Regulamin Akwaforum

Regulamin forum akwarystycznego Akwaforum

Ogólny regulamin strony znajduje się pod adresem: Ogólny regulamin
Zapraszamy również do zapoznania się z Zasadami ochrony danych osobowych

Szczegółowe reguły panujące na Akwaforum zapisane są poniżej:

1. Akwaforum jest miejscem wymiany informacji, doświadczeń i poglądów związanych głównie z akwarystyką słodkowodną. Niech zatem służy jak najlepiej wszystkim początkującym i zaawansowanym akwarystom.
1.1.Pojęcia:
Użytkownik - osoba fizyczna, właściciel konta przez siebie założonego bezpłatnie
Administrator - Administratorzy są ludźmi, którym przydzielono najwyższy poziom kontroli nad całym forum. Mogą oni kontrolować wszystkie aspekty działania forum, włącznie z ustawianiem uprawnień dostępu, usuwaniem użytkowników, tworzeniem grup, określaniem moderatorów itp. Mają także pełne możliwości moderacji na forach.
Moderator - Moderatorzy są osobami (albo grupami osób), które dbają o porządek na forum. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów, blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. W bardzo istotny sposób przyczyniają się do wysokiego poziomu dyskusji, co z kolei prowadzi do ciągłego rozwoju forum.
Link - aktywny odnośnik prowadzący do innej strony internetowej
Post - wiadomość napisana przez Użytkownika forum
Ban - odebranie Użytkownikowi dostępu do forum
2. Akwaforum.pl jest tworzone przez grupę hobbystów, akwaforum.pl jest miejscem bezpłatnej rejestracji oraz użytkowania. Rejestracja na www.akwaforum.pl oznacza akceptację regulaminu forum akwarystyczne www.akwaforum.pl.
3. Wszelkie treści autorstwa redakcji forum oraz elementy grafiki są własnością forum akwarystyczne www.akwaforum.pl. Zabrania się kopiowania ich bez zgody redakcji forum akwarystyczne www.akwaforum.pl.
Posty napisane na forum są prywatnymi opiniami ich autorów, za które redakcja akwaforum.pl nie ponosi odpowiedzialności. W przypadku zamieszczania przez użytkownika fragmentu lub całości tekstu pochodzącego z artykułu, książki, gazety itp należy podać źródło oraz autora tego tekstu. Szanujmy prawa autorskie.
4. Użytkownik może posiadać 1 konto. W przypadku wykrycia oszustw w postaci multikont (posiadania wielu kont), nabijania dzięki nim postów, usuwamy konta oraz blokujemy całkowity dostęp do forum. Nazwa użytkownika nie może być nazwą strony, wszelkie końcówki typu .pl, .com, net i inne będą usuwane.
4.1. Użytkownicy mają prawo do zamieszczania załączników do swoich postów wielkości do 100 kb, dozwolone są również załączniki lub zdjęcia umieszczone na serwerach zewnętrznych (np. fotosik.pl)
4.2. Wielkość Avatara (obrazka/sygnaturki użytkownika) powinna wynosić maksymalnie 100x100 pikseli.
5. Obowiązuje zakaz spamowania tzn. umieszczania bez zgody administratora wszelkiego
rodzaju reklam zarówno stron i forów o tematyce akwarystycznej i innej. Niedopuszczalne jest zamieszczanie treści komercyjnych (dotyczy również podpisów użytkowników). Dozwolone jest umieszczanie linków do stron tylko w przypadku, gdy konkretnie dotyczą treści problemu poruszanego na forum.
5.1. Podpisy użytkowników
- zabrania się umieszczania wszelkich banerów odnoszących się lub reklamujących strony o tematyce akwarystycznej jak i innej
- zabronione jest umieszczanie linków do stron komercyjnych np. allegro
- dozwolone jest umieszczanie miniatur fotografii (odnoszących się do galerii fotografii danego użytkownika na zewnętrznych serwerach - np. inna strona) lub linków do innych materiałów multimedialnych znajdujących się na zewnętrznych serwerach.
- jeśli chcesz pochwalić się swoja stroną to umieść link w swoim profilu w odpowiednim miejscu na adres do strony www
- dozwolone jest umieszczanie linków odnoszących się do innych treści akwaforum.pl
- dozwolone jest umieszczanie tzw. "userbarów" pod warunkiem że nie są reklamą innej strony, nie są żadnym odnośnikiem i nie łamią prawa
- zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek ogłoszeń.
5.2. Reklama
- w sprawach reklamy zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z administracją akwaforum.pl
- dozwolone jest umieszczanie informacji o akcjach charytatywnych lub podobnych po wcześniejszym uzgodnieniu i akceptacji warunków przez Administrację akwaforum.pl
5.3. publikacja linków na forum
- dozwolone jest umieszczanie linków do stron zewnętrznych tylko w przypadku, gdy konkretnie dotyczą treści problemu poruszanego na forum.
6. Po założeniu konta Użytkownik zobowiązany jest z zapoznaniem się podstaw funkcjonowania forum poprzez przeczytanie niniejszego regulaminu oraz FAQ
7. Zanim założysz nowy temat, użyj opcji SZUKAJ w celu upewnienia się czy dany temat nie został poruszony a treść problemu nie została wyczerpana.
8. Tematy zakładamy w odpowiednich (dobranych tematycznie do poruszanego problemu/dyskusji) działach które mogą posiadać dodatkowe zasady zakładania nowych tematów, tj.: Giełda, Obsady zbiorników, Choroby ryb, Encyklopedia ryb akwariowych, Encyklopedia roślin akwariowych.
9. Nie wolno pisać tej samej wiadomości lub tematu w kilku różnych działach.
10. Posty niezwiązane z danym tematem lub w których będzie 'lana woda' (treści typu: "zgadzam się", "dobrze") będą przenoszone do odpowiednich działów lub usuwane.
11. Naucz się czytać ze zrozumieniem, zakładaj temat w odpowiednim dziale, konkretne działy mogą mieć dodatkowe wskazówki jak założyć nowy temat, pamiętaj że na forum NIE JESTEŚ SAM.
12. Staraj się pisać zgodnie z polską gramatyką. Pisz tak, aby każdy twój tekst był zrozumiały dla wszystkich. Nie będziemy upominać za wszystkie błędy ortograficzne ani nikogo pilnować, ale wszystko ma swoje granice. Będziemy dbać o poziom forum oraz o jego wszystkich
użytkowników. Nagminne łamanie tego punktu wiąże się z ostrzeżeniami, a nieczytelne posty będą usuwane.
13. Nie "odgrzewamy" starych tematów (z ostatnią odpowiedzią starszą niż 3 miesiące) lub takich gdzie jego autor uzyskał wyczerpujące odpowiedzi.
14. Obowiązuje zakaz nabijania postów ! Posty pisane jeden za drugim będą usuwane, aby zmienić treść swojej ostatniej wiadomości użyj opcji zmień.
15. Wszelkie posty nie związane z akwarystyką umieszczamy w dziale 'Wolny temat'.
16. Wiadomości napisane przez użytkownika oraz wstawione przez niego zdjęcia stanowią zawartość forum, jednak redakcja ma obowiązek usunięcia ich na prośbę użytkownika. Dotyczy to również założonych kont.
17. Na forum obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ UŻYWANIA WULGARYZMÓW (także kropki w stylu k..a będą usuwane), obrażania osób, ich przekonań, itp! Treści niezgodne z prawem polskim lub ogólnie przyjętymi zasadami czy zwyczajami będą usuwane, a ich autorzy usuwani z
akwaforum.pl
18. Administracja akwaforum.pl zastrzega prawo do ingerencji w konta użytkowników w przypadku braku reakcji na upomnienia zmian ich treści niezgodnych z regulaminem forum czy niezgodnych z zasadami i prawem obowiązującymi w Polsce.
19. Za nieprzestrzeganie regulaminu forum lub działów grozi ostrzeżenie. Trzy ostrzeżenia wiążą się z automatycznym banem (zablokowaniem dostępu do forum) !!!
20. Na Czacie Akwaforum obowiązuje Netykieta - rażące jej łamanie oraz obrażanie innych będzie karane ostrzeżeniami.
21. Administratorzy i moderatorzy dołożą wszelkich starań mających na celu prawidłowe funkcjonowanie forum.
22. Pamiętaj, że jesteśmy tylko ludźmi, którzy pracują nad jakością forum, zamiast mieć pretensje, pomóż nam.
23. Ekipa Akwaforum zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz jego interpretacji.
24. Administracja i Moderatorzy częściowo są zwolnieni z regulaminu.
25. Nieznajomość regulaminu nie tłumaczy łamania jego zasad.

Ekipa www.akwaforum.pl