary zapytaj autora zobaczymy co powie :) jest to udowodnione :) http://www.czfa.pl/topics35/2276.htm?hi ... lanie+mitu
http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=108

Ci co maja akwarium w glonach wiedzą, że nie pozbędą sie ich trzymajac karłowate. Zacytuje samego siebie z tego wątku.

Krewetki jedza glony ?

Krewetki zdecydowanie wola jesc cos innego. Karmic je liscmi klonu i debu ktore zawieraja w sobie naturalne odkazalniki(humusy to słabe kwasy organiczne, zjedzone mogą zmieniać pH układu, tak samo jest u kręgowców, często stosuje się je jako domową metodę odrobaczania, to nie ma wplywu na krewetki bo jedza kazdy biologiczny odpad). Bo wbrew pozorom krewetki nie jedza glonow.

Jedza takze sinice, a a wiadomo jakie toksyny mogą produkować sinice? mozna jechac nad Bałtyk w lecie i zobaczyc na wlasne oczy


jakoś żadne krewetki nie jedzą krasnorostów, okrzemek też nie usuwają, nitkowate zielinice średnio albo wcale, zielone plamki na szkle (też zielenice) zupełnie ignorują - to jakie do jasnej ciasnej glony mają jeść?

krewety jedzą bakterie, detrytus i każdy lepszy syfek na dnie, glony to tylko mimo woli obskubują z właśnie tego syfku, który się na nich osiada
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

Z tym się zgodzę, że krewetki uwielbiają liście dębu, ale te same krewetki jędzą też banany, marchewkę, pokarm dla rybek, a i padnięte rybki obskubią do kręgosłupa, tylko to nie zmienia faktu, że uwielbiają wcinać glony (oprócz nitek)

Ale ok dam ci szansę udowodnienia swoich tez. Tylko powiedz mi czemu w moim zaglonionym akwarium (świecę od 10-12h dziennie), w którym szybki oczyszczam raz na 4 dni, żadna roślinka nie ma na sobie najmniejszej ich ilości. Mało tego mam 3 rodzaje mchów, a one są najbardziej podatne na wysyp glonów i czemu są czyste?

Twoje linki, które miały obalić argumenty nas maluczkich nie wiedzących nic nie udowodniły. W pierwszym walczysz z wiatrakami i ogłaszasz wszem i wobec dotąd niemówioną prawdę. W drugim, z krewetkowego forum zresztą, jedna osobą potwierdziła, że nie jedzą nitek, ale to chyba każdy wie. Później dyskusja zeszła na zwalczanie glonów ogólnie.

Czekam na jakieś sensowne wyjaśnienie z analizami wynikami badań zagranicznych naukowców, koniecznie z kilkoma wykresami i tabelą, bo na razie starasz się udowodnić jakąś teorię bez żadnych argumentów. :twisted:
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

PABLO11 pisze:
No gratuluje podejscia do tematu :) Zamiast pisac glupoty radze poobserwowac krewetki.
hmmmmmmm ten opis jest stary zapytaj autora zobaczymy co powie :)
stronka jest dość często ostatnimi czasy aktualizowana, a takiego newsa nie zamieścili by? :P
po wtopie z eholokacją u krewetek nie jesteś dla mnie żódłem żetelnych informacjii :P
z postów innych uczestników dyskusji do których podałeś linki wynika że
"żadna krewetka nie je glona nitkowatego"
",zwykłe glony czasem jedzą,"
potem długo długo o glonach---> zwalczanie, potem o korzeniach, zakwit i zwalczanie, glony i nawożenie nic na podparcie swoich tez...
na CzFA
"Siedzą na ściankach akwarium i wcinają glony.Odrywając ich kawałki i dając do swojego otworu gęboewgo.Tych glonów widać jak ubywa i jest coraz mniej.Więc nikt mi niewmówi że jest inaczej(nawet taki fajny kolega jak Ty)" :D
"dobrym glonożercą jest tylko krewetka amano, reszta krewetek jest raczej do ozdoby (chociaż to nie znaczy że w ogóle glonów nie jedzą wg. mnie raczej urozmaicają sobie nimi dietę w niewielkich ilościach). "
potem tylko o karmieniu młodych krewetek
z linków wynika że jednak jedzą...
PABLO11 pisze:Ci co maja akwarium w glonach wiedzą, że nie pozbędą sie ich trzymajac karłowate.
krewetki to nie lekarstwo na glony ale w stabilnym baniaczku (w którym nie grzebiemy co chwilę) nie ma być ich prawa przy karłowatych i otoskach
PABLO11 pisze:Zacytuje samego siebie z tego wątku.

Krewetki jedza glony ?

Krewetki zdecydowanie wola jesc cos innego. Karmic je liscmi klonu i debu ktore zawieraja w sobie naturalne odkazalniki(humusy to słabe kwasy organiczne, zjedzone mogą zmieniać pH układu, tak samo jest u kręgowców, często stosuje się je jako domową metodę odrobaczania, to nie ma wplywu na krewetki bo jedza kazdy biologiczny odpad).
do słów "metodę odrobaczania, " zgadzam się
co znaczy biologiczny odpad wg Ciebie?
zacytuj kogoś innego, mnie to nie zbyt przekonuje...nie wiem jak innych
PABLO11 pisze:Bo wbrew pozorom krewetki nie jedza glonow.
oj mylisz się... nawet młode pędzelkowate jadła u mnie redka (nie przyszło mi do głowy że ktoś to bedzie podważał wystarczyło bym nagrał to... :glupek )
PABLO11 pisze:Jedza takze sinice, a a wiadomo jakie toksyny mogą produkować sinice? mozna jechac nad Bałtyk w lecie i zobaczyc na wlasne oczy
sinice to nie glony...na szczęście nie miałem z nimi styku nic nie napisze w kwesti jedzą czy nie jedzą choć 'pene źródła podają ze jedża je amano'
PABLO11 pisze:jakoś żadne krewetki nie jedzą krasnorostów, okrzemek też nie usuwają, nitkowate zielinice średnio albo wcale, zielone plamki na szkle (też zielenice) zupełnie ignorują - to jakie do jasnej ciasnej glony mają jeść?
był gdzieś na tym forum temat gdzie ludzie pisali że krewetki jedzą nitki u mnie się to nie sprawdziło nigdy (jak znajdę ten temat to wkleję)
co do krasnorostów napisałem wyżej
PABLO11 pisze:krewety jedzą bakterie, detrytus i każdy lepszy syfek na dnie, glony to tylko mimo woli obskubują z właśnie tego syfku, który się na nich osiada
jakie bakterie?
detrytus? no przebierają jak sie nie odmula dna...:)


wracając do tematu...
PABLO11 pisze:no gratulacje imprezki chociaż powątpiewam w to tyle wylinek na raz ? nie możliwe no ale mogę sie mylić
co w tym dziwnego? :?
pozdrawiam
ODPOWIEDZ